sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Piffpaff    321

Też się właśnie zastanawiam bo szukałem dziś w necie i wszędzie brak towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
18 minut temu, mds212 napisał:

protiokonazol jest w sprzedaży czy też już został wycofany?

Jest w sprzedaży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Chcę zrobić t2 w pszenicy, ale zaczyna powoli się wykłaszać. Czekać aż się wykłosi i wtedy robić czy odpuścić temat? Chciałem dać 125 g/ha azoksystrobiny + 160 g/ha tebukonazolu i do tego 5 kg siarczanu magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Pryskał ktoś z was elatusem z tebu i siarczanem? Oprysk wykonany o 20,o 3 lekki deszcz, na następny dzień brak słońca. Co mogło spowodować lekkie przypalenie końcówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
24 minuty temu, rolnikos25 napisał:

Pryskał ktoś z was elatusem z tebu i siarczanem? Oprysk wykonany o 20,o 3 lekki deszcz, na następny dzień brak słońca. Co mogło spowodować lekkie przypalenie końcówek?

Pryskałem elatusem z siarczanem do tego jakieś odżywki jeszcze, oprysk też późny wieczór, temp ok.18-20 rok temu i końcówki popaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
34 minuty temu, rolnikos25 napisał:

Pryskał ktoś z was elatusem z tebu i siarczanem? Oprysk wykonany o 20,o 3 lekki deszcz, na następny dzień brak słońca. Co mogło spowodować lekkie przypalenie końcówek?

Zauważyłem że w czasie liścia flagowego lepiej nie dawać siarczanu magnezu i fungicydu bo często zdarzają się przypalenia końcówek, teraz daje fungicyd, cerone i mikroelementy i nie ma problemu z przypaleniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Powili mija 3 tyg od pierwszej grzybowki. Ten tydzień raczej już do oprysków odpada, kolejne dwa dni wietrzne i deszczowe. Pewnie w poniedziałek można będzie coś robić. 
 

Pszenica ma koło tygodnia by się kłosic. 
 

Zawsze robiłem jak kwitła. Nie wiem czy czekać aż wyrzuci pylniki czy jechać nieco wcześniej bo jednak zrobiło się wilgotno i presja chorób się nasiliła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

nie mogę sobie przypomnieć kiedy powinno wykonywać się t3, jak pszenica wychodzi z pochwy liścia czy ja pokażą się pręciki na kłosie? Bo jeśli dobrze kojarzę to jak pręciki opadaja to już za późno... a może wszystko na odwrót... może ktoś to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, Piffpaff napisał:

nie mogę sobie przypomnieć kiedy powinno wykonywać się t3, jak pszenica wychodzi z pochwy liścia czy ja pokażą się pręciki na kłosie? Bo jeśli dobrze kojarzę to jak pręciki opadaja to już za późno... a może wszystko na odwrót... może ktoś to wyjaśnić?

Jak 70 % pylników jest już wyrzuconych na kłosie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Jak są pylniki i ciągnik je obije z kłosa w czasie jazdy to nie przeszkadza?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
Napisano (edytowany)

Pszenica jak kłos wychodzi z pochwy jest już zapylona tylko wyrzuca pylnik i nic się nie stanie bo jest już po kwitnieniu . 2 minuta .

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
4 minuty temu, Piffpaff napisał:

Jak są pylniki i ciągnik je obije z kłosa w czasie jazdy to nie przeszkadza?

Podłączam się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi @Tomek90 wiem że pierdola ale lepiej się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Euforia najwcześniej siana . Nie jest źle jak na te opady 

20220525_073301.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, Fugeo napisał:

Chcę zrobić t2 w pszenicy, ale zaczyna powoli się wykłaszać. Czekać aż się wykłosi i wtedy robić czy odpuścić temat? Chciałem dać 125 g/ha azoksystrobiny + 160 g/ha tebukonazolu i do tego 5 kg siarczanu magnezu.

Zaczekać jeszcze z tydzień niech kłosy będą na wierzchu , to wtedy przy pryskaniu zabezpieczysz prócz liści także kłosy , a jak kłosy jeszcze są w pochwie , to to taki zabieg nie da tego czego by się chciało , czyli zabezpieczenia pełnego kłosa , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25

panowie pszenica w fazie liścia flagowego może ktoś ma jakieś doświadczenie zwalczenie ostrozenia polnego Chlopryralid może iść na liście flagowy w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chwilę wcześniej pisałem o tych pięterkach. Sytuacja jak poniżej, 8 pełnych i 2 pośladu. 

282459161_429101869045498_3277516913294772182_n.jpg

283642621_5233112163378454_4549969701906473963_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
10 minut temu, gustaww napisał:

Chwilę wcześniej pisałem o tych pięterkach. Sytuacja jak poniżej, 8 pełnych i 2 pośladu. 

282459161_429101869045498_3277516913294772182_n.jpg

283642621_5233112163378454_4549969701906473963_n.jpg

Dół i górę zazwyczaj zawsze odrzuca, mało kiedy jest rok w którym kłosy są pełne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Piffpaff napisał:

Kurcze u mnie nabwschodzie to klos ma dopiero 3cm max

ja też wschód trochę bo pogranicze świętokrzyskiego i lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj