sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

alfa    1191

Ale ładny pada do 3 w nocy ma padać na szczęście beż wichury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
7 minut temu, alfa napisał:

Ale ładny pada do 3 w nocy ma padać na szczęście beż wichury 

daj link do tej pogody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
2 minuty temu, Andpol napisał:

daj link do tej pogody?

Pogoda radar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
3 minuty temu, alfa napisał:

Pogoda radar 

mam z 20 radarów i w żadnym nie pada i nie zanosi się na opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Screenshot_20220620-153907_Weather&Radar.jpg

Screenshot_20220620-153830_Weather.jpg

Przed chwilą, Andpol napisał:

mam z 20 radarów i w żadnym nie pada i nie zanosi się na opad

Masz zdjęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Pozazdrościć prawie w całym kraju pada tylko u mnie pogoda i po h*j mi ona ja chcę niepogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, metrax12 napisał:

Teoretyczny termin czy praktyczny? Teoretyczny, to okres karencji czyli np. 35 dni. Praktyczny, to tak gdzieś do max. 20 czerwca (a zazwyczaj trochę wcześniej, lubelskie).

Teoretycznie na luzie się zmieszczę.. praktycznie bez szans bo dziś 20.VI... robił ktoś tak późno T3 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Nie zapisuje ale chyba z 10 dni i wcześniej też za dużo nie było ale ogólnie nie jest źle bo ziemie mocne 1-2 kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie a co powiecie żeby popryskac teraz pszenicę potasem dolistnie, poprawia gospodarkę wodna w roslinie, w głębie poziom wysoki ale wiadomo że jak sucho to nie pobiera skladnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
4 godziny temu, magtom36 napisał:

Może za wcześnie a może nie zastanawiam się nad przyszły sezon oprysk na chwasty na jesień. Możecie się pochwalić co mieliście skutecznego bo ja pryskalem 

Picona 2l/h i ekspert met 200gram

Wnioski takie że przepuścili miotle gdzie nie gdzie sporo i na jednym kawałku przytuli sporo.

Co możecie polecił bez poprawki i w miarę rozsądnej cenie?

Nie wiem czy uznasz to za rozsądną cenę, ale ja stosuję 0,3 kg Expert met + 0,15 litra diflufenikanu ( Legato, Diflanil itp) + 1 litr chlorotoluronu (Lentipur, Tolurex itp) + 0,5 litra adiuwanta doglebowego (Inger, Gleber itp). Zboże mam czyste, bez chwastów. W opryskiwaczu mam dysze dwustrumieniowe,, choć w przypadku zabiegów doglebowych nie ma to chyba wielkiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
miwigos napisał:

U mnie w głębi to susza pada na bieżąco dzisaj 16 mm, plony uratowane

wyjechałem na długi weekend i dziś wracając przejeżdżałem obok pola sąsiada to w pszenicy ozimej klosy bieleją! aż się przestraszyłem i pojechałem do siebie zobaczyć ale okazało się że kolega pod koniec maja dał 100kg mocznika na klos to teraz mu pali, mnie też korciło jechać bo zostało mi trochę saletry tanio kupionej ale zostawiłem na kolejny rok i to była bardzo dobra decyzja patrząc na pszenicę sąsiada. Moja zielona z daleka ale flagowy zwinięty w cienka rurkę jak igła. Dziś cis pada, na razie spokojnie 4mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
9 godzin temu, magtom36 napisał:

Może za wcześnie a może nie zastanawiam się nad przyszły sezon oprysk na chwasty na jesień. Możecie się pochwalić co mieliście skutecznego bo ja pryskalem 

Picona 2l/h i ekspert met 200gram

Wnioski takie że przepuścili miotle gdzie nie gdzie sporo i na jednym kawałku przytuli sporo.

Co możecie polecił bez poprawki i w miarę rozsądnej cenie?

 

 

ja robilem doglebówka:

0.3L DFF + 2L Prosulfokarb (albo 3l musze poszukac ale nie moge znalezc - podpowie ktos moze?)

ew mysle nad 

0.3L DFF + 2L CTU

Edytowano przez Cheesburger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
4 godziny temu, Piffpaff napisał:

wyjechałem na długi weekend i dziś wracając przejeżdżałem obok pola sąsiada to w pszenicy ozimej klosy bieleją! aż się przestraszyłem i pojechałem do siebie zobaczyć ale okazało się że kolega pod koniec maja dał 100kg mocznika na klos to teraz mu pali, mnie też korciło jechać bo zostało mi trochę saletry tanio kupionej ale zostawiłem na kolejny rok i to była bardzo dobra decyzja patrząc na pszenicę sąsiada. Moja zielona z daleka ale flagowy zwinięty w cienka rurkę jak igła. Dziś cis pada, na razie spokojnie 4mm

Kłosy bieleją od mocznika 💪💪💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Odmiana findus na dwóch różnych polach, ta gorsza na po zimie wyglądała pięknie do fazy kłoszenia, ta lepsza na glinie po zimie z daleka było gole pole, tutaj także widać jak w naszej gminie jest przeprowadzona klasyfikacja gruntów, pszenica ta słabsza jest na 3 klasie a ta lepsza jest na 4b 

IMG_20220620_175824.jpg

IMG_20220620_184213.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
8 godzin temu, tommy66692 napisał:

Odmiana findus na dwóch różnych polach, ta gorsza na po zimie wyglądała pięknie do fazy kłoszenia, ta lepsza na glinie po zimie z daleka było gole pole, tutaj także widać jak w naszej gminie jest przeprowadzona klasyfikacja gruntów, pszenica ta słabsza jest na 3 klasie a ta lepsza jest na 4b 

IMG_20220620_175824.jpg

IMG_20220620_184213.jpg

Może pH tragedia na tym gorszym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

T2 Prioxar+tebu 0,8+ 0,6 jakieś 2,5 tyg temu jak wychodził kłos co mogę teraz dać na ochronę kłosa i czy muszę czy może zestaw z wcześniej ochroni przed przed septorioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Może pH tragedia na tym gorszym 

Może i tak że gorsze ale ziemia bardziej piaskowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ma ktoś pszenicę spirellę w lubelskim ? Faktycznie tak szybko dochodzi ? Macie jakies fotki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Cały dzień dzisiaj Lalo i prawie całą noc od 16 miejscami w pszenicy żywa woda stoi . Mam euforia kwalfikat siana wrzesień ogólnie piękna jest i mam coś pierwszy odsiew od kolegi nawet nie wie co za odmiana siana po 20 października no to ta ma takie jebitne klosy niby pięter normalnie ale ziarek do cholery na około i takie długie te klosy . Nie wiem czy z połowę w tym roku jeszcze jej nie posiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj