sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

GABBER85    1306

PŁN MŁP. też nie za dużo , mam mausery po pól napełnione , aczasem były upuszczane.... ale rozdeszczyło sie i teraz bedzie troche padac przez 2 tygodnie mysle ze w wiekszosci kraju

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
Napisano (edytowany)

125 tebu 50 metko i 125 azoksystrobina dobry zabieg t 3 ? Czy może propikonazol 250 plus 80 cyprokonazol 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    498
galan99 napisał:

Suszy w kraju nie będzie dopadało konkretnie plony będą dobre pszenica rośnie aż czarna ,  tak samo fasola rośnie , WSZYSTKO .

T2 zrobione w pszenicy na flagę teraz mokro jest co 2 dzień pada .

Śnieć ? 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

petarda panocku

a skad dorwałes cyprokonazol, w jakim srodku?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
4 minuty temu, GABBER85 napisał:

petarda panocku

a skad dorwałes cyprokonazol, w jakim srodku?

Ale pierwszy czy drugi lepszy ? Dorwałem artea 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
3 godziny temu, galan99 napisał:

Suszy w kraju nie będzie dopadało konkretnie plony będą dobre pszenica rośnie aż czarna ,  tak samo fasola rośnie , WSZYSTKO .

T2 zrobione w pszenicy na flagę teraz mokro jest co 2 dzień pada .

Się nie podniecaj na razie deszczu starczy ciepło by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

pszenica już końcówka liścia flagowego gdzie nie gdzie już kłosy wychodzą ale deszcz parę dni pada opoznienie zabiegu te kilka dni nie zaszkodzi nic priaxor 0.8 + kaiso 0.10 na ha ? podpowie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, alfa napisał:

125 tebu 50 metko i 125 azoksystrobina dobry zabieg t 3 ? Czy może propikonazol 250 plus 80 cyprokonazol 

Pierwsza opcja lepsza , może trochę za dużo azoksystrobiny , i będzie zbyt długo trzymać zielone , u mnie tebu 125, protiokonazol 60, i azoksystrobiny 65 jak się już całkowicie wykłosi , gdzieś pod koniec tygodnia , lub początek przyszłego , druga opcja na legalu raczej nie pójdzie z tym propiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

A co by miało zaszkodzić ? Poczekaj az kłosy trochę bardziej wyjdą i zrobisz za razem ze i kłos ochronisz . Ja przymierzam się do t3 bo gdzie niegdzie już pylniki wyrzuca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Przy R2 stosujecie moddus czy medax? Mam pszenicę faza liścia flagowego czyli idealnie pod moddusa oraz pszenżyto które już praktycznie się wykłosiło- tu chyba skróci dokłosie bez negatywnych skutków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
kondziu123 napisał:

Przy R2 stosujecie moddus czy medax? Mam pszenicę faza liścia flagowego czyli idealnie pod moddusa oraz pszenżyto które już praktycznie się wykłosiło- tu chyba skróci dokłosie bez negatywnych skutków?

ja stosuje medax i zawsze robię R2 na wychodzący tak ok 50-70% liść flagowy ale w tym roku mam zagwozdke bo przez opady i chorobę teścia nie zdążyłem i flagowy wyszedł w całościi zaczyna grubiec pochwa lisciowa i teraz jest już za późno co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
5 godzin temu, alfa napisał:

125 tebu 50 metko i 125 azoksystrobina dobry zabieg t 3 ? Czy może propikonazol 250 plus 80 cyprokonazol 

Daj 150 tebukonazolu i wyrzuć azoksystrobina, nie potrzebna na T3, słoma zielona a ziarno suche, raz tylko zrobiłem ten błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

efekt zieloności zaczyna się powyżej 100g więc możesz dać mniej ale czy jest sens...@miwigos ma rację lepiej nie kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

rano coś pokropilo teraz ładnie suszy ale wiadomo pewnie w lanie trochę wilogci jest zabieg priaxorem będzie mniej skuteczny gdy rośliny będą mokre ? jutro niby slonecznie cały dzień ale już środa znowu deszcz i tak się zastanawiam czy dziś można jechać czy czekać aż całkowicie przeschnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jeśli jest wiatr to powinien wysuszyć trochę łan. Nie wiem ja wygląda u ciebie pszenica ale jeśli jest odpowiednia obsada to każdy zabieg teraz robisz tak naprawdę po liściu flagowym i max podflagowym a te liście przy lekkim wietrze wysychają w ciągu godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W tym roku pierwszy raz uprawiam pole po rodzicach. Wszystkie opryski polecił mi przedstawiciel. Na T1 dał mi hutton w dawce 0,8 l/h na T2 mam pryskac zakeo + basior. Dwa kawałki po opryskaniu huttonem wyglądają źle. Wjeżdżać z T2 od razu czy dokupić coś do tych dwóch oprysków? 

IMG_20220530_185523.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306
Napisano (edytowany)

tebu dopier**l 125g-140g

i będzie haraxo

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polarek    3

Na t2/t3 dobre będzie  revytop mefentriflukonazol 100g i metkonazol 60 g czy lepiej priaxor  albo jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Słuchajcie chyba to mączniak czy teraz jeszcze zaszkodzi tylko u dołu pszenicy jak rozchylilem pszenica już się wyklosila coś z tym robić? 

 

 

 

 

IMG20220530193332.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    903

Możesz dać. Fosfor wpłynie na jakość ziarna

1 godzinę temu, Polarek napisał:

Na t2/t3 dobre będzie  revytop mefentriflukonazol 100g i metkonazol 60 g czy lepiej priaxor  albo jakieś inne propozycje?

Nie. To typowo rozwiązanie na kłos. Tylko dwa triazole

2 godziny temu, MariuszCzesak napisał:

Witam wszystkich. W tym roku pierwszy raz uprawiam pole po rodzicach. Wszystkie opryski polecił mi przedstawiciel. Na T1 dał mi hutton w dawce 0,8 l/h na T2 mam pryskac zakeo + basior. Dwa kawałki po opryskaniu huttonem wyglądają źle. Wjeżdżać z T2 od razu czy dokupić coś do tych dwóch oprysków? 

IMG_20220530_185523.jpg

Bardziej wygląda to na jakieś fito, lub wyciągnięcie na wierzch zaleconej infekcji 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj