sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

SawekBraczyk    460
6 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

I dobrze gada. Ja w następnym roku rezygnuje z pszenicy na koszt pszenzyta, z pszenzyta na zyto hybrydowe. Co jak co, ale hybryda posiana na najgorszym piachu, 100 npk pod korzeń, azot jeden strzał 250 kg Zaksanu, raz regulacja i dobrą T1 i wiem, że zniwa zweryfikują ale założę się, że ekonomicznie wyjdę na tym lepiej niż na pszenżycie czy pszenicy. Gdyby nie hodowla i plodozmian to dziś zapadlby decyzja, że na całym areale gospodarstwa sieje tylko żyto hybrydowe. 

Pszenica u mnie mocna redukcja rozkrzewien, usycha, jedynie co mnie trzyma przy nadziei to to, że mimo iż kłosy bieleją to flagowy jeszcze zielony i dość okazały. 

U mnie nie wiem co z tego będzie , chodziłem teraz to już kłosy zaczynaja w dół iść .  Najgorsze przygody i plony to miałem jak jęczmień jary siałem . Pszenica moje życiowe min to 1,5t/ha ale to bardzo dawno temu a rekord 8,3t zeszły rok , było i po 4 ,5,6,7 a różne lata były . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

No u mnie też, kłos okazały i to bardzo ale co z tego jak bieleje w oczach o słomie nie wspomnę. Jedynie ta flaga trzyma mnie przy nadziei. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
30 minut temu, Kondziu1832 napisał:

@galan99 siałeś pszenicę ozimą IS Rubicon?

Nie .

Mam zasiane pszenicę LOKATA , bardzo dobrze się krzewi i nie jest wymagająca , dobrze znosi suszę jak teraz kłos bardzo ładny .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Przecież jak miałem w poprzednich latach plony na poziomie  7-9 ton , zależy od działki , i średnia z ostatnich 6-7 lat zawsze się mieściła w granicach 7,5 -8,2 tony/ha, to co miałem pisać że miałem 2 czy 4 tony ? W tym roku po tym co wstawiłem powyższe zdjęcia , może być 5- max 6 ton , a ile będzie finalnie to się zobaczy , bo jeszcze za moich 50 lat nie miałem styczności  z takimi skromnymi opadami jak teraz , niemniej gdy by było 5 ton , to już uważam za porażkę , bo do tej pory jakoś pogoda była trochę łaskawsza w moich stronach , i 5 ton raczej nikt nie zbierał , oczywiście się to tyczy tych którzy dbali o uprawę , bo ci co zasiej i zbierz to młóciło się i 3 i 4 i 5 ton 

Akurat nie miałem Ciebie na myśli 😁

A są tacy co zawsze mają ponad 10 ton i jeszcze raz opryskaja i czyste zboże 

 

U mnie na wsi też jest jeden magik rzepaku wszyscy kosza np 2-2,5 t/ha ona ma 4-4.5t/ha pszenicy kosza 7t/ha on ma zawsze 10t/ha tylko nikt nie wie gdzie to trzyma 

Edytowano przez Pawelek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Nie ma co się łudzić na  wzgórkach to tym bardziej podpala kłosia w pszenicach i nie ma tu reguły do następnego piątku taka pogoda upalna swoje zrobi .

rzepaki podpala widać z dnia na dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Galan wychodzi na to że  nie na Ukrainie zboża się palą tylko u nas. Upały w prognozach na 2tyg także z każdym  dniem procent w plonie w stronę 👇

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Szkoda gadać dziś zrobiony obchód aż strach patrzeć jak to wszystko marnieje w oczach zapowiadało się pięknie ale jest jak jest , szału  nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Tez tak chodzę i sie wkurzam . Co będzie to będzie trudno . Myśle czy zamiast pszenicy po pszenicy nie spróbuje jęczmień ozimy posiać . Bo po rzepaku to jeszcze wmiare wyglada a po pszenicy wiadomo stanowisko swoje robi . 

Edytowano przez SawekBraczyk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W środku miasta mam taką działkę 24ary pszenica po pszenicy wk***ia mnie ta działka ale w paku była z inną działką z dzierżawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53

U mnie w powiecie szamotulskim (Wielkopolska) w poniedziałek udało się punktowo złapać 34 litry i nie widać tego zupełnie już. Jutro ma smażyć i jak później nie sprawdzi się ochłodzenie i opady to uschnie wszystko. Marzec 0 litrów, kwiecień 33 litry, maj 19 litrów, czerwiec 50, ale ziemia tak spragniona, że to ucieka błyskawicznie... praktycznie każdy wiosenny miesiąc suchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Ja mam w tym roku 50/50 połowa areału pszenica, połowa soja i mam zamiar się tego trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Wy po polach sprawdzacie ja nie wnikam co będzie to będzie leżę na działce nad jeziorem . Pogody nie zmienimy .U mnie było fajnie do tej pory no teraz też  jeszcze nie jest źle centymetr ziemi zruszam i mokra ziemia ale upał czuć i widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
2 godziny temu, galan99 napisał:

Nie ma co się łudzić na  wzgórkach to tym bardziej podpala kłosia w pszenicach i nie ma tu reguły do następnego piątku taka pogoda upalna swoje zrobi .

rzepaki podpala widać z dnia na dzień .

Zboża bardziej ucierpią jak rzepaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

A jak to jest z tym nalewaniem ziarna jak już całe jest wytworzone to rośnie czy zaczyna dojrzewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
8 minut temu, miwigos napisał:

Zboża bardziej ucierpią jak rzepaki

Rzepakom nie groźna susza jest teraz pora dojrzewania  szybko dostają .

Co do pszenicy ziarno nalane ale zabrakło z tydzień do nabicia kłosa ziarnem będzie szczuplejsze ziarno .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
7 minut temu, galan99 napisał:

Rzepakom nie groźna susza jest teraz pora dojrzewania  szybko dostają .

Co do pszenicy ziarno nalane ale zabrakło z tydzień do nabicia kłosa ziarnem będzie szczuplejsze ziarno .

 

A jeśli w ziemi centymetr i już mam wilgoc nabije do pełna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, sylwekbarca2 napisał:

I dobrze gada. Ja w następnym roku rezygnuje z pszenicy na koszt pszenzyta, z pszenzyta na zyto hybrydowe. Co jak co, ale hybryda posiana na najgorszym piachu, 100 npk pod korzeń, azot jeden strzał 250 kg Zaksanu, raz regulacja i dobrą T1 i wiem, że zniwa zweryfikują ale założę się, że ekonomicznie wyjdę na tym lepiej niż na pszenżycie czy pszenicy. Gdyby nie hodowla i plodozmian to dziś zapadlby decyzja, że na całym areale gospodarstwa sieje tylko żyto hybrydowe. 

 

Jaka hodowla?Przecież żytem też możesz żywic.

Pszenica po pszenicy u mnie porażka totalna.W tym sezonie powrót do jęczmienia oz. i blondynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
1 godzinę temu, alfa napisał:

A jeśli w ziemi centymetr i już mam wilgoc nabije do pełna?

To co wczoraj padało że tak mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 godzinę temu, alfa napisał:

A jeśli w ziemi centymetr i już mam wilgoc nabije do pełna?

Ja pier**le pewnie masz z 300l od marca to sobie możesz leżeć nawet na bahamah syty głodnego nie zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
2 minuty temu, miwigos napisał:

To co wczoraj padało że tak mokro

Nie ale we wtorek ostro padało bodajże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

U mnie w poniedziałek 21 mm przez cały dzień ,wczoraj nie było śladu po opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj