sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

cotamjaktam    47
2 godziny temu, SamaPrawda napisał:

I oprysk zadziała prawidłowo? kiedyś słyszałem, że najlepiej ten tydzień odczekać.

to raczej od innych oprysków przerwa, a nie od saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3599
STIG13 napisał:

7 minut temu, tomekZ058 napisał:

Panowie co lepsze Elatus Era czy Revysky na T2 ?

Gdybym robił u siebie to wolałbym wersję niemiecką czyli 1,5 revysky i 0,5 piraklostrobiny

Revysky (1.5L) wymięka przy Elatusie (1L)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

Dlatego mówię o dodatku pół litra cometa (piraklostrobiny ) Niemcy mają taki gotowy pak. W tamtym roku do litra priaxora dolewałem litr czystego revysolu. Było ok. W tym mam kupione po litrze elatusa

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Plodozmian to pierwszy warunek, drugi to pogoda. Trzeci to fungicyd, niezależnie co zastosujesz to będzie dobrze. Stosując elatus czy revysky mam nadzieję że liczycie na plony powyżej 8t bo jeśli mniej to idzie zrobić ochronę za prawie połowę ceny równie skuteczna 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3599
STIG13 napisał:

W tamtym roku do litra priaxora dolewałem litr czystego revysolu. Było ok.

to już musiał iść ogień z tej pszenicy 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
20 minut temu, XTRO napisał:

Plodozmian to pierwszy warunek, drugi to pogoda. Trzeci to fungicyd, niezależnie co zastosujesz to będzie dobrze. Stosując elatus czy revysky mam nadzieję że liczycie na plony powyżej 8t bo jeśli mniej to idzie zrobić ochronę za prawie połowę ceny równie skuteczna 

Pewnie trzeba by zamienić numerki pogoda-1 , płodozmian-2 , reszta tak jak piszesz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

Ostatnie dwa lata to u nas duża ilość opadów, od 2013 roku raz na jednym hektarowym polu miałem poniżej 8 pszenicy. Dlatego idzie bardzo mocna ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904
26 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

to już musiał iść ogień z tej pszenicy 💪

Zdjęcie w mojej galerii, myślę że była niezła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3599

budżetowy. jeśli było by ciepło można dorzucić tebukonazolu i wtedy wyjdzie Ci taki Artemis. w zeszłym roku własna mieszanina na wzór właśnie Artemisa była sporo tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
tytanowyJanusz napisał:

budżetowy. jeśli było by ciepło można dorzucić tebukonazolu i wtedy wyjdzie Ci taki Artemis. w zeszłym roku własna mieszanina na wzór właśnie Artemisa była sporo tańsza

tebu, prochloraz i fenpropidyna wyszło mi 130zl


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Czy ktoś kiedykolwiek walczył z tym dziadostwem ?

https://agrofoto.pl/artykul/uwaga-ploniarka-zbozowka-atakuje-zboza-ozime/

Musiałem jesienią przesiewać przez to pszenicę, a niestety zapraw nasiennych chroniących przed tego typu szkodnikami nie ma. Ostatnią deska ratunku był Dursban ale wycofany ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co na zabieg T1 w pszenicy i pszenżycie po pszenicy, mocny na łamliwość źdźbła? I co podać na pszenicę po rzepaku i po grochu? Mam na magazynie prochloraz,fenpropidyne,protiokonazol,tebukonazol,metkonazol. Proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37
1 godzinę temu, yacenty napisał:

tebu, prochloraz i fenpropidyna wyszło mi 130zl

Jakie dawki, że tak tanio wyszło  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

pewnie 0,4 0,8 i 0,2?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

proch 300g, fenpro 300g, tebu 150g tak mi się wydaje

Raczej niemozliwez zeby zmiescic sie za 130zl  w takich dawkach

 

Pryskalem jednoliscienne labradorem. teraz chce rozlac rsm na pszenice. Opryskiwacz raz wyplukalem i tak sie zastanawiam czy nie poparze pszenicy. Z oblcizen mi wyszlo ze moglo zzostac 10 ml labradora i to by poszlo na 3 ha. Czy taka ilsoc to bez znaczenia dla pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3599
47 minut temu, mds212 napisał:

Raczej niemozliwez zeby zmiescic sie za 130zl  w takich dawkach

Zobaczymy:

https://rolno-ogrodniczy.pl/p19956,orius-extra-250-ew-5l.html czyli 150g tebu to koszt 39,60zł 

https://rolno-ogrodniczy.pl/p11567,mondatak-450-ec-5l.html czyli 315g prochlorazu to koszt 41,72zł 

https://rolno-ogrodniczy.pl/p20210,tern-750-ec-1l.html czyli 300g fenpropidyny to koszt 47,20zł 

Suma: 128,52zł 😁🙋

Aa tylko takie coś to po dobrym przedplonie, w monokulturze trzeba walić 1L prochlorazu (60zł/L)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj