sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Cheesburger    79

Dzięki.

Nie powiny wystapi fito albo oslabienie działania oprysku?
W sumie ujemnej temp nie bedzie no i 2 dni na wchłonięcie chyba wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
2 godziny temu, Agrest napisał:

Ło kurna, gdzie mnie do takiej pszenicy.

I jakie deszcze? Pokazuje mi 9mm przez 4 dni

To znaczy rozwojowo to będzie coś tak jak u ciebie , też zaczyna liść flagowy się pokazywać , a co do opadów to u mnie pokazuje przez 4 dni 24 litry +te dni mają być burzowe , więc licze jeszcze na więcej .Może głupio tak wyliczać ile może spaść tego deszczu , ale jak to muwią , nadzieja matką głupich , więc może głupio , ale nadzieję mam że popada konkretnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248
Napisano (edytowany)

U mnie skraca pogoda. 

Mysza103  koniecznie daj znać jaki plon osiągniesz po tej dawce N oraz podaj liczbę opadów od wiosny, bo jest mi to potrzebne do badań, będę wdzięczny. Zapamiętasz? 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306

Ja te chciałem dziś pryskac priaxorem na podflagowy bo septorioza I DTR się pokazuje ale byłem dziś u rodziny 10km dalej to pszenicę do kolan nie sięgają i schną i się trochę przestraszylem. Mimo że u mnie braku wody nie widać i pszenica intensywnie zielona ale do póki nie spadnie deszcz nie wyjeżdżam w pole, dziś grzybowka, najbliższe dwa dni przymrozki a do tego słońce i wiatr to trochę za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    79
32 minuty temu, Piffpaff napisał:

Ja te chciałem dziś pryskac priaxorem na podflagowy bo septorioza I DTR się pokazuje ale byłem dziś u rodziny 10km dalej to pszenicę do kolan nie sięgają i schną i się trochę przestraszylem. Mimo że u mnie braku wody nie widać i pszenica intensywnie zielona ale do póki nie spadnie deszcz nie wyjeżdżam w pole, dziś grzybowka, najbliższe dwa dni przymrozki a do tego słońce i wiatr to trochę za dużo

No to skoro sie pokazuje to chyba nalezy pryskac a nie czekac?

Jak deszcz wcale nie spadnie to poczekasz az grzyby zjedza pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306

spokojnie, monitoruje sytuację, grzyba widzę na 2-3% liści i to dopiero początek a mam kupiony priaxir 1l+ 0.5l tebu więc zabieg mocny. Chodzi o to że na razie wygląd to dobrze ale zapowiadają przymrozki do -3 do tego sucho do niedzieli więc nie chce dodatkowo stresować roślin, jeśli grzyb się rozwinie to piątku soboty to zrobię zabieg a wtedy będę już bardziej pewny deszczu w niedzielę jak teraz w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Co dokładacie z mikro i makro do zabiegu T2 w pszenicy, ja sie zastanawiam nad siarczanem potasu z 5kg na ha i z mikro dr green kukurydza 1,5kg/ha bo ma fajny skład mikro jak na tą faze pszenicy  dobry wybór będzie ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
1 godzinę temu, ravoj napisał:

U mnie skraca pogoda. 

Mysza103  koniecznie daj znać jaki plon osiągniesz po tej dawce N oraz podaj liczbę opadów od wiosny, bo jest mi to potrzebne do badań, będę wdzięczny. Zapamiętasz? 

Plon ci podam po żniwach , ale pewnie nie dokładny , bo pszenica będzie sypana na magazyn . Dokładniejszy plon to będzie jak już będzie sprzedane , a opady to też nie zapisuje ile spadło , ale ostatni większy opad był jak lałem rsm  6-7 kwietnia 23 litry, i od tej pory może były ze 3 deszcze ale do 5 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Panowie, mogę zostawić rozpuszczony mocznik z siarczanem magnezu w beczce na np. 2-3 dni ? Nic się z nimi złego nie stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Czy to są początkowe objawy DTR?

Pszenica z pełnym rozwiniętym podflagowym.

Chyba nie ma co czekać na flagę z T2?

20220516_162538.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469
Napisano (edytowany)

do kiedy można stosować moddusa w pszenicy ozimej? mam zamiar robić zabieg t2 po niedzieli w poniedziałek bo obecnie maja być zimne noce z możliwymi przymrozkami a pszenica wydaje się bardzo mocna ciemna i chciałbym dodać 0,15/0,2, na ten moment wychodzi flagowy i pewnie będzie w pełni rozwinięty za tych parę dni 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306
Agrest napisał:

Czy to są początkowe objawy DTR?

Pszenica z pełnym rozwiniętym podflagowym.

Chyba nie ma co czekać na flagę z T2?

20220516_162538.jpg

tez mi się wydaje ze to początek DTR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Agrest napisał:

Czy to są początkowe objawy DTR?

Pszenica z pełnym rozwiniętym podflagowym.

Chyba nie ma co czekać na flagę z T2?

20220516_162538.jpg

Ciekaw jestem jak u mnie , jeszcze liścia pszenicy w tym sezonie nie oglądałem z bliska 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

jaki odstęp pomiędzy fungicydem, a herbicydem? od soboty nadają opady, więc chciałem jeszcze te dwa zabiegi wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Dla spokoju trzy dni. Jak zabieg nie był mocną zupą, triazol i strobi plus mocznik i inne nawozy to możesz szybciej, o ile nie ma przymrozków. Jak jest ciepło i słonecznie to stresu wielkiego nie ma to można na drugi dzień. Najlepiej fungi, potem herbi,  jeżeli tylko dwuliścienne to stres niewielki. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
11 minut temu, ravoj napisał:

Dla spokoju trzy dni. Jak zabieg nie był mocną zupą, triazol i strobi plus mocznik i inne nawozy to możesz szybciej, o ile nie ma przymrozków. Jak jest ciepło i słonecznie to stresu wielkiego nie ma to można na drugi dzień. Najlepiej fungi, potem herbi,  jeżeli tylko dwuliścienne to stres niewielki. 

to w takim razie jutro jadę priaxor 1l i odżywki, a w piątek dam coś na dwuliścienne, tylko jeszcze muszę się zaopatrzyć w środek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37
2 minuty temu, laczek95 napisał:

Witam wszystkich, mam taki problem z pszenżytem jarym, czym mogę to zwalczyc ?

IMG_20220516_193348_1.jpg

Na skrzypionkę cyperkil i pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
10 minut temu, Rzepakowiec napisał:

to w takim razie jutro jadę priaxor 1l i odżywki, a w piątek dam coś na dwuliścienne, tylko jeszcze muszę się zaopatrzyć w środek. 

Flagowy wychodzi a ty dwuliścienne nie opryskane , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laczek95    0
8 minut temu, melepeta napisał:

Na skrzypionkę cyperkil i pozamiatane

Dzięki wielkie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerjor    0
2 godziny temu, Tigon napisał:

do kiedy można stosować moddusa w pszenicy ozimej? mam zamiar robić zabieg t2 po niedzieli w poniedziałek bo obecnie maja być zimne noce z możliwymi przymrozkami a pszenica wydaje się bardzo mocna ciemna i chciałbym dodać 0,15/0,2, na ten moment wychodzi flagowy i pewnie będzie w pełni rozwinięty za tych parę dni 

Na całkowicie rozwinięty 0,15. Dawke 0,2 stosuje jak jeszcze jest zawinięty ale widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj