sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tigon    1468
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, hetmanzamosc napisał:

witam.można mieszać axial komplet/ sam bez winnetu/ z fundamentum?

tak a najlepiej kupować czysty axial i dobierać coś na dwuliścienne bo winntou to można na ma malutkie chwasty co najwyżej, możesz pomieszać axial/winnetou/fundamentu też się nic nie stanie, sam taki zabieg robiłem teraz na wiosnę i dodawałem do paka 20g fundamentum 

 

Priaxor 0,8 i 0,8 tebu 250 bledziej okej na t2? czy lepiej szukać protio? Zamawiacie środki przez internet? jeśli tak to który jest pewny sklep?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierun    2

Panowie jakies 2 15 dni temu na t1 dałem artemis 2l/ha zabieg wykonywany ok godziny 11 w dzień, niestety w nocy temp była -2 . Dzisiaj widzę tak tak jakby coś ja brało na liściach plamki żółte i od spodu zaczyna odrzucać. Co byście polecili zrobić? Szybsze t2? Jeśli tak to co jakim środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    305

jeśli zastosuje w tym tygodniu na 2 kolanko azoksystrobine 100g i 100g protio a na flagę dam 1l priaxor to nie przesadzę z efektem zielenosci czy to jeszcze dluga droga do żniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1468
2 minuty temu, Pierun napisał:

Panowie jakies 2 15 dni temu na t1 dałem artemis 2l/ha zabieg wykonywany ok godziny 11 w dzień, niestety w nocy temp była -2 . Dzisiaj widzę tak tak jakby coś ja brało na liściach plamki żółte i od spodu zaczyna odrzucać. Co byście polecili zrobić? Szybsze t2? Jeśli tak to co jakim środkiem

u nas też na plantacjach występują takie objawy, myśle ze lepiej poczekać na deszcz niż męczyć roślinę a teraz do teog mają być dwa dni upałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

przy super głębię i szansie na 10 ton ma to sens


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

protio lepsze, nie patrz na powtarzanie się substancji. metkonazol zostaw na ewentualne T3

noo skoro tak będziemy wydumywać...🙆 jeśli plantacja była okej przed T1, sama T1 była zrobiona dobrze to w możliwym stanie powinna dotrwać do T2

będzie dobrze 👍

jeśli podkręcił byś Priaxora do 0.8L to był by bardzo dobry zabieg

litr tebukonazolu 250EW na flage, przez 70zł/ha nie zbiedniejesz a dużo poprawi

Znaczy środki to mam , unix, tebukonazol , azoksystrobine, prochloraz, protiokonazol i cyprokonazol  . Ale w życiu są ważne i ważniejsze , więc przegapiłem opryski 

A i jeszcze tern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

30.04 dałem 0.8 CCC na dokrzewanie( efekt osiągnięty) teraz chce jechać t1 i planuje dać Meros 250 EC - 0,3 l/ha na skracanie i pytanie czy dodac 1l CCC ? Saletry 137kg w czystym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za mała szczelina klepiska w kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
3 godziny temu, hetmanzamosc napisał:

witam.można mieszać axial komplet/ sam bez winnetu/ z fundamentum?

mieszałem ale ze zwykłym axialem nie z paka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Mam do poprawki chabra i przytulnie mogę zastosować tiron 200(dawka 0.6) i pleban 75(25g)

Faza 2kolanla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Chce dać saletre potasową dolistnie na pszenice ile dać kg na ha ? i siarczanu magnezu ? Boje sie bo jest sucho i nie wiem czy wgl dokarmiać 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
PawelWlkp napisał:

Leander pack wart zainteresowania  w pszenicy i pszenżycie?

ja stosowałem z windsarem. Zero przypaleń. Myśle ze jest dobry. Mamy tam protiokonazol silny triazol i fenpropidyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
13 godzin temu, d4rek napisał:

30.04 dałem 0.8 CCC na dokrzewanie( efekt osiągnięty) teraz chce jechać t1 i planuje dać Meros 250 EC - 0,3 l/ha na skracanie i pytanie czy dodac 1l CCC ? Saletry 137kg w czystym 

0.7 CCC720, ale już za późno chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3457
mich18 napisał:

Chce dać saletre potasową dolistnie na pszenice ile dać kg na ha ? i siarczanu magnezu ? Boje sie bo jest sucho i nie wiem czy wgl dokarmiać 

wieczorkiem gdy słońce będzie się chować od 2 do 4kg, ja dałem 5kg saletry + 15kg siarczanu przy ~300l/ha

Tigon napisał:

Priaxor 0,8 i 0,8 tebu 250 bledziej okej na t2? czy lepiej szukać protio? Zamawiacie środki przez internet? jeśli tak to który jest pewny sklep?

dobry zabieg. wszystkie sklepy są pewne (pakos, dlaroślin, sklepfarmera) kwestia lepszej ceny

PawelWlkp napisał:

Leander pack wart zainteresowania  w pszenicy i pszenżycie?

dobry zabieg, podobny pak ma w swojej ofercie Agisimex: https://agrosimex.pl/pak-t1-poleposition-1l-cyflux-0-5l

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, andrzej1988 napisał:

ja stosowałem z windsarem. Zero przypaleń. Myśle ze jest dobry. Mamy tam protiokonazol silny triazol i fenpropidyne.

A tego windsara ile dawałeś? U mnie chyba się obejdzie,bo deszczu nie było porządnego dawno i widoki słabe. Nawożenie w tym roku też skromniejsze. Taki duży pak coś 1300 to chyba dobra cena by byla. Za tanio by było. 1600 za taki pak 5+5

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

Mam pytanie dotyczące T1/T2 Nie było jeszcze żadnego zabiegu na grzyba, presja się pojawia czym teraz uderzyć mocno z ochroną. 

Może azoksystrobina plus coś?

Jakie środki i w jakiej dawce.

Co na skrzypionke do tego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1468

Co będzie bardziej skuteczne elatusera 0,8l  czy priaxor/tebu250  po 0,8. Cenowo wychodzi podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

Chciałem kupić Priaxor, ale w Napenie mają tylko Harvige. Czy to jest to samo, czy jednak ma trochę gorsze właściwości? Stosujecie solo czy lepiej zejść z dawki i dać protiokonazol? Jak działa sdhi i strobiluryna, kiedy jest tak sucho? Podobno wywołuje mocny efekt zieloności, a nie wiem czy to dobry pomysł w suszy. Producent podaje, że oczywiście wspiera roślinę w stresie, ale wolę zapytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz    10
Dnia 9.05.2022 o 19:33, yacenty napisał:

mówią ze sdhi bardzo lubią triazol jako wspomagacz, na pewno taniej bedzie dac 0.75 i 150g tebu niż 1.25 priaxora.

Ja w tym roku zrobiłem sobie turbo mieszankę 0.75priaxora i 100g protio, obok pryskane elatusem era więc będzie porównanie

mieszałeś może medax max z elatusem? nie ma problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Z zielonością dałem sobie spokój jak mi do września zielona stała i wszyscy już byli po żniwach. Trzeba uważać z tym zabiegiem, nie odkładać go do flagi albo ograniczyć dawki. 

Co do skracania moim zdaniem Windstar trochę parzy, na pewno w mieszaninie. Wróciłem do Cuadro, dałem też CCC ( ktoś pytał czy warto) bo warunki książkowe, grzeje słońce codziennie a w piątek spadło sporo deszczu. Dawno widziałem taki łan, dlatego skróciłem drugi raz. Pierwszy był delikatny, prewencyjny. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

wieczorkiem gdy słońce będzie się chować od 2 do 4kg, ja dałem 5kg saletry + 15kg siarczanu przy ~300l/ha

dobry zabieg. wszystkie sklepy są pewne (pakos, dlaroślin, sklepfarmera) kwestia lepszej ceny

dobry zabieg, podobny pak ma w swojej ofercie Agisimex: https://agrosimex.pl/pak-t1-poleposition-1l-cyflux-0-5l

Dodawałeś kondycjoner wody to tej saletry potasowej? bo niby zalecają


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
PawelWlkp napisał:

2 godziny temu, andrzej1988 napisał:

ja stosowałem z windsarem. Zero przypaleń. Myśle ze jest dobry. Mamy tam protiokonazol silny triazol i fenpropidyne.

A tego windsara ile dawałeś? U mnie chyba się obejdzie,bo deszczu nie było porządnego dawno i widoki słabe. Nawożenie w tym roku też skromniejsze. Taki duży pak coś 1300 to chyba dobra cena by byla. Za tanio by było. 1600 za taki pak 5+5

0.4l Windsara dawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj