sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Tomek90    2260
4 godziny temu, STIG13 napisał:

Ja mam krukowiaka i było nie fajnie. Może gdybym miał myjkę na gorącą wodę to by nie było problemu. Wszystko kwestia ilości. Jakbym miał więcej to też bym lał rsm. A tak, opryskiwacza na razie szkoda, a mx-a z unii już nie szkoda. Wiadomo że to nie obrazek żeby się na nie przyglądać. Ale ja nawet jednego samochodu rsm bym nie zużył.

Megafol robi firma Valagro. Teraz chyba przejęła ich syngenta. Używałem go do tej pory w tytoniu 

Może i tak detal rsm w sumie drogi jest. Myć trzeba czy rozsiewacz czy opryskiwacz ale powiem ze ten pierwszy szybciej zgnije od nawozu. 

 

Nie mieliśmy wcześniej rozmowy ze ty nie stosujesz aminokwasow?? Bo mi tam nawet jakąś listę wysyłałeś. 

Osobiście chciałbym na wiosnę spróbować natural crop, agro sorb i Calcorium czy jakoś tak z procam. 

 

Amonowy octan cynku w Dominic cresco z chemirolu?? Nie do krzewi to zbytnio pszenicy?? Bo do tego stosowany wiosna przeważnie. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

Nie, kupowałem Rootstar z Intermagu. Chyba w rzepaczanym temacie wysyłałem ci tabelkę z nowoczesnej uprawy gdzie były zebrane składy różnych produktów. Czy dokrzewi czy tylko pobudzi korzenie, zobaczymy. Będzie doświadczenie. Łączyłem z mikro i z fosforem w tytoniu i wyszło super. 

Edytowano przez STIG13
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Dają coś te aminokwasy , jak są normalne warunki, mnie nie przekonał jescze nikt do ich stosowania , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601
6 godzin temu, STIG13 napisał:

Prawdopodobnie pójdzie Optysil, ze względu że można go mieszać, nie waży mi się.

Tak jak zalecają 0.5L/ha?

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Dają coś te aminokwasy , jak są normalne warunki, mnie nie przekonał jescze nikt do ich stosowania , 

U znajomego w malinach po aminokwasach był mega efekt, rosły jak piana 

 

1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Wysyłałem ci tabelkę z nowoczesnej uprawy gdzie były zebrane składy różnych produktów.

Jeśli to nie problem to poproszę tą tabelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883

Te aminokwasy to pewnie były dopełnieniem dobrego nawożenia tych malin. Jak ktoś da między 0.5-1 tone wieloskładnika to później co by nie zastosował za odżywkę są cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
2 godziny temu, warchest napisał:

czyli co na wiosne mi powschodzi ? i bedzie ok ?

jak skiełkowało to będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

 

U znajomego w malinach po aminokwasach był mega efekt, rosły jak piana 

 

 

Chodzi o uprawy pszenica , rzepak, kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
58 minut temu, rafal3939 napisał:

jak skiełkowało to będzie ok

no wlasnie na wierzchu nie skielkowalo tylko w ziemi troszke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Jeśli to nie problem to poproszę tą tabelke

Źródło: Chohura P. 2022. Aminokwasy wspierają rośliny. Nowoczesna Uprawa nr 3 (185) str. 83-85.

IMG_20221214_190525.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Naturamin też słyszałem ze dobre. 

Kelpak się wogole nie łapie wogole, może inne mechanizmy działania a w rzepaku niby fajnie się sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kelpak stosuje w rzepaku  i widać efekty pozytywne, im gorsze warunki tym lepszy efekt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Co do aminokwasów to w sadownictwie to podstawa w dokarmianiu dolistnym, pokazywali badania fungicydów bez aminokwasów i z i okazało się, że 20% mniej dawki fungi z amino można było zastosować i uzyskać taki sam efekt. Sam od siebie oddam, że jest to lepiącą ciecz która jak wielu mówi działa jako adiuwant :). Sami codziennie jemy aminokwasy które są składem białka czy to z mięsa czy z nabiału 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
10 godzin temu, warchest napisał:

9 listopada siałem pszzenice ozimą po kukurydzy i do tej pory nie powschodziła , w ziemi troszke korzonka póścila co niektóra , czy to jeszcze powschodzi przy takiej pogodzie jak teraz mamy czy trzeba mysle na wiosne żeby jarą to przesiewać ? 

Spokojnie , moja siana 14 listopada , i też oczywiście nie powschodziła , ale korzonki ma , wszystko zależy od pogody, bo może powschodzić w styczniu , może w lutym , a może być na wierzchu dopiero w marcu , ale zrażać się nie ma co , nie raz już tak było że wschodziła w marcu , a plon był sporo lepszy niż jarej, poza tym u mnie bardziej się można obawiać o te wcześniej siane , bo jak dzisiaj odśnieżałem na podwórku to mimo że rano było minus 18 stopni to pod śniegiem jest błoto , na polu pewnie to samo , i jak by tak ten śnieg się utrzymał z miesiąc , to zboża pod śniegiem mogą się zacząć gotować 

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

stosowałem na próbę aminokwasy a agro sorb na wszystkich polach pszenicy I nie widziałem nic nadzwyczajnego. W plonie różnicy nie byli. Na tą chwilę u mnie na minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

Aminokwasy to gotowy pokarm. Jeśli wszystko jest w porządku, roślina dobrze rośnie to zrobią jedynie za adiuwant. Tak bym to widział przynajmniej. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
11 minut temu, STIG13 napisał:

Aminokwasy to gotowy pokarm. Jeśli wszystko jest w porządku, roślina dobrze rośnie to zrobią jedynie za adiuwant. Tak bym to widział przynajmniej. 

Czyli na dobrej ziemi w kulturze i zasobności , efek finansowy marny, tak myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
10 minut temu, miwigos napisał:

Czyli na dobrej ziemi w kulturze i zasobności , efek finansowy marny, tak myślałem

Tak samo można powiedzieć o fosfor potas siarka magnez i niektóre mikro ze zbędne przy dobrej zasobności 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

A jednak w sytuacjach stresowych też pomagają. Także wszystko jest dobre, tylko nie w każdej sytuacji ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj