sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

boogie7    498
miwigos napisał:

W dzisiejszych czasach koszty ma każdy inne , sam sobie policz, jak sprzedadzą po 1700 to zarobią , chyba że pszenica na Słabej ziemi i nie pada

Tacy to akurat zawsze "zarobią" bo ktoś to finansuje.


STIG13 napisał:

Miałem z nią styczność ale sam jej nigdy nie chciałem. R1 w stylu 0,4 moddus i co najmniej litr CCC i na BBCH 37 też choć 0,2 moddusa

W jakim celu to 0.2 moddusa w bbch 37 ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903

Jeżeli nie chcesz moddusa może być z 0,3 medaxu ;)

Inaczej powodzenia w utrzymaniu w pionie tej odmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Spadło nagle razem z silnym wiatrem 18l

Aż strach zajechać co z tą pszenicą po łubinie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
10 godzin temu, huzieba napisał:

czemu tak uważasz? Opisuje serio, a w tym miejscu na zdjęciu skończył mi sie opryskiwacz wtedy i zaczyna sie nowa ciecz

Chodziło mi o super efekt skracający. Kiedyś skracałem jęczmień jary mieszaniną Medax Max + tribenuron a później Modan + etefon, jak byś zobaczył efekt skracający, byłbyś w głębokim szoku. Bardzo mocno go skróciły chyba oba zabiegi, najpierw miał ok. 20 cm, później miał problem z wykłoszeniem.

6 godzin temu, Murphys napisał:

CCC+moddus w dobrej fazie i nie ma mocy ze nie skroci potem na flage moddus i tyle

Na flagę Moddus + etefon.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Panowie, potrzebuje w miarę dobre rozpylacze do opryskiwacza. Mam aktualnie mmat eżk 03 ale przy ciśnieniu 2.5 bar i 200l/ha dają bardzo duże krople. Pasuje mi coś w miarę uniwersalnego do herbicydów i fungi i nie wiem co wybrać. Na oku mam Mmat eżk twin 02. Przy 4,5 bar i 6km/h mam mieć na nich wydatek 200l/ha i średnie krople.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2461
8 minut temu, Setik napisał:

Panowie, potrzebuje w miarę dobre rozpylacze do opryskiwacza. Mam aktualnie mmat eżk 03 ale przy ciśnieniu 2.5 bar i 200l/ha dają bardzo duże krople. Pasuje mi coś w miarę uniwersalnego do herbicydów i fungi i nie wiem co wybrać. Na oku mam Mmat eżk twin 02. Przy 4,5 bar i 6km/h mam mieć na nich wydatek 200l/ha i średnie krople.

Ja też trochę wcześniej jechałem na żółtych, ładnie pylą , jednak jak się trafiały jakieś prochy to się częściej przytulały od niebieskich 03 , teraz jeżdżę na niebieskich , ciśnienie  3,5-  4 , prędkość 8,5 km/godz i też dobrze idzie . Ty możesz kupić sobie takie pośrednie fioletowe 0,25. Przy 6 km/godz ciśnienie wychodziło by pewnie jak u mnie 3,5-4 atmosfery

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    498
STIG13 napisał:

Jeżeli nie chcesz moddusa może być z 0,3 medaxu ;)

Inaczej powodzenia w utrzymaniu w pionie tej odmiany 

Bardziej chodziło mi o efekt działania trineksapaku w tej fazie.. Praktycznie żaden. Pryskałem Dubaja w bbch 37 dawką 0,35 moddusa i nawet na nakładce (zrobionej celowo) nie ma żadnej widocznej różnicy. Zresztą to zrozumiałe, gdyż trineksapak hamuje aktywność giberelin (tak samo jak CCC), a w fazie flagi ich aktywność dawno osłabła 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

mysza103 napisał:

Ja też trochę wcześniej jechałem na żółtych, ładnie pylą , jednak jak się trafiały jakieś prochy to się częściej przytulały od niebieskich 03 , teraz jeżdżę na niebieskich , ciśnienie  3,5-  4 , prędkość 8,5 km/godz i też dobrze idzie . Ty możesz kupić sobie takie pośrednie fioletowe 0,25. Przy 6 km/godz ciśnienie wychodziło by pewnie jak u mnie 3,5-4 atmosfery

Dzięki za info :) Na żółtych uzyskam średnią krople, na fioletowych przy tej prędkości uzyskam grubą. Która lepsza dla takiego uniwersalnego zastosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Duży próg szkodliwości tego pięknego stworzonka? Pierwszy raz mam takie coś. Wizualnie jest tego sporo. Jest sens to zwalczać i czy jest czym?

IMG_20220608_202616.jpg

compress1654749310070.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
19 godzin temu, mysza103 napisał:

O cię piernik , drogo po uju . Ja mam tak jak mówisz w żmijce nawiercona dziura jakieś 0,5 -1 metr od kosza i w niej zamontowana dysza która jest podłączona da opryskiwacza plecakowego , z kolei opryskiwacz robi ciśnienia z kompresora  , a na koniec żeby dawkowanie zboża było równe to na kosz od żmijki  jest zamontowany kosz z rozdrabniacza zbóż ,, BĄK" z regulacją podawania ilości ziarna

Ja robiłem sam jakieś 300zł, w żmijce wywiercony otwór do którego przykręca się dysze z opryskiwacza wraz z filtrem, pompka kupiona na 12V, zasilacz od kompa i zbiorniczek od paśnika , zaprawione już dziesiątki ton:P.   Wydatek raczej i tak trzeba regulować przysłoną w żmijce.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, czy w takiej fazie rozwoju pszenicy można jeszcze poprawić miotle axialem, czy może zaszkodzić?

IMG_20220608_214442.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Nie zdążyłem wjechać wcześniej z t3 pszenica wyrzuca już pylniki,myślałem żeby odpuścić ale ciągle mają być jakieś przelotne opady.Co byście zaproponowali na tą właśnie t3 myślałem nad 125g tebu + coś jeszcze ale nie mam pojęcia co.

IMG_20220608_204841.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja właśnie dałem wczoraj 130g tebu i 0,9l Priaxoru -  i się zastanawiam czy nie za mało tebu? Miało być 180g ale ze względu na upały i niepewną pogodę zdecydowałem się na takie dawki. Będzie coś z tego zabiegu?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903
8 godzin temu, boogie7 napisał:

Bardziej chodziło mi o efekt działania trineksapaku w tej fazie.. Praktycznie żaden. Pryskałem Dubaja w bbch 37 dawką 0,35 moddusa i nawet na nakładce (zrobionej celowo) nie ma żadnej widocznej różnicy. Zresztą to zrozumiałe, gdyż trineksapak hamuje aktywność giberelin (tak samo jak CCC), a w fazie flagi ich aktywność dawno osłabła 😉

Zgadza się, największy sens jest w okolicy 1 kolanka. Z drugiej strony etefon powoduje wydzielanie etylenu, a warunkach posuchy nie wiem czy bym tego chciał. Z trzeciej strony argument jak apostel. lubi leżeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Co będzie lepsze na T3 Metkonazol czy Tebukonazol  i w jakich dawkach? Tebu to wiem, że można dać nawet 0,5l na ha, a jak z metkonazolem, bo nigdy nie stosowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2461

Najlepsze to będzie połączenie tych substancji , tebu -125 g, i metko 40g i będzie bajka , 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903
26 minut temu, Miejscowy napisał:

czy adiuwanty stosujecie tylko do odchwaszczania czy też na grzybowki?

Tak, szczególnie dobre do ochrony kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Bamberaka też ładnie się kłosi mimo hardkorowego skracania. Jeszcze jest za duża . Więc nie jestem degeneratem jak niektórzy mnie tutaj okrzyknęli 🙆 później wstawię jej foty. Mam nadzieję że da dobry plon bo na cenę już nie liczę 🤣

A to hondia

 

IMG_20220607_180537.jpg

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Priaxor 0.5 l/ha + tarcza łan 0.3 l/ha + karate zeon na mszyce, można to połączyć w jednym zabiegu? 

IMG_20220609_112726.jpg

IMG_20220609_112743.jpg

Edytowano przez MajsterMarian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
59 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

co polecacie Na T2 w pszenicy Jarej ? na T1 poszła mieszanina coś jak Artemis

U mnie sprawdza  się 1l Soligor  lub 0,7-0,8 l Priaxor + 0,4l Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
7 godzin temu, panRys87 napisał:

Witam, czy w takiej fazie rozwoju pszenicy można jeszcze poprawić miotle axialem, czy może zaszkodzić?

IMG_20220608_214442.jpg

Co tam masz za chwast i w jakiej dawce chcesz jechać? W poniedziałek jechałem sxialem wyczyńca 1,5 l na ha pali pszenicę a na chwaście na razie nic nie widać dodam że to eksperyment tak z 5 ary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj