sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Gość   
Gość

krystalon 4 kg daje i do tego 5kg siarczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

pytałam w najbliższych sklepach to z fluroksypyru jest tylko Starane 333. Nie zaszkodzi w takiej fazie pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
2 minuty temu, sxAnia napisał:

pytałam w najbliższych sklepach to z fluroksypyru jest tylko Starane 333. Nie zaszkodzi w takiej fazie pszenicy?

Myślę że usuwając chwasty to tylko pomoże, bez obaw nic nie uszkodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Fluoroksypr można stosować do żniw bez względu na fazę tylko oby warunku były i dla dobrej praktyki poza kwitnieniem i przy samym wychodzeniu kłosa z pochwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

A czy fundamentum można stosować jako poprawkę bez obaw tak jak na etykiecie pisze do bbch39?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorey    3

Mam trochę pszenicy jarej,  ostatni deszcz u mnie 27.04 . Pszenica bladnie z każdym dniem,  szczególnie na stanowisku po owsie, czy przy tej pogodzie jest sens podać jakąś odżywkę i siarczan magnezu, czy czekać na deszcz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

a jeśli wczoraj pryskałam Moddusem to jutro z wieczora można już jechać Fluoroksyprem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
10 minut temu, sxAnia napisał:

a jeśli wczoraj pryskałam Moddusem to jutro z wieczora można już jechać Fluoroksyprem?

Teoretycznie można to nawet łączyć, tylko efekt regulacji może być za duży, jak są warunki to jedz bo chwasty rosną.

16 minut temu, kaczorey napisał:

Mam trochę pszenicy jarej,  ostatni deszcz u mnie 27.04 . Pszenica bladnie z każdym dniem,  szczególnie na stanowisku po owsie, czy przy tej pogodzie jest sens podać jakąś odżywkę i siarczan magnezu, czy czekać na deszcz? 

Może same aminokwasy bo nawozy jednak osłabią liście z tej warstwy ochronnej, Naturamin z chemirolu, Elvita amino, Aminovital, Delfan plus, te mają najwięcej wolnych aminokwasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293
1 godzinę temu, sxAnia napisał:

pytałam w najbliższych sklepach to z fluroksypyru jest tylko Starane 333. Nie zaszkodzi w takiej fazie pszenicy?

przecie pisze 2 ostatenie strony o tym

1 godzinę temu, Axd529 napisał:

A czy fundamentum można stosować jako poprawkę bez obaw tak jak na etykiecie pisze do bbch39?

stosowałem  jak sie wykłaszała, i chu... trzeba mocniejsze robić.... bo chwasty tez wieksze


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 godzinę temu, Axd529 napisał:

A czy fundamentum można stosować jako poprawkę bez obaw tak jak na etykiecie pisze do bbch39?

można bez obaw tylko asystenta dodaj tak jak w opisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

asystenta to nie mam i raczej już nie kupię bo do soboty mi nie przyjdzie. Mam za to hiperion i jego dodam o ile to coś da.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Panowie możecie powiedzieć co to za zielsko i czym to zwalczyć? 10 dni temu robiony był oprysk puma plus chwastox w maksymalnych dawkach i przez parę dni ten chwast był pochylony i myślałem że pszenica go przerosnie i zagluszy A spadło ostatnio trochę deszczu i ten chwast na nowo wziął się do rosniecia. 

20220512_214807.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
18 minut temu, Pawel29 napisał:

Panowie możecie powiedzieć co to za zielsko i czym to zwalczyć? 10 dni temu robiony był oprysk puma plus chwastox w maksymalnych dawkach i przez parę dni ten chwast był pochylony i myślałem że pszenica go przerosnie i zagluszy A spadło ostatnio trochę deszczu i ten chwast na nowo wziął się do rosniecia. 

20220512_214807.jpg

Chaber bławatek, tribenuron substancja, środek Triben 50 dasz 50g na hektar i powinno zmieść

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

ma ktoś może podobny problem z pszenicą Belissa? mianowicie wygląda jakby była przypalona liście żółkną i ogólnie taka nijaka... 2 mają poszedł mix (windar 0,4 prokarb 0,6 orius 0,5 tern 0,3 proleaf 1L i siarczan mg 7kg) a 4 maja (axial 0,6 saroxypyr 0,5 i 20g tribenuronu) co ciekawe przez droge jest odmiana Metronom i zero problemów ciemna jak chmura... mogła być zbyt mocno wyregulowana lub za wcześnie albo za dużo środków na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Wczoraj wykonany zabieg pumą na 1 liscienne. Muszę jeszcze zrobić poprawkę bo gdzie niegdzie wyskakuje przytulia. Mam kupione starane. Ile dni przerwy zrobić między tymi dwoma zabiegami. Na dniach chce jeszcze jechać z odżywkami i medaxem jeszcze przed wyjściem flagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    25
57 minut temu, MaXtzTS napisał:

ma ktoś może podobny problem z pszenicą Belissa? mianowicie wygląda jakby była przypalona liście żółkną i ogólnie taka nijaka... 2 mają poszedł mix (windar 0,4 prokarb 0,6 orius 0,5 tern 0,3 proleaf 1L i siarczan mg 7kg) a 4 maja (axial 0,6 saroxypyr 0,5 i 20g tribenuronu) co ciekawe przez droge jest odmiana Metronom i zero problemów ciemna jak chmura... mogła być zbyt mocno wyregulowana lub za wcześnie albo za dużo środków na raz?

U mnie Belissa wygląda ładnie, obok mam apostela to T1 lekko go przypaliła, a belisse nie. Może poprostu za mały odstęp między zabiegami a Metronom może mieć więcej woskowiny na liściach stąd brak przypalenleń. Rok temu robiłem T1 podobną misktura bo artemisem 2l/ha i też niektóre odmiany były mniej lub bardziej przypalone.

 

Zdjęcie belissy z niedzieli

IMG_20220508_185812.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Wiem że nie ten temat ale nikt nie odpisuje. Gnojówka pogłównie nie przypali kukurydzy ? Narazie dopiero co powschodzila. Pewnie najlepiej przed deszczem którego ostatnio nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293
6 godzin temu, Kedar88 napisał:

Nie za duża dawka tribenuronu? 

w tej fazie to moze byc nawet za mała


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

koło 9 rano opryskałem pszenicę Starane i o 14 przytulia już była powykręcana xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

panowie robilem zabieg 2l artemisa na t1 ale widze ze przeposcilo troche a do zabiegi t2 jakis czas chce poleciec teraz mikro i siarczan magnezu moge dorzucic 0.5 l artemisa z zapasu na ha ?? wyjdzie 75g fenopropidyny 50 tebukonazolu i 100 prochlorazu  dodam pszenica po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy robiłeś zabieg Artemisem ? Zeszły rok nauczył mnie że warto odczekać dłuższą chwilę żeby zobaczyć efekt grzybówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj