sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Andpol    945
13 minut temu, andrzej224 napisał:

zazwyczaj 2 godziny, zależy jaki oprysk. Ja T2 będę robił po niedzieli bo zimno i koło południa mówią o deszczu a na radarach widać, że coś się zbliża

Azoksy+tebu+nawóz dolistny i też dziś odpuszczam może jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

mam  sporo  Tern i Amon  

na który oprysk najbardziej sie one wg was nadają?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    545
Andpol napisał:

10 godzin temu, andrzej224 napisał:

u mnie na większości pól idzie 2x pszenica i rzepak. po rzepaku pszenice sieje bezorkowo

Tak samo robię do tego po rzepaku sieję pszenicę z centrali. Ile potrzeba czasu po oprysku do deszczu bo zastanawiam się czy wyjeżdżać bo deszcz nadają?

deszcze nadawali bo już teraz coś ma tylko pokropić i 2 tygodnie słońca ja w poniedziałek t2 soligor i może dokupie odżywkę jakąś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    310
Napisano (edytowany)

T2/T3 kiedy najlepiej wykonać? Kiedy zaczyna kłos wychodzić z pochwy liściowej czy może trochę później lub wcześniej? Na T1 poszedl prochloraz, fenpropidyna i metkonazol. W maju z opadami bardzo słabo, łan na razie zdrowy. Pójdzie Delaro 1l/ha.

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Co można dać by trochę podbudować po suszy, na słabszych ziemiach strasznie przypalona. 

W poprzednim tyg. dopiero poszło - ze względu na zuszę, na T1 Areapak Netan  + Miedź. (przed deszczem) 

Nie niektórych działkach wyszła mi również miotła i mak co mogę dać  by nie uszkodzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

Jaki poplon będzie odpowiedni po pszenicy żeby zasiać go zaraz po żniwach żeby szybko urósł i na tym zasiać jeszcze raz pszenicę? groch z facelią będzie ok? czy nie kombinować bo tylko wyciagnie wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Jak siałem tylko zboża to przez pierwsze 3 lata byłem szczeptyczny do poplonów bo sucho było a dopiero po ok 5 latach widzę wzrokowo poprawę. A poplon każdy urośnie tylko wilgoć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

wyciagniesz wode, ale zalezy też kiedy będziesz kosił te pszenice i kiedy chcesz posiać nową pszenice. wiesz jak skosisz w lipcu i chcesz siać połowa pażdziernika to jak troszkę popada to coś poplon urośnie.

Będę robić t2 w psznicy soligor 1l/ha + dodatkowo dam jeszcze 1l(300g protiokonazolu) na koło 6ha ale pytanie dotyczy czy dajecie w fazie kołoszenia bor,cynk molibden? myślałem dać koło 50g/ha azotu z wiadomych przyczyn nie dawałem na kłos wiec to może poprawi wykożystanie azotu i białko coś się podniesie? dodatkowo jakiś plonovit i siarczan potasu 1,5kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2416
1 godzinę temu, Aroo22 napisał:

T2/T3 kiedy najlepiej wykonać? Kiedy zaczyna kłos wychodzić z pochwy liściowej czy może trochę później lub wcześniej? Na T1 poszedl prochloraz, fenpropidyna i metkonazol. W maju z opadami bardzo słabo, łan na razie zdrowy. Pójdzie Delaro 1l/ha.

Najlepiej by było gdyby ten oprysk poleciał po kłosach , więc lepiej żeby się już wykłosilo

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    488
miwigos napisał:

Według Ciebie sie nie nadaje ,to co na drugi zabieg na liśc flagowy

Nadaje się, bo nie szkodzi 😁 Swego czasu zostawiałem kontrole bez oprysku, a były to dawki rzędu 0,3 - 0,35 moddusa, i ni .uja, nawet 1 cm. nie skróciło. Pszenicę skraca się raz a konkretnie w fazie bbch 30 - 31. W ok. liścia flagowego można użyć etefonu, ale i on jakoś spektakularnie nie wpływa na wzrost wydłużeniowy.. dodatkowo potęguje wydzielanie przez rośliny etylenu, a to z kolei przyspiesza starzenie i dojrzewanie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Opłaca się rzucać saletrę ma pszenicę jarą i owies w takiej fazie ? Wcześniej nie było warunków na rozsianie saletry a na dziś zapowiadają większą ilość opadów i chciałbym to wykorzystać.

IMG_20220526_194200.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

A co z robakiem w pszenicy ozimej pryszczarek np? Kiedy to się pryska i czym najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    305
Boles napisał:

Co można dać by trochę podbudować po suszy, na słabszych ziemiach strasznie przypalona. 

W poprzednim tyg. dopiero poszło - ze względu na zuszę, na T1 Areapak Netan  + Miedź. (przed deszczem) 

Nie niektórych działkach wyszła mi również miotła i mak co mogę dać  by nie uszkodzić ? 

biostymulatory albo aminokwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
4 godziny temu, Boles napisał:

Co można dać by trochę podbudować po suszy, na słabszych ziemiach strasznie przypalona. 

W poprzednim tyg. dopiero poszło - ze względu na zuszę, na T1 Areapak Netan  + Miedź. (przed deszczem) 

Nie niektórych działkach wyszła mi również miotła i mak co mogę dać  by nie uszkodzić ? 

miotła-axial

mak-fundamentum+asystent

można mieszać sprawdzone

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294
Napisano (edytowany)

Przy samym zabiegu może i nie ale lepiej jak świeci w następne dni  po prostu ma większą efektywność. Według mnie 

Edytowano przez dzidzia202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    397

Zauwazylem, że nie jesteście zwolennikami tebuconazlu, ale na klos chce zrobić samym tebu. Mam Ambrosio 500, jaką dawka będzie odpowiednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438
4 godziny temu, boogie7 napisał:

Nadaje się, bo nie szkodzi 😁 Swego czasu zostawiałem kontrole bez oprysku, a były to dawki rzędu 0,3 - 0,35 moddusa, i ni .uja, nawet 1 cm. nie skróciło. Pszenicę skraca się raz a konkretnie w fazie bbch 30 - 31. W ok. liścia flagowego można użyć etefonu, ale i on jakoś spektakularnie nie wpływa na wzrost wydłużeniowy.. dodatkowo potęguje wydzielanie przez rośliny etylenu, a to z kolei przyspiesza starzenie i dojrzewanie...

Przecierz modus nie skraca tylko usztywnia i pogrubia żdżbła

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    305
Siedzacybyk napisał:

Zauwazylem, że nie jesteście zwolennikami tebuconazlu, ale na klos chce zrobić samym tebu. Mam Ambrosio 500, jaką dawka będzie odpowiednia?

jeśli masz to daj ale jeśli masz kupić to lepiej prochloraz 450 0.5l podobne pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja t3 będę robił że tak powiem z resztek. Będę miał trochę metkonazolu tebikonazolu i artemid mi zostanie po t2 ale zobaczymy jak z presją. Bo na T2 pundzie 1litr albo 0,8 artemid i 0,66tazera gdzieś tak ok 5-6czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
Napisano (edytowany)
17 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Zauwazylem, że nie jesteście zwolennikami tebuconazlu, ale na klos chce zrobić samym tebu. Mam Ambrosio 500, jaką dawka będzie odpowiednia?

Ja będę na T3 Tebu 125g i Metkonazol 45g dawał .  W kwestii ochrony kłosy to bardzo dobrze się sprawdza . 
To u mnie T3 mniej więcej może będzie koło 5,6 czerwiec . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2416
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

czy CCC wymaga słońca przy zabiegu?

Przy zabiegu nie , byle się wchłonęło, a co ty chcesz teraz jeszcze pryskać CCC , bo raczej na ten oprysk już nie pora nawet w pszenicy jarej chyba deko za póżno , no i jeszcze jak jest z wilgocią 

 

8 minut temu, Piffpaff napisał:

jeśli masz to daj ale jeśli masz kupić to lepiej prochloraz 450 0.5l podobne pieniadze

Nie wiem , ale raczej tebukonazol lepiej zwaalcza fuzariozę niż prochloraz, więc nie wiem czemu radzisz żeby kupił prochloraz zamiast tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj