sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Kubawww    314
Napisano (edytowany)
9 minut temu, jajonasz napisał:

Zyta i pszenżyta nie można pryskać podczas kwitnienia, pszenice można, a zresztą jak są już pylniki to pszenica jest już raczej po kwitnieniu 

Pszenzyto mozna chyba, że jakaś stara odmiana w typie zytnim

Edytowano przez Kubawww
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    91

Pany robiłem T2 priaxor 0.8 + kaiso 0.10 kg/ha i dopiero teraz zobaczyłem że kaiso na owady wyszło mi około 0.07-0.08 kg zadziała czy za duża rozbieżność i poprawić za jakiś czas ? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 godziny temu, aezakmi666 napisał:

A pryskacie grzybowka teraz jak pszczolki lataja ? Ja tam mam parę kawałków po sąsiedzku z rzepakiem i tak trochę się wacham ale okienko jest dobre. Dzwoniłem do pirinu to babka mówiła że można jak blisko nie ma kwitnących roślin.  Rzepaki różne są u ludzi te późne dopiero kwitną na dobre a pszczol sporo

Powiedz w czym fungicyd przeszkadza pszczółka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25

Kurcze przegapiłem flagę i teraz pytanie czy jest sens jechać z t2 na dopiero częściowo pojawiające się kłosy? 0.8 praxior+0.6 tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie kiedy jest najlepszy moment na skrócenie wychodzącego klasa? Na jednej działce nie zdążyłem skrócić na liść flagowy i dziś klos wyłania się z pochwy liściowej. Czytałem gdzieś że można cac 100ml moddusa w momencie jak cały klos wyjdzie a łodyga na której jest utwierdzony wystaje 1cm nad liść flagowy, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, soltys48 napisał:

Powiedz w czym fungicyd przeszkadza pszczółka?

Pszczółką może i nie , ale niektórym ludziom 🤨 i dzwonią do piorinu a później spowiadanko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Czym poprawić miotle w pszenicy ozimej? Wychodzi liść flagowy. Dawałem axial 0.9 l na ha ale nie podzialal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
2 minuty temu, hardkor113 napisał:

Czym poprawić miotle w pszenicy ozimej? Wychodzi liść flagowy. Dawałem axial 0.9 l na ha ale nie podzialal

Może jeszcze za wcześnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
10 minut temu, Dziad932 napisał:

Pszczółką może i nie , ale niektórym ludziom 🤨 i dzwonią do piorinu a później spowiadanko 

To prawda. Ludziom już się w głowach poyebało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Jk1976 napisał:

2 minuty temu, hardkor113 napisał:

Czym poprawić miotle w pszenicy ozimej? Wychodzi liść flagowy. Dawałem axial 0.9 l na ha ale nie podzialal

Może jeszcze za wcześnie 

Miejscami wystaje ponad pszenicę. Nie ma jej jakoś bardzo dużo ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co dac na chaber w pszenicy pszenica prawie wykłoszona nie ma tego dużo na 10ha może z 1 ha tego chabra po prostu place takie. Czy moge jeszcze zastosować coś na to dziadostwo jak pszenica wykłoszona ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Czy Fraxxial 50 EC podobnie jak Axial 50 EC podlega zwrotowi? Pytam ponieważ to też produkt Syngenty tylko zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 godziny temu, Broody napisał:

Oj w tym roku o 10 dniach nie ma mowy. Przy tym jak zaczęło brakować wody to wciągu 7 dni z fazy 37-39 pszenica weszła w fazę nabrzmienia i początku kloszenia , niezależnie od odmiany i terminu siewu. Pszenica że sporą ilością nalotu , dość niska  i z redukcja pieterek w kłosie. Po opadzie niedzielnym trochę się to uspokoiło i spowolnilo z kloszeniem . 

Tak to mniej więcej napisałem jat to powinno wyglądać ogólnikowo , a wiadomo że trzeba dostosować zabieg do tego co się dzieje na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Poszedł dziś tebu+ azoksy+ cyperkill+adiuwant i po dwóch godzinach spadł nieduży deszcz. Będzie coś z tego czy lipa?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
29 minut temu, FarmerDyzio napisał:

ja dawałem fluroksypyr.

Działa to na już kwitnący chaber? i w jakiej dawce? 

Przed chwilą, Axd529 napisał:

Poszedł dziś tebu+ azoksy+ cyperkill+adiuwant i po dwóch godzinach spadł nieduży deszcz. Będzie coś z tego czy lipa?

Powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Powiedz w czym fungicyd przeszkadza pszczółka?

Pszczoła to bardzo czuły organizm.

Przelatując nad pryskanym polem nawet grzybówką lub przy znoszeniu mikro cząstek oprysku na pożytek, pszczole może zostać uszkodzony układ nerwowy.

Pszczoła zachowuje się wtedy jak człowiek z  alchajmerem. Jest, żyje, je, chodzi po ulu ale nie wie po co, nie ma z niej pożytku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

czy można teraz jeszcze zwalczyć mak polny ? bo miejscami wylazł głównie na rędzinie :/ a drugie pytanie od sąsiada pryskał pszenicę huzarem i odbiła mu miotła czy może jeszcze wjechać z axialem ? pszenica na dniach zacznie się kłosić


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Dlaczego czubki liścia flagowego tak wyglądają? Zdjęcie może trochę nie dokładne ale coś widać.

IMG_20220531_161851.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306
1 godzinę temu, hardkor113 napisał:

Czym poprawić miotle w pszenicy ozimej? Wychodzi liść flagowy. Dawałem axial 0.9 l na ha ale nie podzialal

chyba za pozno, dwa lata temu dawalem pume x1,5 dawki i chu....

 dawał "ktoś" atlantis z miesiac temu dawka 1,2l /ha i przepuscil co mial wziac czyli trawy rózne , cza widocznie pryskać z dawkami nie laboratoryjnymi


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Napisano (edytowany)
20 minut temu, PanAres napisał:

Pszczoła to bardzo czuły organizm.

Przelatując nad pryskanym polem nawet grzybówką lub przy znoszeniu mikro cząstek oprysku na pożytek, pszczole może zostać uszkodzony układ nerwowy.

Pszczoła zachowuje się wtedy jak człowiek z  alchajmerem. Jest, żyje, je, chodzi po ulu ale nie wie po co, nie ma z niej pożytku.

 

Ja dzisiaj pryskałem pszenicę gdzie w odległości 10 m od skraju pola stały ule. 

Właściciel pasiek machnąć ręką na przywitanie i zajął się dalej swoją pracą - na szczęście normalny.

 Opisane przez Ciebie sytuacji choć prawdopodobne mają znikomy wpływ na pszczoły. Jak by było inaczej to od lat 90 do dzisiaj rolnicy by już wytruli wszystkie zapylacze. 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202

Koledzy mozna zastosowac incelo w pszenicy ozimej na miotle? Zaczyna sie klosic? Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
19 minut temu, Jarek22B napisał:

Ja dzisiaj pryskałem pszenicę gdzie w odległości 10 m od skraju pola stały ule. 

Właściciel pasiek machnąć ręką na przywitanie i zajął się dalej swoją pracą - na szczęście normalny.

 Opisane przez Ciebie sytuacji choć prawdopodobne mają znikomy wpływ na pszczoły. Jak by było inaczej to od lat 90 do dzisiaj rolnicy by już wytruli wszystkie zapylacze. 

Tak, tak... jak stonkę i mszyce.

W każdym razie napisałem, że istnieje taka możliwość, a nie że zawsze tak się dzieje. Niektórzy pszczelarze mają mniejsza wiedzę od rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    498
1993michal napisał:

21st słonce lekko za chmurami jechać z grzybowka i siarczanem magnezu czy czekać do wieczora, boje sie przypaleń po siarczanie

Od kiedy to siarczan mg. powoduje przypalenia ? 🤦


mich18 napisał:

Panowie co dac na chaber w pszenicy pszenica prawie wykłoszona nie ma tego dużo na 10ha może z 1 ha tego chabra po prostu place takie. Czy moge jeszcze zastosować coś na to dziadostwo jak pszenica wykłoszona ?

Wczoraj robiłem chlopyralidem 0,4 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

pytanie sąsiada:   T2/3 na półwykłoszoną, topsin 500 [tiofanat met.] 0,5l/ha+azoksy 150g+ tebu 100g + mikro   niezważy się? i czy bedzie gut?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj