sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

yacenty    3871

To może spróbuj to lepiej zrobić, parę razy sam zaprawiałem lub doprawiałem zakupiony materiał siewny i nigdy nie było problemów. Generalnie u mnie jest żmijka z opryskiwaczem i leci 12 litrów oprysku na 1 tonę nasion. Pokrycie jest bardzo fajne. Początkowo zaczynałem od 5l na tonę, ale z praktyki wyszło ze jednak przy 12l jest znacznie ładniej doprawione. Robię 12l niezależnie czy zaprawiam czy doprawiam.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
4 minuty temu, Jarek22B napisał:

co to za chwast?  

sporo tego na poprzeczniakach - warto z tym walczyć i czym jak pszenica już się kłosi?  

chwast.jpg

Ja bym walczył bo tego gówna na następny sezon b.jeszcze więcej a czym pryskane było że puściło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31

Panowie wywaliła przytulia w kłoszącej pszenicy  jechać galaper  testował ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
Andpol napisał:

4 minuty temu, Jarek22B napisał:

co to za chwast?  

sporo tego na poprzeczniakach - warto z tym walczyć i czym jak pszenica już się kłosi?  

Ja bym walczył bo tego gówna na następny sezon b.jeszcze więcej a czym pryskane było że puściło?

mam to samo na jednej działce, jeśli po przełamaniu pachnie rumiankiem to rumianek 😜 jeśli nic nie pachnie to murana bezwonna. starane tego nie bierze od ponad tygodnia próbowałem coś z tym zrobić ale albo wiatr albo deszcz i klos wyskoczył i boję się wjeżdżać z herbicydem bo pszenica ładna a jak przypale to więcej stracę jak dołożyć na jesien na mocniejszy zabieg albo wiosna poprawić. mam 2ha więc może z nudów wybiorę się i wyrwę co większe a jak nie to niech kwitnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200g azoksystrobiny + 165 tebukonazolu na t2/t3 nie będzie trochę za dużo? Chce zrobić dobry zabieg teraz, bez konieczności wjeżdżania z t3. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

W sobotę robiłem T2 w pszenicy, dzisiaj byłem na polu to na dwóch odmianach Kws Emil i Rgt Reform zauważyłem lekko przypalone końcówki a odmiana Euforia też robiona tego samego dnia nie ma tego. Środek poszedł Priaxor 1,2l

Czy to będzie miało wpływ na plon? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
3 godziny temu, yacenty napisał:

To może spróbuj to lepiej zrobić, parę razy sam zaprawiałem lub doprawiałem zakupiony materiał siewny i nigdy nie było problemów. Generalnie u mnie jest żmijka z opryskiwaczem i leci 12 litrów oprysku na 1 tonę nasion. Pokrycie jest bardzo fajne. Początkowo zaczynałem od 5l na tonę, ale z praktyki wyszło ze jednak przy 12l jest znacznie ładniej doprawione. Robię 12l niezależnie czy zaprawiam czy doprawiam.

Z zalecanego 1l na tonę dajesz 12litrów? Nie wychodzi za mokre nic się z tym nie dzieje np. w big bagu? Ja tez zaprawiam żmijką i chce spróbowac dać więcej wody, tylko aktualnie jadę na niebieskiej dyszy to chyba trzeba by zrobić jakąś własną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

12l oprysku czyli mieszaniny np. zaprawa 1 lub 2 l na tone plus pewnie jakiś nawóz do nasienny i reszta to woda. 

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
12 minut temu, Dastan napisał:

Z zalecanego 1l na tonę dajesz 12litrów? Nie wychodzi za mokre nic się z tym nie dzieje np. w big bagu? Ja tez zaprawiam żmijką i chce spróbowac dać więcej wody, tylko aktualnie jadę na niebieskiej dyszy to chyba trzeba by zrobić jakąś własną.

Zalecany to jest litr np. Kinto duo czy systivy. Ja daje 12l gotowego płynu.

U mnie to jest albo systiva i nawóz donasienny, albo kinto + systiva + nawóz donasienny i reszta wody.

Pryskam na niebieskiej dyszy.  U mnie wychodzi 1.2l/min, czyli 12l w 10 min, a w 10 minut przechodzi mi tona pszenicy.

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

mam to samo na jednej działce, jeśli po przełamaniu pachnie rumiankiem to rumianek 😜 jeśli nic nie pachnie to murana bezwonna. starane tego nie bierze od ponad tygodnia próbowałem coś z tym zrobić ale albo wiatr albo deszcz i klos wyskoczył i boję się wjeżdżać z herbicydem bo pszenica ładna a jak przypale to więcej stracę jak dołożyć na jesien na mocniejszy zabieg albo wiosna poprawić. mam 2ha więc może z nudów wybiorę się i wyrwę co większe a jak nie to niech kwitnie

Jaką dawkę dawałeś starań? Bo marunę ma w średnio wrażliwych

 

Stosował ktoś starane lub inne zamienniki w fazie koszenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

chciałem dać 0.54 jak w etykiecie ale wychodzi klos i nie będę robił już poprawki


chodzi mi o starane 333 tak dla jasności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

cza sie w pole przejsc jak rośnie , a nie siedziec na forum, a nie teraz na kłos pryskac chwasty

  • Like 2

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

chciałem dać 0.54 jak w etykiecie ale wychodzi klos i nie będę robił już poprawki

 

chodzi mi o starane 333 tak dla jasności

 

Spokojnie możesz dać starane lub zamiennik pół dawki na kłos

3 godziny temu, Jarek22B napisał:

Jaką dawkę dawałeś starań? Bo marunę ma w średnio wrażliwych

 

Stosował ktoś starane lub inne zamienniki w fazie koszenia? 

Tak. Mi w jednym roku wywaliło przytulie nad pszenicę i starane ładnie zasuszyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Jak mi klos wychodzi to dać 0.25l starane jeśli na etykiecie napisane jest 0.54l i będzie ok?


GABBER85 napisał:

cza sie w pole przejsc jak rośnie , a nie siedziec na forum, a nie teraz na kłos pryskac chwasty

o poprawdze na murane wiedziałem 2 tygodnie temu tylko pracuje i jak były warunki to nie mogłem pryskac a potem wiatr, deszcze i przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    495

slonju77 napisał:

11 minut temu, yacenty napisał:

zapraw lepiej nasiona

Zawsze zaprawiam i to nie jakimiś tanimi zaprawami

Pewnie miał na myśli zaprawianie przeciwko zgorzeli podstawy, bo tego żadne opryski nie zwalczają. Jedynie zaprawy oparte na fluchinkonazolu (Galmano, Jokej) albo na siltiofamie (Latitude) Chociaż wątpię czy obecnie są osiągalne 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
5 godzin temu, Dastan napisał:

Z zalecanego 1l na tonę dajesz 12litrów? Nie wychodzi za mokre nic się z tym nie dzieje np. w big bagu? Ja tez zaprawiam żmijką i chce spróbowac dać więcej wody, tylko aktualnie jadę na niebieskiej dyszy to chyba trzeba by zrobić jakąś własną.

Nie wiem jak ty tym litrem zaprawisz tonę ziarna , przepuszczając przez żmijkę , ale pewnie większa połowa tego ziarna nawet się z zaprawą nie zobaczy w tej żmijce , ale pomijając to , to ja jadę podobnie jak @yacenty czy to w betoniarce , czy żmijką to ustawiam na 10-12 litrów/tona . Jak w betoniarce to idzie 50 kg pszenicy i 0.5 -0.6 l zaprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Początek kloszenia. 2 dni temu zrobione t2/t3. Poszło Delaro 1l/ha. Pszenica Euforia siana pod koniec września bezorkowo po rzepaku. Lubelskie 

IMG_20220602_180157.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
Maślakowsky napisał:

200g azoksystrobiny + 165 tebukonazolu na t2/t3 nie będzie trochę za dużo? Chce zrobić dobry zabieg teraz, bez konieczności wjeżdżania z t3. 

według mnie dużo za bogato z azoksy, proponował bym zejść do 150g co według niektórych też będzie za dużo (125g już robi robote), noo ale skoro ma być dobry zabieg... tebu podkręcił bym do 200g

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Wyskoczył mi wyczyniec co pumie i chaber czym to teraz zrobić pszenica zaczyna się kłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
3 godziny temu, Kobi napisał:

Spokojnie możesz dać starane lub zamiennik pół dawki na kłos

Tak. Mi w jednym roku wywaliło przytulie nad pszenicę i starane ładnie zasuszyło. 

Chyba nie da rady

Przytulia jest we wrażliwych więc starane ją bierze bez problemu a maruna jest w średnio wrażliwych i dawka powinna być x2 to co na chwasty wrażliwe - więc połowa dawki raczej jej nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj