sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2451
Napisano (edytowany)

Jakoś sobie tego nie wyobrażam , ludzie piszą o suszy , a wy się tam topicie , no bo inaczej być nie może , skoro cały czas jak nie sypał śnieg , to teraz znowu leje , ale mniejsza o to , pewnie kto chciał to jednak zabieg wykonał.  może ucieć faza bo rzeczywiście nie da się wjechać , ale żeby od krzewienia do 3 kolanka nie było paru dni na zabieg to aż nie wierzę 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
3 godziny temu, Axd529 napisał:

Co to może być za chwast? 

IMG_20220508_181512_625.jpg

To wygląda jak jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaB1    0
51 minut temu, mysza103 napisał:

Jakoś sobie tego nie wyobrażam , ludzie piszą o suszy , a wy się tam topicie , no bo inaczej być nie może , skoro cały czas jak nie sypał śnieg , to teraz znowu leje , ale mniejsza o to , pewnie kto chciał to jednak zabieg wykonał.  może ucieć faza bo rzeczywiście nie da się wjechać , ale żeby od krzewienia do 3 kolanka nie było paru dni na zabieg to aż nie wierzę 

Chciałem wykonać wcześniej zabieg ale miałem problem żeby się wstrzelić w okienko pogodowe bo miałem obawy gdy w nocy miało być  0, też było kilka dni deszczowych co też mi przeszkodziło, przed zabiegiem pszenica wyglądała naprawdę ładnie nie było na niej widać żadnych objawów co też mogło spowodować u mnie decyzję żeby ten zabieg przesunąć, ale ten błąd zapamiętam już na całe życie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495
SawekBraczyk napisał:

Za tydzień to ja u siebie jyz z T2 lecę 😀 

Leć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Jakoś sobie tego nie wyobrażam , ludzie piszą o suszy , a wy się tam topicie , no bo inaczej być nie może , skoro cały czas jak nie sypał śnieg , to teraz znowu leje , ale mniejsza o to , pewnie kto chciał to jednak zabieg wykonał.  może ucieć faza bo rzeczywiście nie da się wjechać , ale żeby od krzewienia do 3 kolanka nie było paru dni na zabieg to aż nie wierzę 

Nie wiem jak u innych na wschodzie ale u mnie do 3 kolanka to brak bo 1 jest 2 cm  . Ja po dwuletnich testach uprawiam beż grzybowek t1 i t2 będzie tylko bardzo mocne t3 i nie ma przebarwień itp Sam moddus z odżywką z plonvut i axial komplet do tego blue n 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

LG keramik po jęczmieniu ozimym (działka testowa). zdjęcie wyszło jak by była przypalona.😂

IMG_20220505_192233.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

No nie żartuj że przez 1,5 miesiąca nie mogłeś wjechać w pole i do dzisiaj nic jeszcze nie robiłeś , czy to chwasty czy cokolwiek innego . Bo przecież z takim podejściem to ludzie będą młucić , a ty nie będziesz miał warunków . Jeszcze gdybyś powiedział co tam u ciebie się działo , że tych warunków nie było? 

No jesli dla cb 2-3 stopni w ciagu dnia i przymrozki w nocy dochodzace do -6 stopni tydzien temu sa warunkami do wykonania zabiegow to gratuluje. Nie wspominajac o braku opadow od polowy lutego i ciaglym silnym wietrze. Dopiero tydzien temu podskoczyla temperatura powyzej 10 stopni i skonczyly sie przymrozki wiec wykonalem wszystkie zabiegi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
4 godziny temu, arek_124711 napisał:

No jesli dla cb 2-3 stopni w ciagu dnia i przymrozki w nocy dochodzace do -6 stopni tydzien temu sa warunkami do wykonania zabiegow to gratuluje. Nie wspominajac o braku opadow od polowy lutego i ciaglym silnym wietrze. Dopiero tydzien temu podskoczyla temperatura powyzej 10 stopni i skonczyly sie przymrozki wiec wykonalem wszystkie zabiegi 

A gdzie kolega mieszka ? Jak takie temp to się nie dziwie ze nic nie dało zrobić i dobrze ze kolega nie robił bo nic by z tego nie było . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
alfa napisał:

Ja po dwuletnich testach uprawiam beż grzybowek t1 i t2 będzie tylko bardzo mocne t3 i nie ma przebarwień itp Sam moddus z odżywką z plonvut i axial komplet do tego blue n

kombajnista w zeszłym roku opowiadał mi że dla niego najważniejsze jest T3. ale czy to takie dobre rozwiązanie to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Przy pominięciu skracania w bbch 31-32 kiedy można bezpiecznie skrócić medaxem?

W bbch 39 na liść flagowy?

Obecnie wychodzi podflagowy, 2 kolanko 3cm nad pierwszym a 3 około 05-1cm nad drugim, Bosporus około 150N.

Miał być bez skracania, ale chyba jednak z 0,5kg medax podam. 

 

Teraz to chyba nieodpowiednia pora, czy do początku kłoszenia można w każdej fazie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
8 godzin temu, miwigos napisał:

To wygląda jak jęczmień

trzeba sprawdzić czy są ości w srodku, ale dobrą chwilę nie mogłem zaskoczyć gdzie szukać chwastu :P na 98% to jęczmień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

U mnie zaraz może być podobny problem, też mam Medaxa, na etykiecie niby się chwalą, że największy zakres stosowania bbch 29-39, wg nich można stosować w tych fazach. U mnie jeszcze końcówka BBCH 32 także mogę jeszcze wjeżdżać ale chwila i ucieknie faza, może dzisiaj wieczorem się uda opryskać , chociaż znowu 2 stopnie w nocy nadają, a wcześniej deszczami straszyli na radarach🤦‍♂️ Ale wjeżdżam i zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
9 godzin temu, Matix78 napisał:

Witam proszę was o pomoc. Pszenica ozima architekt. 30.04 był zabieg na chwasty axial komplet pak a 04.05 oprysk wirtuozem i dzisiaj pszenica wygląda tak. Mam tak pierwszy raz a uprawiam zboża już parę lat. I takie pytanie czy da się uratować jeszcze ta pszenicę mam zamiar opryskac mikro+ optysil bo takie mam środki zakupione i gdzie popełniłem błąd. Widzę na forach czy grupach że dużo ludzi ma w tym roku z tym problem. 

20220508_170948.jpg

 

sucho?

Dostała stresu z postaci herbicydu i wywaliła trochę niedoborów na wierzch.
Napisz coś więcej, ile wody spadło w tym roku, ile azotu dałeś i kiedy

Ciekawe jak długo tak wytrzyma, 150kg N i tylko 100l wody w tym roku.
Pszenica po pszenicy.

20220508_091547.jpg

20220508_092043.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix78    0
Napisano (edytowany)

Nie mam niestety zmierzonej ilości opadów ale w marcu praktycznie bez deszczu, a w kwietniu raczej nie narzekałem na brak opadów od tygodnia padało raz nie duży deszcz. W pierwszej dekadzie marca był podany saletrosan 26 200kg a w drugiej dekadzie kwietnia saletra 200kg. Czyli to są niedobory a nie przypalenie ? Dzięki za odp

Edytowano przez Matix78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Przed chwilą, Matix78 napisał:

Nie mam niestety zmierzonej ilości opadów ale w marcu praktycznie bez deszczu, a w kwietniu raczej nie narzekałem na brak opadów od tygodnia padało raz nie duży deszcz. W pierwszej dekadzie był podany saletrosan 26 200kg a w drugiej dekadzie kwietnia saletra 200kg. Czyli to są niedobory a nie przypalenie ? Dzięki za odp

Nie powiem: na pewno poparzenia, albo na pewno niedobory.
Sam piszesz ze w marcu mało deszczu, do tego raczej marzec i kwiecień zimny. Dałeś herbicyd, roślina musi to odchorować. Jeśli nic nie spierniczyłeś mieszając chemię, albo pryskając brudnym opryskiwaczem to moim zdaniem 3-4 dni ciepła i powinno minąć.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Zamojskie od czwartku ma padać przez kilka dni wody nie braknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pompuj do mnie, przyjmę każda ilość


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
8 minut temu, galan99 napisał:

Zamojskie od czwartku ma padać przez kilka dni wody nie braknie .

Ehh te Twoje przepowiednie, na kilkudniowy deszcz to szanse są nikłe w tym momencie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matix78    0
33 minuty temu, yacenty napisał:

Nie powiem: na pewno poparzenia, albo na pewno niedobory.
Sam piszesz ze w marcu mało deszczu, do tego raczej marzec i kwiecień zimny. Dałeś herbicyd, roślina musi to odchorować. Jeśli nic nie spierniczyłeś mieszając chemię, albo pryskając brudnym opryskiwaczem to moim zdaniem 3-4 dni ciepła i powinno minąć.

Dzięki. A podawać teraz mikro + optysil zapowiadane są dosyć wysokie temp. I nie wiele deszczu. Pomoże to czy może zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Jakie dawki będą odpowiednie

Tazer - azoksystrobina + Kanonik 300 - protiokonazol

na ostatni zabieg T2/T3  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
4 godziny temu, yacenty napisał:

sucho?

Dostała stresu z postaci herbicydu i wywaliła trochę niedoborów na wierzch.
Napisz coś więcej, ile wody spadło w tym roku, ile azotu dałeś i kiedy

Ciekawe jak długo tak wytrzyma, 150kg N i tylko 100l wody w tym roku.
Pszenica po pszenicy.

20220508_091547.jpg

20220508_092043.jpg

Dla innych taka ilość wody na ten czas to marzenie , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278
14 godzin temu, Piffpaff napisał:

 

O dziwo są regiony w kraju gdzie nie było warunków. Kupiłem w tym roku unix I też chciałem wcześnie zrobić zabieg ale mieszkam na wschodzie gdzie albo padał deszcz albo spadło 40cm sniegu i nie dało wejść w pole po roztopach albo były przymrozki co drugi dzień więc odciągnęło się do 1 kolanka.

Ja też mieszkam na wschodzie a w pszenicy byłem już 4 razy z opryskiem i dwa z nawozem, za każdym razem warunki idealne...także wiesz. 

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Niestety wiem i wcale to nie jest do śmiechu, realnie patrząc, powinno być średnio 60l na miesiąc, nawet zakładając ze najwięcej opadów w Polsce jest lipiec / sierpień to i tak powinno być z 200l na przełomie styczeń-maj.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj