sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yooo    53

Wątpię xD ostatnio piorin ma wywalone bo za tą kasę co dostają z budżetu to niech sami politycy się za to zabiorą . Widzisz a ty taki służbista , że za darmo i bezcelowo wypisujesz posty tracąc swój chyba niecenny czas . W dodatku zasmiecasz forum

Edytowano przez yooo
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289
42 minuty temu, yooo napisał:

mam nurelle i proteusa

PROTEUS 😷 ;)

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
7 godzin temu, arek_124711 napisał:

Stosowal ktos axial na poczatku kloszenia w pszenicy?

Na miotłę? Wczoraj robiłem t2 to też zauważyłem że jesienny oprysk przepuścił miejscami. Ale chyba odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Ja odpuszczam choć sporo przepuszczonej. Nie będę pogłębiał stresu przy tej suszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
8 godzin temu, arek_124711 napisał:

Stosowal ktos axial na poczatku kloszenia w pszenicy?

Tak. Normalnie pryskaj bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
8 minut temu, Minkes napisał:

Tak. Normalnie pryskaj bez obaw.

Na miotle bo tylko zostala na dzierzawach nowych. Jakie dawki stosowales.

U nas na szczescie zaczelo padac od tyg

Edytowano przez arek_124711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

U mnie pszenica czeka na T3, ale jeszcze chwilkę musi poczekac

20220531_184732.jpg

20220531_184717.jpg

20220531_184711.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Mi wyczyniec wyskoczył na kilku arach zapomniałem dać podwójną dawkę axiala 2 przejazdy po 0,7l na ha i teraz 7km w jedną stronę trzeba jechać ale tego nasieje się dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289
8 godzin temu, arek_124711 napisał:

Stosowal ktos axial na poczatku kloszenia w pszenicy?

wg mnie za pozno, ale podziel sie efektami jak nie zapomnisz

tez zalezy jaka dawka

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
21 minut temu, miwigos napisał:

Kika arów to nie idzie wyrwać 

Więcej zdepcze i tak dokładnie nie wyrwę a oprysk załatwi sprawę a jest to dokładnie na szer.opryskiwacza 12m i dług. do 50m.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Ja odpuszczam choć sporo przepuszczonej. Nie będę pogłębiał stresu przy tej suszy

Czy dodanie fluroksypru do azoksystrobiny i tebukonazolu w ozimej może jej coś popierdaczyć ? Poprawiłem na chabra , ale parę kawałków zostawiłem bo wydawalo mi się ze tam czysto  , a teraz wyszedł sku...iel i mnie wku..ia. Nie chce mi sie latać z samym galaperem , myślałem żeby dodać to t2/t3 , ale się cykam. Galaper podobno łagodny,  ale nigdy nie dodawałem do fungi .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, PanAres napisał:

Tak, tak... jak stonkę i mszyce.

W każdym razie napisałem, że istnieje taka możliwość, a nie że zawsze tak się dzieje. Niektórzy pszczelarze mają mniejsza wiedzę od rolników.

Przesadzasz. Mam pole 2m od swoich pszczół, wiadomo nie pryskam tam o 11 rano bo wylot mają na nie, więc po co je truć, ale to nie jest tak że pszczoła leci 10cm nad łanem. Ona się wzbija. Ostatnio znajomemu pszczelarzowi randapowalem opryskiwaczem łąkę na której ma pasiekę z kilkudziesięcioma pszczołami + ja uprawiam tuż obok pole. Na pytanie czy boi się o pszczoły stwierdził, że nie bo tak nie insektycyd. Ludzie mają pasieki na rzepakach i po 30kg z ula miodu biorą. Więc jednak chyba ta pszczoła od tych oprysków i gazowania przytumiona nie jest. Nie ta chemia co X lat temu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
yacenty napisał:

U mnie pszenica czeka na T3, ale jeszcze chwilkę musi poczekac

20220531_184732.jpg

20220531_184717.jpg

20220531_184711.jpg

Podobno w takiej fazie można jeszcze skrócić klos 100ml moddusa, praktykował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Skomponowałem z tego co mam 55 metkonazol 65 azoksy i 170 tebu będzie dobrze t 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Podobno w takiej fazie można jeszcze skrócić klos 100ml moddusa, praktykował ktoś?

A po co ty kłos chcesz skracać? Może bardziej dokłosie? Dawałem 0,2l modusa na flagę i było ok. W fazie kloszenia to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
1 godzinę temu, alfa napisał:

Skomponowałem z tego co mam 55 metkonazol 65 azoksy i 170 tebu będzie dobrze t 3 ?

azoksy na t3 to raczej slaby pomysł. U mnie typowe t3 to 45g metko i 150g tebu, więc jak dałbyś 55g metko i 170 tebu to masz petardę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Jakie mikroelementy i w jakich dawkach warto dodać do zabiegu T2/T3 ? Mam cynk, molibden, mangan, bor i miedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
4 godziny temu, arek_124711 napisał:

Na miotle bo tylko zostala na dzierzawach nowych. Jakie dawki stosowales.

U nas na szczescie zaczelo padac od tyg

Pisałem już wcześniej , że pryskałem pszenicę linus  axsialem w dawce 0,9 litra w tej fazie [ poprawka po lancecie], w trakcie kłoszenia  i nic się nie działo , delikatnie podpaliło liść  flagowy ale było sucho i gorąco  , mam ją w galerii to zobacz.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj