sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

jajonasz    1379

czy wylazie fito to też dużo zależy od odmiany, moim zdaniem nie ma co się tym za bardzo przejmować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
Przed chwilą, jajonasz napisał:

czy wylazie fito to też dużo zależy od odmiany, moim zdaniem nie ma co się tym za bardzo przejmować 

ja mam 3 raz euforie i pierwszy raz to widze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ostatnio podlewałem pszenicę z 15lat temu, tylko część. Różnicy w plonie nie zauważyłem. W roku ubiegłym podlewał szwagier, również część. Podlewana ok. 0,5 na plus.

Ja podlewam słabszą, aby coś uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie, w poniedziałek robiłem skracanie madexem + unix + tebu+ fenpropidyna i zważyło mi się trochę towaru, kolanko było na 1 cm a dziś największe mają ponad 2cm czy mogło skracanie wogole nie zadziałać? jeśli tak to co teraz, jechać jeszcze raz z medaxem czy moddusem? 160kg N podane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

czym mogę poprawić przytulię po axial komplet pak + fundamentum, minęło już 10 dni i raczej nic jej nie jest, inne chwasty już pokiereszowane a ona rośnie w najlepsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306
Napisano (edytowany)

Dałem  Fenuxar +  Helm Tribi w dawce   oponad  120% zalecanej [bez innych domieszek]

przytulia lekko zmienila kolor czubkiem  i ma sie dobrze, miotła , owies głuchy,  mniszek zaczyna kwitnąc...  inne chwasty nadal są, ogólnie nie ma efektu trzeba poprawaić,

CO DAC NA POPRAWĘ ?

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
30 minut temu, Tigon napisał:

czym mogę poprawić przytulię po axial komplet pak + fundamentum, minęło już 10 dni i raczej nic jej nie jest, inne chwasty już pokiereszowane a ona rośnie w najlepsze

starane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Ile dokładacie tebu na T2? Kupiony jest priaxor i daje 1L, właśnie zastanawiam się czy dołożyć protio albo tebu tylko w jakich dawkach? Na T1 duet na start pryskalem, akurat pszenica na bardzo dobrej glebie II i III klasa po tuzach, a może lepiej poprostu 1,2 - 1,3 samego priaxora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Harenda z późniejszego siewu. Chyba z 22marca. 

Stanowisko mocno nachylone na południe ( po prawej na zdjęciu), bardzo szybkie wschody i szybka wegetacja w porównaniu z innymi polami.

Z racji nachylenia działki rozsiew nawozów ciągnikiem sadowniczym przysporzył nie lada atrakcji  część działki rozsiana na wstecznym w poprzek pola bo wzdłuż by się sturlał 🤭 

Dzierżawa na 1 rok.

20220507_184818.jpg

20220507_184839.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musiałem prysnąć bo mak wyskoczył, najtaniej wyszedł pleban 20g/ha-14zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
13 minut temu, Agrest napisał:

Harenda z późniejszego siewu. Chyba z 22marca. 

Stanowisko mocno nachylone na południe ( po prawej na zdjęciu), bardzo szybkie wschody i szybka wegetacja w porównaniu z innymi polami.

Z racji nachylenia działki rozsiew nawozów ciągnikiem sadowniczym przysporzył nie lada atrakcji  część działki rozsiana na wstecznym w poprzek pola bo wzdłuż by się sturlał 🤭 

Dzierżawa na 1 rok.

20220507_184818.jpg

20220507_184839.jpg

Ty poważnie ze to przechył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Akurat za horyzontem ten skłon.

Tylko wsiądź w ciągnik 140cm szeroki z siewnikiem na plecaku.

Rolniczym nie ma problemów.

Trzeba się przejechać wąskim żeby poczuć wrażenia🤭

1 minutę temu, masa24 napisał:

Ty poważnie ze to przechył ?

O mazurskich górkach się nie wypowiadam bo na pogórzu czasem lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Panowie co stosujecie na odchwaszczanie jęczmienia jarego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593

Aspik kosztuje 156zł/L. 0.8 Delaro to koszt 143zł i masz 140g protio który zrobi dobrą robote. z tebu pokombinował bym coś na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
29 minut temu, masa24 napisał:

Ty poważnie ze to przechył ?

Dobrze kojarzę że Ty uprawiasz metronoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
46 minut temu, Agrest napisał:

Harenda z późniejszego siewu. Chyba z 22marca. 

Stanowisko mocno nachylone na południe ( po prawej na zdjęciu), bardzo szybkie wschody i szybka wegetacja w porównaniu z innymi polami.

Z racji nachylenia działki rozsiew nawozów ciągnikiem sadowniczym przysporzył nie lada atrakcji  część działki rozsiana na wstecznym w poprzek pola bo wzdłuż by się sturlał 🤭 

Dzierżawa na 1 rok.

20220507_184818.jpg

20220507_184839.jpg

Jak na jarą to raczej zarąbista , wielu ma pewnie zimowe dużo mniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

No ma potencjał. Mam też sianą 19 lutego i jest słabsza, mniej pokrzewiona. Tylko monokultura  a ta ze zdjęcia po gryce. 

Dziś zwalczona w niej skrzypionka bo już dużo liści uszkodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

T2 dajecie jak tylko się pokaże flagowy czy czekacie aż się trochę rozwinie?.

Kws Emil

 

IMG_20220507_190809_8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj