sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzidzia202    294

Ja T1 robilem 30kwietnia input 460+ halny 0.2 teraz będę robił po niedzieli T2 pewnie część kłosów będzie na wierzchu artemid 1l+tazer0,6l  i zależnie od pogody może będę robił T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Siarczan magnezu daję 150 kg wczesną wiosną w granuli , pózniej w opryskach nie daję nic siarczanu magnezu ,microelementy jadę też wczesną wiosną i potem przy t1 jeszcze poprawiam manganem i cynkiem  potem nie daję już micro , a przy grzybówce na kłos w tamtym roku pierwszy raz dodawałem siarczan potasu ,po 0,5 kg/ha , a że zostało mi jeszcze pół woreczka z tamtego roku  to być może teraz też dodam

9 minut temu, 1993michal napisał:

dajesz siarczan magnezu i jakieś odżywki ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
1 godzinę temu, boogie7 napisał:

 

 

Skąd wiesz, że nie będzie potrzeby zrobienia 4 zabiegów ? do żniw jeszcze ciut i trochę 😁

 

Dopiero 6 dni po drugim , żniwa mają się zacząć 1 września w tym roku?

1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Odpuść 3 zabieg to zobaczysz przy deszczowej pogodzie ile woda zabiera 😉No to chyba mówisz o piachu bo u mnie na borowinie glinie i iłach zabiera. 

A trzemu mam odpuścić

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Na T1 prochloraz + tebukonazol  , i na T2/3 mieszanka , coś ala soligor

@boogie7 Przecież jak @miwigos  da na wykłoszoną pszenicę T3 , to raczej T4 tydzień przed żniwami nie będzie dawał

Tebukonazol na T1 wcale bym nie pomyślał żeby na T1 dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

Wcześniej jak jeszcze był dostępny to szedł prochloraz + propikonazol , a teraz idzie prochloraz + tebukonazol  i przez ostatnich dobrych parę lat te mieszanki szły na T1 i zawsze było okej, i w następnym roku też to pójdzie bo to będzie ostatni rok prochlorazu , więc trzeba go jeszcze zapodać , póżniej się będzie człowiek przestawiał na coś innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1289

a tiofanat metylowy Topisn chyba , że tak zapytam  kiedy dawaliscie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Ja czekam jeszcze tydzień , za tydzień akurat wszystko będzie ładnie wykłoszone , to w tedy pójdzie T2/3

co masz w planach dać na to T2/T3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Witam wszystkich mam takie pytanie  czy można podawać mickorelemtety w fazie liścia flagowego tuż przed kłoszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
1 minutę temu, ma123 napisał:

Witam wszystkich mam takie pytanie  czy można podawać mickorelemtety w fazie liścia flagowego tuż przed kłoszeniem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
22 minuty temu, GABBER85 napisał:

a tiofanat metylowy Topisn chyba , że tak zapytam  kiedy dawaliscie?

Ja nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
5 minut temu, tomekZ058 napisał:

co masz w planach dać na to T2/T3 ?

tebukonazol 125g , protiokonazol 60g , azoksystrobina 65g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
12 minut temu, mysza103 napisał:

tebukonazol 125g , protiokonazol 60g , azoksystrobina 65g

A ja się zastanawiałem czy jest sens dodawać do Priaxora 75g protio i 75g tebu (0.6L AsPik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Jak to jest wkoncu z grzybowka jak kłosy wysuwa się z pochwy bądź dopiero co wyszedł? Można jechać?

Bo na regulacje to już za późno a z gryzvowka to jedno źródło mówi tak a jedno tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
4 minuty temu, disel16v napisał:

Jak to jest wkoncu z grzybowka jak kłosy wysuwa się z pochwy bądź dopiero co wyszedł? Można jechać?

Bo na regulacje to już za późno a z gryzvowka to jedno źródło mówi tak a jedno tak

Które zródło mówi tak , a które tak ? bo ja znam tylko jedno zródło że jak chcesz chronić kłosy to musisz oprysk zrobić na kłosy , a nie że zaczyna wychodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
6 minut temu, mysza103 napisał:

Które zródło mówi tak , a które tak ? bo ja znam tylko jedno zródło że jak chcesz chronić kłosy to musisz oprysk zrobić na kłosy , a nie że zaczyna wychodzić 

Ja mówię o zabiegu T2 spóźnionym. No w trakcie kwitnienia podobno się nie pryska roślin dlatego pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

To tylko żyta się tyczy najbardziej a pszenzyto to już od odmiany zależy czy bardziej żytnie czy pszenne . W pszenicy nie ma problemu . I pszenica jak wyrzuciła pylniki to znaczy ze już przekwitła . Amen . Dobranoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

kiedy najlepiej wykonać zabieg t2/t3  tuż przed kłoszeniem czy już po wykłoszeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Panowie czy Tazer 250 SC azoksystrobina w dawce 0,8 litra na hektar plus orius tebukonazol  w dawce 0,8 to dobre rozwiązanie? Pszenica liść flagowy rozwinięty kłosów jeszcze nie widać. Pozdrawiam.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450
32 minuty temu, disel16v napisał:

Ja mówię o zabiegu T2 spóźnionym. No w trakcie kwitnienia podobno się nie pryska roślin dlatego pytam 

W pszenicy jak wyrzuca pylniki , niektórzy mówią kwitnie , to wręcz było by zalecane wówczas wykonać zabieg , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    897
Napisano (edytowany)
5 minut temu, mysza103 napisał:

W pszenicy jak wyrzuca pylniki , niektórzy mówią kwitnie , to wręcz było by zalecane wówczas wykonać zabieg , 

Pełna skuteczność zabiegu ,, na kłos " w pszenicy to właśnie pełnia kwitnienia. Ciężko się wstrzelić bo to krótki okres. Moment kiedy większość mówi że kwitnie to często już po kwitnięciu 

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Na T3 mieszanina 135 gr Tebukonazol + 33 gr metkonazol + 135 gr prochloraz i powinno być ok czy jeszcze coś dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458
5 godzin temu, STIG13 napisał:

Pełna skuteczność zabiegu ,, na kłos " w pszenicy to właśnie pełnia kwitnienia. Ciężko się wstrzelić bo to krótki okres. Moment kiedy większość mówi że kwitnie to często już po kwitnięciu 

Pełnia kloszenia i gdy pierwsze pylniki się pokazują , mówią ze 3 dni jest na wykonanie optymalnie zabiegu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Można podać siarczan magnezu w ilości około 6 kg/ha na pszenicę która się kłosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj