laczek95

Kupno nowych maszyn w 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bergman31    639

@RU68To polskie zakłady mają produkować maszyny na wzór starych zachodnich?

10 minut temu, RU68 napisał:

Nasi nawet akumulatora nie potrafią wyprodukować bo robią je zamiast czystego ołowiu to zrecyklingu starych a nie maja technologi oczyszczenia i co 2 lata nowe 

To mamy jakiegoś polskiego producenta akumulatorów? Myślałem, że wszystkie już dawno sprzedane firmom zachodnim.

12 minut temu, V12 napisał:

 

lepsze to jak sam cos chowasz , ale jak kupisz dla tego zwierza kupną pasze to zwierz jest tym co je...

tak ze takie czasy 

Co do maszyn z PL wszystkie to były kopie czegos , my prawie nic nie narysowowalismy żadnego projektu 

 

Każdy tnie koszta w produkcji aby wygenerować jak największy zysk, także rolnicy. Jak ktoś chce mieć dobrej jakości mięso, to nie kupuje paszy nafaszerowanej chemią, tylko sam wytwarza pasze z produktów dostępnych w gospodarstwie ale tanio nie będzie.

Z tymi maszynami, to nie do końca kopie, bo w latach 70tych zakupiono wiele licencji na maszyny i urządzenia. Co innego to kopiowanie lub naśladowanie niektórych rozwiązań konstrukcyjnych, co ma miejsce na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Piszę o nowych zachodnich również ciągniki wszędzie tną koszty i chińskie buble pchają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Wg mnie kupno w tym roku ma sens, jeżeli maszyna na prawdę jest niezbędna i ktoś ma gotówkę, albo co najmniej 50 % gotówki. Kupowanie na siłę jest bez sensu. Zero stabilności i odsetki będą ostro cisły. Osobiście się wstrzymuje z inwestycjami i to bez względu na prow. Nie zamierzam dokładać do biznesu dealerów, niech ich też trochę kryzys dosięgnie. 

A jeżeli chodzi o jakość polskich, to np. nikt mnie nie przekona do nowego polskiego pługa. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
22 minuty temu, Rogas71 napisał:

Piszę o nowych zachodnich również ciągniki wszędzie tną koszty i chińskie buble pchają

Nie problem wyprodukować tanio i sprzedać drogo nie trwały produkt. Producent zarabia przecież tylko na sprzedaży nowego sprzętu i na częściach zamiennych. Im szybciej zacznie się produkt psuć tym lepiej, byle nie na gwarancji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

To jest najgorszy okres na kupno maszyn. Mało który diler ma na placu sprzęt. Wszystko na zamówienie i to nie wcześniej niż wrzesień. Chyba że weźniesz ten sprzęt który diler zamawiał już szybciej. Tylko wtedy nie masz możliwości zmiany konfiguracji i praktycznie żadnej możliwości negocjacji. Siewnik pneumatyczny, na którego miałem oferte za 150 tys netto, diler taki sam model w następnym zamówieniu w fabryce jest za 160 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038
17 godzin temu, raven18 napisał:

Cóż, sądziłem że przesadzają, trafiają na felerny egzemplarz, zazwyczaj w internetach piszą niezadowolone ludki, heh :) mam też 20 letnie polskie maszyny i w większości nic im nie jest poza normalnym zużyciem, a te co mam teraz nowe to żałuję kupna

moglbys podac jakie-tez mam zamiar kupic na rmg.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Agregat dziekan, ładowacz rolmar i teraz dokupiłem do niego chwytak i krokodyla, po 2 miesiącach powychodziła na spawach korozja od samego stania. Do pługa 3 grudziądzkich z agrowiktu elementy robocze łącznie pod tysiąc złotych to musiałem pasować młotem 5kg a po 1ha orki się pogięły (prócz lemieszy, one jedynie dobre)

Za dotację chcę kosiarkę dyskową pronar, rozsiewacz nawozów promar 600l i pług agromasz 3 skibowy na kołku. Wszyscy piszą jakie to polskie rozsiewacze są złe, a pługi jeszcze gorsze i weź tu coś kup za te 48 tysi

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

agromasza mam z 15 lat-nie orze duzo,z 50 ha rocznie- wtedy byly solidnie zrobione na wzor v&n ,czesci wszystkie pasuja ,odkladnice popekaly bo za bardzo zahartowane byly ale  do dzisiaj sie trzymaja. jak jest dzisiaj  ?

z dziekana mialem opryskiwacz- na pilmetowskich czesciach jeszcze montowany- z 1000 ha zrobil. sasiad ma 20 lat mlodszego 🤣

z pronaram mamzamair przyczepe kupic, opryskiwacz jar-met, kosiarka talex-poprzednia od nich sie konczy-ale swoje przezyla..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Ja w sierpniu? kupiłem agregat to myślę wiosną pomalować bo nie mogę już patrzeć na niego :)

Mam 6ha ornego i 6 łąk + 1.5 dzierżawa, te 50ha to ja 8-9 lat orze tylko jak po 1ha trzeba spawać (choć jak maszyna nowa to jest jakaś tam gwarancja)

Edytowano przez raven18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 godziny temu, bergman31 napisał:

@RU68To polskie zakłady mają produkować maszyny na wzór starych zachodnich?

To mamy jakiegoś polskiego producenta akumulatorów? Myślałem, że wszystkie już dawno sprzedane firmom zachodnim.

 

Z tymi maszynami, to nie do końca kopie, bo w latach 70tych zakupiono wiele licencji na maszyny i urządzenia. Co innego to kopiowanie lub naśladowanie niektórych rozwiązań konstrukcyjnych, co ma miejsce na całym świecie.

Przecież np rozsiewacz Rauch 20 lat temu był bardziej nowoczesny niż dziś  najlepszy z Brzegu .Nawet jak się sprzedali zachodnim to debile nie potrafią akumulatora zrobić .A te licencje z lat 70 ?c 360 c385 -to mają dalej tłuc ,przecież tego nawet w afryce  najbiedniejsze kraje nie chcą.

Jak czytam co chcecie kupować to jakby wam rozum odjęło - na waszym miejscu pierd..........ę cały prow i szukam używek zachodnich -zdarzają się okazje ale mając na placu polski park maszynowy trzeba zatrudnić mechanika na stałe .U nas w RSP kiedyś 3 bizony i nie mogli skończyć żniw sprzedali  kupili jednego JD chyba 30 letni i jeszcze na usługi jadą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Ja musze kosiarkę kupić, miałembrać jakąś nową ale chyba za używki trzeba poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
4 godziny temu, raven18 napisał:

Za dotację chcę kosiarkę dyskową pronar, rozsiewacz nawozów promar 600l i pług agromasz 3 skibowy na kołku. Wszyscy piszą jakie to polskie rozsiewacze są złe, a pługi jeszcze gorsze i weź tu coś kup za te 48 tysi

Kosiarka i pług będzie ok, ten rozsiewacz odpuść bo od jego użytkowania siwych włosów na bank Ci przybędzie. Zobacz, może uda się w budżecie co masz kupić Unię MS 500 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
3 godziny temu, RU68 napisał:

Przecież np rozsiewacz Rauch 20 lat temu był bardziej nowoczesny niż dziś  najlepszy z Brzegu .Nawet jak się sprzedali zachodnim to debile nie potrafią akumulatora zrobić .A te licencje z lat 70 ?c 360 c385 -to mają dalej tłuc ,przecież tego nawet w afryce  najbiedniejsze kraje nie chcą.

Jak czytam co chcecie kupować to jakby wam rozum odjęło - na waszym miejscu pierd..........ę cały prow i szukam używek zachodnich -zdarzają się okazje ale mając na placu polski park maszynowy trzeba zatrudnić mechanika na stałe .U nas w RSP kiedyś 3 bizony i nie mogli skończyć żniw sprzedali  kupili jednego JD chyba 30 letni i jeszcze na usługi jadą 

Bizon wcale nie jest taki zły dla małych gospodarstw, ale nie ma do niego części zamiennych. Trudno nimi nazwać te plastelinowe ulepy Januszy, którzy w prywatnych rozmowach z rozbrajającą szczerością mówią, że im się nie opłaca robić dobrych części, bo dzięki temu więcej sprzedadzą i zarobią. 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Mam szwagra co twierdził Bizon najlepszy kombajn - dopóki nie pokusił zachodnim -zaraz się zmieniło (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia) .Zachodnie firmy wydają miliony euro na rozwój i badanie a u nas byle pajac kupi CNC i tłucze pseudo maszyny .Bo maszyny dzielą się na dwie grupy -Te które działają i te które MAJĄ DZIAŁAĆ

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
3 godziny temu, RU68 napisał:

Przecież np rozsiewacz Rauch 20 lat temu był bardziej nowoczesny niż dziś  najlepszy z Brzegu .Nawet jak się sprzedali zachodnim to debile nie potrafią akumulatora zrobić .A te licencje z lat 70 ?c 360 c385 -to mają dalej tłuc ,przecież tego nawet w afryce  najbiedniejsze kraje nie chcą.

Te polskie akumulatory mają wytrzymać tylko gwarancję. Po tem się do nich zrazisz i kupisz droższy markowy zachodni. Jenox w samochodzie wytrzymał mi niecałe 3 lata i umarł. Bosch Silver wytrzymał 9 lat. Jenox kosztował mnie około 160zł a Bosch 240zł. To były ceny sprzed około 15 lat.

C360 to wersja rozwojowa licencji na Zetora 4011, wię konstrukcja z przełomu lat 50/60. C385 to nie licencja a traktor skonstruowany w kooperacji Czechosłowacko-Polskiej i to z lat 60tych. Licencje o które mi chodziło, to między innymi: kombajny do ziemniaków Anna, Bolko, Karlik; kombajny do buraków Neptun, Posejdon; prasy wysokiego zgniotu Z-224; kosiarki rotacyjne itp.

54 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Bizon wcale nie jest taki zły dla małych gospodarstw, ale nie ma do niego części zamiennych. Trudno nimi nazwać te plastelinowe ulepy Januszy, którzy w prywatnych rozmowach z rozbrajającą szczerością mówią, że im się nie opłaca robić dobrych części, bo dzięki temu więcej sprzedadzą i zarobią. 

W zeszłym roku u znajomego przygotowywaliśmy kombajny i resztę sprzętu do żniw w 200ha gospodarstwie: Bizony, Ursusy, MTZ i inne starocia. Ponad 3 miesiące roboty ale sprzęt wytrzymał prawie bezawaryjnie. Części zakładane możliwie najlepsze i się opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Bizon wcale nie jest taki zły dla małych gospodarstw, ale nie ma do niego części zamiennych. 

Po warunkiem że heder to max 3.6 , najlepiej 3.3 . Na możliwości tego silnika 

Plus inne zalety jak operowanie na malych działkach i czeste przejazdy . ten heder był robiony pod PGR a nie indywidalnego jak np na zachodzie w latach 70-90

Z czesciami to dramat na te chwile do pl sprzetów , niby sa na wyciagniecie ale do czego sie to nadaje 

Zachodnie to inna liga problem jest taki że jak ebnie konkretnie to brak opłacalności naprawy i czasem czesci , jednak one bez wiekszych psikusów robiły swój przebieg bardzo duzy kilkukrotnie wiekszy niz ten nasze , na zachodzie tak bylo maszyna robiła swój resus i szedłes po nową , nikt tam w gównie nie dlubał nawet w  latach 80 

 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15

Zna ktoś ceny agregatów talerzowych z hydropakiem agro masz agro lift tolmet metanga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
raven18 napisał:

Ja w sierpniu? kupiłem agregat to myślę wiosną pomalować bo nie mogę już patrzeć na niego :)

Mam 6ha ornego i 6 łąk + 1.5 dzierżawa, te 50ha to ja 8-9 lat orze tylko jak po 1ha trzeba spawać (choć jak maszyna nowa to jest jakaś tam gwarancja)

Jak bubla z internetu kupił to na co liczyć l jest naprawdę sporo producentów produkujących sprzęt jakością nie ustępują Zachodniemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Przy tych cenach to do końca życia mi się nie zwróci :)

Akurat agregat uprawowo siewny miałem inny kupić, może nie zachodni ale na pewno lepszy, z tolmetu, 3 lata temu kosztował 5.5tys, i przez kolejne 2 lata zdrożał do 10tys, za takie coś niech się wypchają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj