sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

malinalbe    120
jasiuhonda napisał:

Pszenica znajomego co jej dolega? Pryskania dwa tygodnie temu soligorem żółknie liść flagowy i niektóre kłosy robią się biale

IMG-20220614-WA0005.jpg

a t3 było robione już ? ile tego soligora poszło ? może pszenica podatna na choroby grzybowe ? jaka odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Rozmawiałem teraz z doradcą to mowil ze Axialem 0.5 i Puma 1l śmiało aby tylko miotła wiechy nie puściła bo nie ma sensu wtedy już pryskac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Co na grzyba w pszenicy jarej? Nic nie dawałem bo myślałem że nic z niej nie będzie. Zostało mi tebu, azoksy i prochlarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
4 godziny temu, jasiuhonda napisał:

Pszenica znajomego co jej dolega? Pryskania dwa tygodnie temu soligorem żółknie liść flagowy i niektóre kłosy robią się biale

IMG-20220614-WA0005.jpg

A nie czasem już kończy powoli wegetację ? Bo chyba już ziarno nalewa to i liście tez powoli będą ku końcowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Opryskane 1l axiala przed wykoszeniem miotły nic nie dało Ale to poprawka po atlantisie . Oprysk z 10 dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U mnie w okolicy jest dużo pszenic gdzie samo miotła zaczyna wieche wywalac i stoklosa też .Tego dziadostwa z roku na rok więcej i będzie gorszy problem jak z miotłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378
40 minut temu, aezakmi666 napisał:

Opryskane 1l axiala przed wykoszeniem miotły nic nie dało Ale to poprawka po atlantisie . Oprysk z 10 dni temu

U mnie po 0,9 zaczęła żółknąć po 12 dniach i bierze ją coraz bardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Żeby tej wody było chociaż z  jedna trzecia tego co tu niektórzy piszą , to plon by pewnie mógł być bardzo dobry , a tak to wyglądam ciągle jakiegoś deszczu powyżej 10 litrów 

IMG_20220615_173506.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Piszę właśnie o swojej że jak by było wody więcej to plon mógłby się zakręcić w tych okolicach co piszesz , bo widzą że potencjał jest , tylko czy będzie jej dane trochę łaskawej pogody żeby to pokazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
18 minut temu, mysza103 napisał:

Żeby tej wody było chociaż z  jedna trzecia tego co tu niektórzy piszą , to plon by pewnie mógł być bardzo dobry , a tak to wyglądam ciągle jakiegoś deszczu powyżej 10 litrów 

IMG_20220615_173506.jpg

Raczej wody nie brakuje, to chyba żart. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Przyjarałem koncówki flagowego przy T2/3 :/

120g Protio+0,75l Priaxor + zimna woda prosto ze studni,pryskane wieczorem po upalnym dniu 

 

form.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

panowie zostanie mi soligor i tebu 250 można tym opryskać jęczmień jary jak już sie wykłosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1303

przecie jest temat od jęczmionów i tam ludzie odpisują

8 godzin temu, Freek napisał:

Rozmawiałem teraz z doradcą to mowil ze Axialem 0.5 i Puma 1l śmiało aby tylko miotła wiechy nie puściła bo nie ma sensu wtedy już pryskac. 

u mnie  puma to działa jak jest miotła w fazie max krzewienia


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
33 minuty temu, Tomek90 napisał:

Raczej wody nie brakuje, to chyba żart. 

Ostatni opad powyżej 10Litrów był 5 kwietnia 17 litrów , w sumie kwiecień zamknął się na 24 litrach ,wcześniej marzec - 0 ,  maj- do 21 maja 0, potem na cztery rzuty 16 litrów , ale jednorazowo nie więcej jak 6L , teraz czerwiec -raz 9 L i ze 4 dni temu 5 L . W sumie od początku marca do chwili obecnej spadło 54 Litry , i ty mówisz że żartuje ? Wstawiałem w połowie maja zdjęcia gdzie były takie szczeliny w pszenicy że dłoń cała wchodziła , i do chwili obecnej te szczeliny są nadal , bo musiałby być deszcz chociaż  z 15 litrów i na raz żeby je zalać , a tu opad jak spadnie 5 czy 6 litrów to zmoczy ziemie na 3 , góra 4 cm . Nawet kukurydza która była zasiana w opóżnionym terminie wschodzi na raty , jedna ma 6 liści - ta która łapneła trochę wilgoci , druga wschodzi dopiero teraz , a jeszcze są takie miejsca gdzie się głębiej zasiało,  że jak grzebniesz to ziarno leży w popiele , i ty mówisz że żartuje z suszą 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
9 minut temu, mysza103 napisał:

Ostatni opad powyżej 10Litrów był 5 kwietnia 17 litrów , w sumie kwiecień zamknął się na 24 litrach ,wcześniej marzec - 0 ,  maj- do 21 maja 0, potem na cztery rzuty 16 litrów , ale jednorazowo nie więcej jak 6L , teraz czerwiec -raz 9 L i ze 4 dni temu 5 L . W sumie od początku marca do chwili obecnej spadło 54 Litry , i ty mówisz że żartuje ? Wstawiałem w połowie maja zdjęcia gdzie były takie szczeliny w pszenicy że dłoń cała wchodziła , i do chwili obecnej te szczeliny są nadal , bo musiałby być deszcz chociaż  z 15 litrów i na raz żeby je zalać , a tu opad jak spadnie 5 czy 6 litrów to zmoczy ziemie na 3 , góra 4 cm . Nawet kukurydza która była zasiana w opóżnionym terminie wschodzi na raty , jedna ma 6 liści - ta która łapneła trochę wilgoci , druga wschodzi dopiero teraz , a jeszcze są takie miejsca gdzie się głębiej zasiało,  że jak grzebniesz to ziarno leży w popiele , i ty mówisz że żartuje z suszą 

Może i nie padało ale pszenica tego nie pokazuje, u mnie rzepak zwiędły na piachu przełom kwietnia i maja i po plonie tam tych miejscach mimo ze teraz leje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

dziś chciałem zrobić t3 w pszenicy na najlepszej działce gdzie jeszcze tydzień temu wszystko pięknie i intensywnie rosło. Dziś zaglądam przed opryskiem a tam z drogi wyglada super ale po wejsciu w lan flagowy się zwija i dolne liście żółkna, ziemia spekana. Odpuściłem t3, nie ma sensu jeszcze bardziej stresować rośliny, na choryzonie nie widać deszczy tylko przelotne na 30% a w weekend ponad 30*C Opryskiwacz schowany do jesiennego odchwaszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

z każdym rokiem okres burzowy robi się coraz bardziej niebezpieczny. Widziałem w necie zdjęcia 1ha rzodkiewki zbitej gradem, kurcze taka ilosc wystarczyła by dla całej warszawy na obiad a tak nie dość że drogo to jeszcze nie będzie warzyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj