sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

isentor    81
3 godziny temu, tobago napisał:

Co z nim nie tak? 
 

Jeśli nie kupuje Amistara to czy biorę Maklera czy Tazera to jeden grzyb. 

Innvigo ma ciulowo środki. Dziecko chemirolu. Bierz cokolwiek innego fmc, proagro, globachem, basf, bayer etc

2 godziny temu, Piffpaff napisał:

fluksapyr weźmie rumiany i murane bezwonna, pszenica w fazie wychodzącego liścia flagowego

Daj 0,5 fluroksypuru (np. Hexypyr 200ec) i 20g tribenuronu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
10 godzin temu, gustaww napisał:

zawsze staram się to ustalić odnośnie terminu siewu ale przeważnie to jest około 550 nasion na m2. W tym roku wyszło około 4 grube źdźbła i jedno słabsze. Klasa ziemi od 2 do 3b. Mój rekord plonu to 7t/ha - ważone a tak to 6t. Co roku staram się zrobić lepiej ale nie wiem co robię źle.

 

 

Nadin czy kłosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
24 minuty temu, isentor napisał:

Innvigo ma ciulowo środki. Dziecko chemirolu. Bierz cokolwiek innego fmc, proagro, globachem, basf, bayer etc

Jakieś testy, porównania czy to zwyczajna teoria z doopy anonima w internecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, tobago napisał:

Jakieś testy, porównania czy to zwyczajna teoria z doopy anonima w internecie? 

Wystarczy poczytać o nośnikach nr 1 syngenta i dov agro (corteva)

Edytowano przez Pawelek01111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
21 minut temu, tobago napisał:

Jakieś testy, porównania czy to zwyczajna teoria z doopy anonima w internecie? 

Pracowałem w jednej z firm zajmujących się sprzedażą m.in. ŚOR. Nasłuchałem się od niejednego rolnika na temat chemirolu/innvigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jasne, bo przecież najłatwiej zwalić winę za brak skuteczności na środek pomijając milion innych kwestii. 
 

Ja używam, wielu dookoła używa i nikt nie marudzi. 
 

Wyczuwam tu kwestie osobiste i uraz do dawnego miejsca pracy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
Napisano (edytowany)

@tobago To źle wyczuwasz ;) Mam prawo mieć swoje zdanie na temat środków z innvigo i jest ono takie a nie inne. Spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami na ich temat i nie zamierzam sam się przekonywać. Nie stosuję i jak mogę to odradzam. Tak samo jak na przykład opryskiwacz hardiego. Drugi raz bym nie kupił

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Dla mnie tez invigo ma słaba chemię, tebukonazole z formulacja sc, kier z dziwnym składem i cena, mepik to takie niewypały co pamiętam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Takie Regullo ma słabą cenę? To chyba najtańszy trineksapak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
Napisano (edytowany)

Ale jakie ma znaczenie czy najtańszy czy nie? Środki z Innvigo są (dla mnie) po prostu słabe. Już wolę wesprzeć Polskie produkty i kupić Windsar. Kupiłem raz produkt z Innvgo w sumie tak mi się przypomniało. Zwykły pyretroid. Pryskając wcześniej Karate które mi się skończyło wszystko było okej. Wlałem ten z Innvigo i na prawdę w ciągniku nie dało się wysiedzieć, taki smród że żałowałem że maseczki nie wziąłem z sobą.

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
8 minut temu, tobago napisał:

Takie Regullo ma słabą cenę? To chyba najtańszy trineksapak. 

Na równi z windsarem cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
Napisano (edytowany)

@soltys48 Chyba nie do końca. Zwróć uwagę że Regullo ma 500g w 1l a Windsar 250 w 1l

 

EDIT. Przyjmując ceny Regullo - 215zł i Windsar -130zł to 100g w Regullo - 43zł a Windsar - 52zł. Różnica 9zł na korzyść Regullo. Mimo wszystko wolałbym dać 9zł na Windsar

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@soltys48 Tutaj 100g różnica 40gr na korzyść Windsar, ale porónujesz ceny autoryzowanego sklepu do jakiegoś pana który chce upchnąć środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Jakby wszyscy kupowli jak ja to by tych małych firm nie było , kupujcie jak najwięcej , przynajmniej taniej ja kupie firmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
11 minut temu, isentor napisał:

@soltys48 Tutaj 100g różnica 40gr na korzyść Windsar, ale porónujesz ceny autoryzowanego sklepu do jakiegoś pana który chce upchnąć środek

Tak jak pisałem pierwsze z brzegu linki 

Osobiście kupowałem oba to regullo w chemirolu po rabacie równy tysiąc a windsar w Jawalu 490

 

6 minut temu, miwigos napisał:

 przynajmniej taniej ja kupie firmowe

I w czym poza wysoką ceną będzie lepszy moddus?

Pryskalem i nim w tym sezonie po 180,-/l (zabrakło mi generyków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
Napisano (edytowany)

Nie stosowałem go w tym sezonie , bo drugiej regulacji nie trzeba, 5 litrów kupiłem wyszło 139,40 za litr odlicz sobie 10 % i kup w dobrej cenie to ile drożej wyjdzie na hektar 5-10 zł, a może tak samo ,nie wiem po ile kupiłeś

Różnie się mocno , chba że jedziesz solo , ale i tak nie warto

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
2 minuty temu, lukasz493 napisał:

Podrzuci ktoś zdjęcie w pełni rozwiniętego liścia flagowego ?

Jak nie wiesz czy to flaga to ostrożnie rozbierz źdźbło i zobacz czy coś jeszcze jest w środku poza ostatnim liściem. Jakoś specjalnie flaga od podflagi się wyglądem nie różni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
54 minuty temu, lukasz493 napisał:

Podrzuci ktoś zdjęcie w pełni rozwiniętego liścia flagowego ?

 

IMG_20220524_182457.jpg

IMG_20220524_180317.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

Można jeszcze pryskac puma od miotły pszenice? Czy już sb odpuścić? Ale jak pójdą deszcze to bd masakra.Odbilo po Lancecie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, isentor napisał:

Pracowałem w jednej z firm zajmujących się sprzedażą m.in. ŚOR. Nasłuchałem się od niejednego rolnika na temat chemirolu/innvigo

Potwierdzam. W Chemirolu mają ciulowe śor.  Moja sąsiadka która sama gospodaruje na 30 ha się nie zna kompletnie na uprawie i jakoś wyszło że z Chemirolu bierze środki od dłuższego czasu. Nic jeszcze dobrze jej nie wyszło. Zachwaszczone, poprzypalane etc. Najdziwniejsze jest to że ona nadal tam kupuje a oni jej wciskają co tylko się da. I nie tylko ja już jej mówiłem żeby odposcila sobie ten Chemirol. Zresztą nie od dziś wiadomo że Chemirol dobry w przekrętach jest. 

Edytowano przez jezyk_nh
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

CO polecice na t2 nie zadrogiegoo w granicach 120zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj