sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

mds212    2133
Napisano (edytowany)

Tak myslalem ze na t1 byl tebu + prochloraz+ fenpropidyna. I nie wiem czy znowu dublwoac tebu

To juz moze leepiej dac te 0,8 priaxora?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1305
31 minut temu, Mark252a napisał:

Można jeszcze pryskac puma od miotły pszenice? Czy już sb odpuścić? Ale jak pójdą deszcze to bd masakra.Odbilo po Lancecie niestety.

pryskalem w tamtym roku tuz przed kłoszeniem, i szkoda  roboty


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

panowie chce dać 0,7l/ha soligor na jęczmień ozimy tylko że jęczmień jest już w pełni wykłoszony a a rejestracja jest do początku kłoszenia nie zaszkodzę tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Chcę zrobić t2 w pszenicy, ale zaczyna powoli się wykłaszać. Czekać aż się wykłosi i wtedy robić czy odpuścić temat? Chciałem dać 125 g/ha azoksystrobiny + 160 g/ha tebukonazolu i do tego 5 kg siarczanu magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Mark252a napisał:

Można jeszcze pryskac puma od miotły pszenice? Czy już sb odpuścić? Ale jak pójdą deszcze to bd masakra.Odbilo po Lancecie niestety.

Pryskaj axsialem  50 sc  w dawce nie  miej  niż 0,9 litra  i nawet się nie zastanawiaj koszt spory ale czyści fest w każdej fazie  i jest bezpieczny nawet w trakcie kłoszenia , a jak się wstrzymasz do wykłoszenia to i pózniej   nic nie przeszkadza w tamtym roku  część też poprawiałem po lancecie  w trakcie kłoszenia i było OK.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
19 minut temu, miwigos napisał:

@soltys48  ile dawałeś za zamiennik modusa

 

3 godziny temu, soltys48 napisał:

Tak jak pisałem pierwsze z brzegu linki 

Osobiście kupowałem oba to regullo w chemirolu po rabacie równy tysiąc a windsar w Jawalu 490

 

I w czym poza wysoką ceną będzie lepszy moddus?

Pryskalem i nim w tym sezonie po 180,-/l (zabrakło mi generyków)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519
Napisano (edytowany)

Czyli kupiłeś 24 zł taniej za litr  zamiennik od orginału który jest na lepszych nośnikach , pewniejsze działanie , mniejsze ryzyko przypalenia, w mieszance z grzybówką i mikro, podsumowując zaoszczędziłeś 7 zł na hektarze , czy warto dla tylu argumentów, , elumis też kupuje orginał, mogłem pomieszać z zamienników ale do 12 zł czy warto, bayer ,basf ,syngenta to najpewniejsze firmy i tego sie trzymam

Modus jest dobry na liśc flagowy , na pierwszy zabieg jest za zimno na ogół

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Kurde u was już kłos wychodzi a u mnie do flagi pełnej rozwiniętej jeszcze z tydzień 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
11 minut temu, andrzej224 napisał:

Zostało mi sporo plonvitu rzepak. Jest sens to dolać do T2 na kłos w pszenicy?

Zadziala jak rutinoskorbin

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

azoksy 125g plus protio 125g to 135zł. Myślę że zabieg przyzwoity.


sołtys zapłacił 1000zł za 5l regullo 500, a miwigos 139zł za litr moddusa. Czyli sołtys za litr regullo 200zł czyli 100 w porównaniu do moddusa. 139zł minus 100 równa się 24? Pozatym jak wy te środki kupujecie po takich cenach. Ja za protega z syngenty czyt. moddus płaciłem 120zł/l. Regullo też kupowałem ale nie pamiętam ceny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Moxa zamiennik moddusa brałem po 500zł za 5l bo mi zbrakło. 

Robione z fungicydem i mikro to przytrzymało elegancko dawka 0,3. Wada spora bo potrzebuje nasłonecznienia przy zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
5 godzin temu, mysza103 napisał:

 

IMG_20220524_182457.jpg

IMG_20220524_180317.jpg

U mnie też pszenice z września w tej fazie... 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

Czy wykasuje jeszcze przytulie w pszenżycie które się juz wykłosiło i będzie kwitnąć? Może coś dopiero po kwitnieniu. Robiłem poprawkę za 130zl a ona nadal rośnie, nawet kwitnące fiołki skasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
5 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

Pryskaj axsialem  50 sc  w dawce nie  miej  niż 0,9 litra  i nawet się nie zastanawiaj koszt spory ale czyści fest w każdej fazie  i jest bezpieczny nawet w trakcie kłoszenia , a jak się wstrzymasz do wykłoszenia to i pózniej   nic nie przeszkadza w tamtym roku  część też poprawiałem po lancecie  w trakcie kłoszenia i było OK.

Tez mam trochę owsa głuchego i nie wiem , pszenica zaczyna sue kłosić i boje się by nie narobić bidy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

Nic nie narobisz , ale jak masz nie spać po nocach, to poczekaj aż  się wykłosi  i wtedy, sprawdzone w tamtym roku w Linusie , delikatnie podpaliło liść flagowy ale to nie miało żadnego wpływu na plon [8,4 t/h ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1305
7 godzin temu, huzieba napisał:

Robiłem poprawkę za 130zl a ona nadal rośnie, nawet kwitnące fiołki skasowało.

czym robiles poprawke, jedynie fluroksypyr załatwi przytulie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Andzej23 napisał:

azoksy 125g plus protio 125g to 135zł. Myślę że zabieg przyzwoity.

 

sołtys zapłacił 1000zł za 5l regullo 500, a miwigos 139zł za litr moddusa. Czyli sołtys za litr regullo 200zł czyli 100 w porównaniu do moddusa. 139zł minus 100 równa się 24? Pozatym jak wy te środki kupujecie po takich cenach. Ja za protega z syngenty czyt. moddus płaciłem 120zł/l. Regullo też kupowałem ale nie pamiętam ceny.

 

żle napisałem dokładnie 124,20, bo za 5 litrów 690 -10 % podzielone przez 5 = 124,20

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Miałem jechać z T2 azoksy+tebu+nawóz dolistny ale liście z suszy pozwijane i czekam na zapowiadany deszcz który ma po południu padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

No ja przypaliłem trochę flagę elatus+ pyretorid+ Terra sorb complex+ flipper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

U mnie przespana faza w pszenżycie. Pole nie równe w jednych miejscach kłos na wierzchu w innych dopiero się przebija, jechać samym 125 tebu czy 125 tebu I jakieś 100 azoksy + siarczan magnezu? Łan ogólnie zdrowy, opóźnienie spowodowane susza dziś ma być deszcz to jutro bym psiknal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj