laczek95

Kupno nowych maszyn w 2022

Polecane posty

laczek95    0

Witam wszystkich temat dotyczy zakupu nowych maszyn rolniczych w tym trudnym roku.

Ktoś wogole planuje jakieś zakupy na ten sezon?

Dastan    620

Rozsądek i logika mówi nie kupować, ale jak to bywa z polskimi rolnikami pewnie znowu będą szturmować dealerów i padną kolejne rekordy sprzedaży...

laczek95    0

Ja jestem w kropce bo muszę, dostałem dofinansowanie na rozwój małych gospodarstw pieniądze mają być w maju, ale aż mnie krew zalewa jak patrzę na to wszystko, jeszcze pewnie do maja znów wszystko pójdzie w górę to  te 48tys w pierwszej transzy to jeden wielki Uj 

laczek95 napisał:

Ja jestem w kropce bo muszę, dostałem dofinansowanie na rozwój małych gospodarstw pieniądze mają być w maju, ale aż mnie krew zalewa jak patrzę na to wszystko, jeszcze pewnie do maja znów wszystko pójdzie w górę to  te 48tys w pierwszej transzy to jeden wielki Uj 

Jak w maju? Przecież po złożeniu wniosku o 1 ratę mają 90 dni na wypłatę kasy

laczek95    0

Dzisiaj byłem w gminie u osoby która to prowadzi, złożyłem wniosek o wypłatę i dostałem informacje że do 15 maja pieniądze powinny być już na koncie 

Gość   
Gość
20 minut temu, laczek95 napisał:

zadatek , umowa i zamawiaj.

raven18    167

U mnie z 4 maszyn wystarczy na 3 z restrukturyzacji (znajomy kilka lat temu za 48 tys kupił 5 podobnych, w tym bieda ładowacz z osprzętem). Chciałem zmienić na lawetę to jak dostałem ofertę od dealera już mi się odechciało ... :) 

Dodam jeszcze że mam kilka nowych polskich maszyn i wszystkie negatywne opinie o nich okazały się prawdą (gnie się, nic nie pasuje (wałek w agregacie rwie znaczniki w siewniku, adaptacja ładowacza wymagała przeróbek albo za mały wychył euroramki ... po miesiącu korozja, trudno, to nie auto ale bez przesady ... )

Jestem mocno tym wszystkim zniechęcony 

Rogas71    308
laczek95 napisał:

To trzeba było prędzej kupić

raven18 napisał:

U mnie z 4 maszyn wystarczy na 3 z restrukturyzacji (znajomy kilka lat temu za 48 tys kupił 5 podobnych, w tym bieda ładowacz z osprzętem). Chciałem zmienić na lawetę to jak dostałem ofertę od dealera już mi się odechciało ... :) 

Dodam jeszcze że mam kilka nowych polskich maszyn i wszystkie negatywne opinie o nich okazały się prawdą (gnie się, nic nie pasuje (wałek w agregacie rwie znaczniki w siewniku, adaptacja ładowacza wymagała przeróbek albo za mały wychył euroramki ... po miesiącu korozja, trudno, to nie auto ale bez przesady ... )

Jak produkcji garażowej to nic nowego ale dużo polskiego sprzętu jest naprawdę dobrej jakości

• Like 1

raven18    167

Możliwe tylko przy tak wysokich cenach ich kupno na małe gospodarstwo nie ma sensu

wojtal24    2489
laczek95 napisał:

Dzisiaj byłem w gminie u osoby która to prowadzi, złożyłem wniosek o wypłatę i dostałem informacje że do 15 maja pieniądze powinny być już na koncie 

a co bedziesz kupowal? jakie maszyny?

ZETOR TEAM

Gość   
Gość
1 godzinę temu, raven18 napisał:

wszystkie negatywne opinie o nich okazały się prawdą (gnie się, nic nie pasuje (wałek w agregacie rwie znaczniki w siewniku, adaptacja ładowacza wymagała przeróbek albo za mały wychył euroramki ... po miesiącu korozja, trudno, to nie auto ale bez przesady ... )

A po miał by ktos kłamać , ta stal (jak ja to mówie gównolit)  to sie spawac nie chce nawet 

jakie czasy taka jakośc ...

Edytowano przez V12

raven18    167

Cóż, sądziłem że przesadzają, trafiają na felerny egzemplarz, zazwyczaj w internetach piszą niezadowolone ludki, heh :) mam też 20 letnie polskie maszyny i w większości nic im nie jest poza normalnym zużyciem, a te co mam teraz nowe to żałuję kupna

laczek95    0
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

a co bedziesz kupowal? jakie maszyny?

Opryskiwacz z tolmetu 800l 12m i agregat ścierniskowy 3m to napewno (nie mam jeszcze jakiegoś konkretnego typu narazie na oku) a resztę kasy myślę jakby skołować z fakture żeby kupić coś używanego. 

lols123    119

Udało się dostać modernizację maszyny już zmówione i z tego co rozmawiałem z przedstawicielami to każdy mówi to samo i po terminach realizacji maszyn jest straszne oblężenie na każde maszyny.

RU68    1113
3 godziny temu, raven18 napisał:

1 godzinę temu, V12 napisał:

A po miał by ktos kłamać , ta stal (jak ja to mówie gównolit)  to sie spawac nie chce nawet 

jakie czasy taka jakośc ...

Jak napisałem kiedyś że lepiej 20 letnią zachodnią niż nówkę krajową to wielka wrzawa i krytyka .Niestety nie da się w stodole przy kilkuletniej działalności robić porządnych maszyn -to samo tyczy materiału nie da się tanio i dobrze .Z wyjątkiem kilku perełek (i to na podzespołach zachodnich ) reszta to salonowy złom .Na zachodzie firmy zamawiają w hutach stopy stali które są dopasowane do potrzeb danej maszyny (część z nich jest patentem) wręcz nie do podrobienia -przykład oś obrotu pługa obracalnego ,stal wykorzystywana na ramiona ładowaczy czołowych ,ramy pługów .Wszystko cieńkie a wytrzymałe materiały -a u nas ścianki grubości czołgu a wszystko się wygina -jednym słowam złom ze złomu 

Rogas71    308

Daj spokój te dzisiejsze zachodnie nic lepsze od polskich poszukaj na YouTube pełno filmy o tym ludzie chwała zachodnie bo użytkują wiekowy sprzęt który zeczywiście był dobrej jakości i te opowiastki o wysokiej jakości można między bajki włożyć

https://youtu.be/JbwYPDhZTW8

RU68    1113

Każdy ma prawo do własnego zdania w małym gospodarstwie gdzie ciągniki niezbyt dużej mocy to polskie maszyny coś tam zrobią ale pokaż jedno duże gospodarstwo które mając kilkaset ha kupuje coś polskiego? -chyba że jakiś bankrut .nikt poważny nie będzie się wkur..... z krajowym złomem jak trzeba pracować a terminy gonią .Polacy nawet nie potrafią zmałpować zachodnich rozwiązań bo zawsze są mądrzejsi i spierdo....... wszystko

• Like 1

Rogas71    308

Czyli rolnicy też ludzie mówią że nasza żywność niezdrowa wolą zachodnie

Jakoś nie widzę różnicy w orce polskim pługiem a zachodnim a już mięso zachodnie to szajs dziwi mnie że ludzie to kupują...

• Like 1

bergman31    643

@Rogas71 myślisz, że to polskie mięso jest lepsze od zachodniego? Mieszkasz może blisko jakiejś dużej hodowli świń? Ja tak, tuczarnia na 9tyś. sztuk, należąca do Ag...plus, która to należy do chińskiego potentata w produkcji trzody chlewnej i pasz.

Co do maszyn, to ja widzę różnicę w orce pługiem Unia Pz-1A a Unia U021/0-2/30. Jakość orki jest lepsza tym pierwszym pługiem.

Edytowano przez bergman31
  • Like 1

RU68    1113

Orka a orka to różnica mam rędziny gdzie polskim  nie idzie -ryje jak dzik   V&n jako tako jak sucho 40 l / ha  a pottinger leci prawie sam bez względu na pogodę (oczywiście nie bagno po deszczu)  A ktoś kto nie próbował zachodnimi nie ma porównania - 4 Valtry czego sam nie uszkodziłem to prawie bez awaryjnie -reperaturka pompy wodnej przeguby kierownicze -drobiazgi.to nie jest jakość ? Nasi nawet akumulatora nie potrafią wyprodukować bo robią je zamiast czystego ołowiu to zrecyklingu starych a nie maja technologi oczyszczenia i co 2 lata nowe 

Gość   
Gość
6 minut temu, bergman31 napisał:

@Rogas71 myślisz, że to polskie mięso jest lepsze od zachodniego? Mieszkasz może blisko jakiejś dużej hodowli świń? Ja tak, tuczarnia na 9tyś. sztuk, należąca do Ag...plus, która to należy do chińskiego potentata w produkcji trzody chlewnej i pasz.

Pełna zgoda , l

lepsze to jak sam cos chowasz , ale jak kupisz dla tego zwierza kupną pasze to zwierz jest tym co je...

tak ze takie czasy 

Co do maszyn z PL wszystkie to były kopie czegos , my prawie nic nie narysowowalismy żadnego projektu od podstaw...

Kiedy zamieniłem pl traktory na zachodnie z lat połowy lat 80 , ogarnołem je to juz 10 lat mam sezony bez niespodzianek , w zimę robie przegląd jesli wszysto działa to jak na razie w sezonie wkładam kluczyk i leje paliwo to ich cała obsługa , z tymi pl demoludami to nie było sezonu bez niespodzianek 

Edytowano przez V12

bergman31    643
31 minut temu, RU68 napisał:

Polacy nawet nie potrafią zmałpować zachodnich rozwiązań bo zawsze są mądrzejsi i spierdo....... wszystko

Bo tną koszta. Jest ochrona patentowa rozwiązań konstrukcyjnych. 

• Like 1

Mateusz1q    1845

Jeśli chodzi o kupno nowych maszyn

Zróbmy tak jak z nawozami. Kto może nie h nie kupuje!!! Wtedy popyt spadnie i co zrobią z tymi maszynami? Brawo. Obniża ceny

• Like 1

RU68    1113

Na te stare zachodnie nie ma żadnej ochrony nawet ich nie produkują choć sprawdzone a nasi nie ma co opisywać szkoda klawiatury  jest śląskie przysłowie "Z gówna bicza nie ukręcisz"

Edytowano przez RU68

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.

Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio

sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Szymi195
      Witam, mam pytanie czy wiecie moze jak wyglądają ceny nowych siewników ciagnych typu espro, pronto, vitu?
    • Przez suf
      witam wszystkich, poszukuję New Holland Clayson 8070, jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą to proszę o wiadomość, dzięki
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj