sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

mysza103    2447
4 godziny temu, tobago napisał:

Było czysto ale przez ostatnie dwa tygodnie spadło ok 50l i podobne historie z mączniakiem pojawiają się u wielu. Na pytanie handlowca czy morfolina teraz to dobry pomysł powiedział ze sam tak robi bo tez ma klientów którym wylazł mączniak. 
 

@SawekBraczyk ile tego tebu dałeś? 

Tej wody to pozazdrościć , u mnie cały maj 15 litrów i dzisiaj 5litrów.

 

4 godziny temu, masa24 napisał:

To była ironia , naoglądacie się tych głupot i lecicie z azoksy na kłos żeby był efekt zieloności o którym mówi jeden magik z internetow. Mączniaka powinieneś zwalczać wcześnie a nie teraz 

obejrzalem te nawozy eu. Tez dobry czarodziej . Po 15 l rsm nie wiadomo po co , sklejacz na kłos , asahi na flagę a liście flagowe popalone w tej pszenicy 

Ja z tego wszystkiego co podałeś to rsm  też dodaje , wiadro 10-15 litrów na opryskiwacz(2ha), ale oczywiście nie jako odżywka, bo taka ilość to nic dodaję jako adjuwant bo jako że rsm jest tłusty , to ciecz lepiej się lepi do liścia i nie odparowuje tak szybko 

 

1 godzinę temu, masa24 napisał:

Jakoś nie widzi mi się rsm na pierwsze dawki w pszenicy i rzepaku 

czemu ci się nie widzi , ja tam uważam że same plusy z tego płyną .

Findus , przedwczoraj poszło T2/3

IMG_20220604_185003.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471
2 godziny temu, metrax12 napisał:

Może nie koniecznie aż taki jak ze zdjęcia, coś w tym stylu. Jak nie masz kilkudziesięciu ha, wystarczą AVI TVIN lub CVI TVIN od Albuza. I będą lepszym rozwiązaniem w większości zastosowań od zwykłych płaskostrumieniowych, nie tylko przy T3 na kłos.

Takie mam , ale czy nie lepsze zwykła pojedyncza szczelinówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
15 minut temu, mysza103 napisał:

Tej wody to pozazdrościć , u mnie cały maj 15 litrów i dzisiaj 5litrów.

 

Ja z tego wszystkiego co podałeś to rsm  też dodaje , wiadro 10-15 litrów na opryskiwacz(2ha), ale oczywiście nie jako odżywka, bo taka ilość to nic dodaję jako adjuwant bo jako że rsm jest tłusty , to ciecz lepiej się lepi do liścia i nie odparowuje tak szybko 

 

czemu ci się nie widzi , ja tam uważam że same plusy z tego płyną .

Findus , przedwczoraj poszło T2/3

IMG_20220604_185003.jpg

Uważam ze na 1 dawki powinien iść azot szybko dostępny a tu większa cześć azotu w formie amidowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2447

Ja daje rsm 26  gdzie formy saletrzanej jest tylko 4%, formy amonowej jest 6,6% i amidowej jest 15,4% , więc można powiedzieć że nawóz sporo wolniejszy niż chociażby rsm 32 , ale ja tu widzę jednak plusy , podaję na początku marca 170 litrów rsm26 tj.60 kgN . te parę kg szybkiego N daje to że pszenica nie głoduje , bo w początkowej fazie wcale dużo azotu pszenicy nie trzeba , a póżniej jak pszenica zaczyna coraz bardziej rosnąć to automatycznie są uwalniane coraz większe ilości N  najpierw amonowego , a póżniej dochodzi jeszcze amidowy i saletrzany z drugiej dawki , i wszystko się fajnie zazębia , i od samej wiosny aż do żniw pszenica ma cały czas azot dostępny , a kulminacja dostępnego azotu przypada kiedy jest największe zapotrzebowanie czyli od strzelania w zdzbło do kłoszenia , stosuje już rsm 12 lat i powiem szczerze że dla mnie było by trochę problematyczne przejść na saletrę i tak ją zastosować żeby dostępność roślin w azot się tak zazębił jak w przypadku rsm 

11 minut temu, masa24 napisał:

Uważam ze na 1 dawki powinien iść azot szybko dostępny a tu większa cześć azotu w formie amidowej

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

150g protiokonazolu + 100g azoksystrobiny na t2/t3 będzie optymalnie czy może dodać więcej azoksy a ew. ująć protio lub dodać bez ujmowania?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    492
Cheesburger napisał:

Ile razy robiliscie pszenice po pszenicy? Ja 3 raz i tragedii nie ma i zastanawiam sie czy 4 raz przejdzie.

75 % sukcesu zależy od doboru odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3562
Kubawww napisał:

Jaki adiuwant polecacie do t3?

w tym roku do każdego jednego zabiegu dodawałem Fastera z Intermagu


Maniek101 napisał:

150g protiokonazolu + 100g azoksystrobiny na t2/t3 będzie optymalnie czy może dodać więcej azoksy a ew. ująć protio lub dodać bez ujmowania?

będzie dobrze 👍


Cheesburger napisał:

1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Ja mam tylko kawałeczek co 3 raz po sobie i jak na razie widze lepsza niż ta co 2 raz . Ciekawe . 

no wlasnie zrobie chyba na probe - bo rzepak duzo wieksze naklady a ceny szalone. ew ciekawe czy cos polepszy jak na 4 raz pojdzie pszenzyto.

u mnie na jednym kawałku pszenżyto po pszenżycie 7 raz🤭 ale po głupim owsie (a może i wcale nie takim głupim bo jest fitosanitarny) widać różnice na duży plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237
5 godzin temu, miwigos napisał:

To według Ciebie eżektor dwustrumieniowy taki jak na załoczonym linku https://www.zenox.pl/product/rozpylacz-ezektorowy-dwustrumieniowy-110-agrotop/670TDHS110-03?gclid=EAIaIQobChMI-uv1gYqS-AIV6xJ7Ch2MkAsFEAQYAyABEgJUcPD_BwE

Jest lepszy niz zwykła szczelinówka , chodzi o oprysk T3 na kłos

Co to za dysza za 120zl, ktoś to kupuje? 

2 godziny temu, masa24 napisał:

Jakoś nie widzi mi się rsm na pierwsze dawki w pszenicy i rzepaku 

Punkt widzenia zależy od puntu siedzenia jak to mówią. 

14 minut temu, boogie7 napisał:

75 % sukcesu zależy od doboru odmiany.

Coś sprawdzone masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Tomek najlepsza jaka istnieje, przystosowana na wiatr i do szybkiej jazdy ,lechler teraz podobną skonstruował, , za 80 idzie kupić od dilera  opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237

Przy jakim wietrze można pryskać?? Prędkość to już zależy od doboru wielkości rozpylacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2447

I równości pola , żeby po przejezdzie nie trzeba było szukać kawałków opryskiwacza w łanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Tomek do 6 m/s, ja jede 9,8 km, na niebieskiej przy 200 l wody do 12 można , na czerwonej szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
7 minut temu, mysza103 napisał:

I równości pola , żeby po przejezdzie nie trzeba było szukać kawałków opryskiwacza w łanie 

W jakiej fazie pszenicy dajesz druga dawkę ? Stosujesz 3 dawkę azotu  ?? 
ja np jakoś nie wyobrażam sobie gnać opryskiwaczem 15 na h.  Jeźdze 9-10 i to czasem za szybko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237
9 minut temu, masa24 napisał:

W jakiej fazie pszenicy dajesz druga dawkę ? Stosujesz 3 dawkę azotu  ?? 
ja np jakoś nie wyobrażam sobie gnać opryskiwaczem 15 na h.  Jeźdze 9-10 i to czasem za szybko 

Prędkość zależy od dawki, chyba ze zmieniasz dysze na mniejszą. Belka w agrio dobrze pracuje to w czym problem przy większej prędkości jeśli pole równe? 

Ja nie stosuje 3 dawki tez i jeśli pogoda nie popsuje gęstości to zawsze mam konsumpcję, a u mnie wala 3 dawke w granuli i też nie zawsze konsumpcja a koszta poszły. 

12 minut temu, miwigos napisał:

Tomek do 6 m/s, ja jede 9,8 km, na niebieskiej przy 200 l wody do 12 można , na czerwonej szybciej

To ja na swoich Albuzach do 8m/s, prędkość zależy już od dawki i jaka krople chce zrobić i warunków czy wietrznie, 12km/h nie problem, a koszt dyszy 40-50zl.

Dysza tez niebieska 03 ezektor dwustrumieniowy 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Ja wyhndlowałem te dysze, jak kupwałem opryskiwacz , najpierw wszystkie upusty co szło , później na bonus dodali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2447
13 minut temu, masa24 napisał:

W jakiej fazie pszenicy dajesz druga dawkę ? Stosujesz 3 dawkę azotu  ?? 
ja np jakoś nie wyobrażam sobie gnać opryskiwaczem 15 na h.  Jeźdze 9-10 i to czasem za szybko 

N1- początek marca 1-10 , 03  , N2- początek kwietnia 1-10. 04 , póżniej azotu już nie podaje , od 5 lat większość sprzedaje do PZZ KRAKÓW , więc na młyn , i parametry zawsze się łapią 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1286
2 godziny temu, Kubawww napisał:

Jaki adiuwant polecacie do t3?

N46  ohne inhibitor


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237
1 minutę temu, miwigos napisał:

Ja wyhndlowałem te dysze, jak kupwałem opryskiwacz , najpierw wszystkie upusty co szło , później na bonus dodali

Rozumiem, mam tak samo za dysze nic nie płaciłem, tak samo jak za esi 5 do rsm, Aixr teejet w standardzie tylko. Tylko nie zmienia faktu ze są drogie, avi twin tańsze i wychodzi ze przy większym wietrze można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

 

4 minuty temu, GABBER85 napisał:

N46  ohne inhibitor

Taka poradę to sobie...

Edytowano przez Kubawww
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
28 minut temu, mysza103 napisał:

N1- początek marca 1-10 , 03  , N2- początek kwietnia 1-10. 04 , póżniej azotu już nie podaje , od 5 lat większość sprzedaje do PZZ KRAKÓW , więc na młyn , i parametry zawsze się łapią 

PytaM bo właśnie zastanawiam się czy przy rsm jest potrzeba 3 dawki... 

belka może i dobrze pracuje ale po wczesnych wjazdach zdarzają się koleiny i można ładnie podskoczyć . 
 

juz kiedyś pytałem o to gdzieś ale jak ten temat poruszacie to zapytam . Zwracacie uwagę na grubość kropki ? Czy np zakładacie niebieskie dysze i lecicie wszystko ta sama kropla ? Niebieskie dysze przy wyższym ciśnieniu dają drobna krople , dopasowujecie ciśnienie do kropli, zmieniacie dysze czy poprostu nie zwracacie na to uwagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

jak woda do opryskiwacza w mauzerach mi cała zzieleniała to jakoś ogranicza działanie substancji czynnej? Grzybowki albo skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237
9 godzin temu, masa24 napisał:

PytaM bo właśnie zastanawiam się czy przy rsm jest potrzeba 3 dawki... 

belka może i dobrze pracuje ale po wczesnych wjazdach zdarzają się koleiny i można ładnie podskoczyć . 
 

juz kiedyś pytałem o to gdzieś ale jak ten temat poruszacie to zapytam . Zwracacie uwagę na grubość kropki ? Czy np zakładacie niebieskie dysze i lecicie wszystko ta sama kropla ? Niebieskie dysze przy wyższym ciśnieniu dają drobna krople , dopasowujecie ciśnienie do kropli, zmieniacie dysze czy poprostu nie zwracacie na to uwagi ?

Zwracamy. Wielkość kropli zależy od stosowanej chemii, warunków atmosferycznych. Mam w miarę uniwersalne dysze także nic nie zmieniam, szukam tylko dysz do mniejszych wydajności cieczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj