sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
respecto088    10
Napisano (edytowany)
38 minut temu, adam19750609 napisał:

Mozna spytać czym Pryskales i ile czego na ha?? 

Soligor 1litr na hektar + VitaStar Phos60 1litr na hektar + Basfoliar 36 5litrów na hektar. 

 

Edytowano przez respecto088
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Od jutra mówią u mnie codziennie kilka mm deszczu. Wszystkie prognozy.  
 

Mialem odpuścić R2 ale chyba delikatnie 0,2l moddusa pojadę. Mam u siebie bbch39. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukson    16

Podejdzie inazuma na skrzypionki? Mam na stanie, bo jak nie to musze coś zamówić z neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
6 godzin temu, Tomek90 napisał:

Cynku brak facet 

cynku to może nie ale Rtęci na pewno.....🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Suszy ciąg dalszy , aż sam nie wiem jakim cudem tą pszenica się jeszcze tak dzielnie trzyma

I jeszcze takie pytanie , co się mogło przestawić w telefonie , że na zdjęciach końcówki liści bądź w połowie liści wychodzą takie przebarwienia wpadające w odcień biały , bądź delikatnie różowy , choć pszenica jest zielona . Wczoraj jedna osoba mi się o to pytała , a dzisiaj porobiłem trochę zdjęć i wszystkie mają te przebarwienia

 

IMG_20220523_181623.jpg

IMG_20220523_183550.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie na razie to wody tylko brakuje a rośliny mają podane wszystko co trzeba, teraz tylko woda woda woda, a póki co jak zwykle nasz wszystko omija 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
9 minut temu, XTRO napisał:

u mnie na razie to wody tylko brakuje a rośliny mają podane wszystko co trzeba, teraz tylko woda woda woda, a póki co jak zwykle nasz wszystko omija 

Michał dziś w nocy i dzień nic deszczu nie dostałeś? U mnie 2mm, razem w ostatnim tygodniu 12mm dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

w nocy 1mm, w dzień miało padać a spadło tylko kilka kropel :/ 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Pryskać. 

Chodzi ci o to ze liść mokry tak?? 

I tak zrobiłem, poszło T2, w sumie górne liście to gdzieniegdzie była jakaś kropla, dół to mokry, ale to ze dwa dni trza by żeby wyschło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam do Was pytanie. Co robię źle że nie mogę uzyskać więcej jak 8-9 pięterek pszenicy, czasem trafi się 9-10 ale sporadycznie. !50kg N,200kg NPK, 300kg wapna granulowanego, 10 kg krystalonu, 15kg siarczany siedmiowodnego. Ph średnio 6.2.   

Mam zdrowy łan, równy bez chwastów, obsada wręcz idealna. Próbowałem kilka odmian i każda dobija do 8 pieterek. Fakt że wody za dużo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Ktoś podpowie co to może być? Wyszło punktowo, jęczmień jary. Nie było jescze pryskane od zielska. 

IMG_20220523_204827046.jpg

IMG_20220523_210230615.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
21 minut temu, gustaww napisał:

Mam do Was pytanie. Co robię źle że nie mogę uzyskać więcej jak 8-9 pięterek pszenicy, czasem trafi się 9-10 ale sporadycznie. !50kg N,200kg NPK, 300kg wapna granulowanego, 10 kg krystalonu, 15kg siarczany siedmiowodnego. Ph średnio 6.2.   

Mam zdrowy łan, równy bez chwastów, obsada wręcz idealna. Próbowałem kilka odmian i każda dobija do 8 pieterek. Fakt że wody za dużo nie ma.

Może być genetycznie w odmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

U mnie tak było jak zaczynałem, była pszenica z centrali i swoja znaczy siana z kilka lat swoimi nasionami. Wszystko było robione tak samo, nawozy opryski i ta swoja 6 pięterek a kupna 8-9. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

dziś rozmawiałem z przedstawicielem z agrosorb folium to mówił żeby na t3 dać 0.5 prcholorazu, praktykował ktoś takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
respecto088    10
2 minuty temu, Piffpaff napisał:

dziś rozmawiałem z przedstawicielem z agrosorb folium to mówił żeby na t3 dać 0.5 prcholorazu, praktykował ktoś takie rozwiązanie?

 

Ja na T3 praktykuje po 0,5 tebukonazolu i prochlorazu = Zamir. Do tego nitromix, basfoliar lub mocznik 5% +2,5% siarczan magnezu. 

PS. Cieszmy się kochać Prochloraz bo tak szybko odchodzi 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
7 minut temu, Piffpaff napisał:

dziś rozmawiałem z przedstawicielem z agrosorb folium to mówił żeby na t3 dać 0.5 prcholorazu, praktykował ktoś takie rozwiązanie?

 

Oczywiście agro sorb również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Mam do Was pytanie. Co robię źle że nie mogę uzyskać więcej jak 8-9 pięterek pszenicy, czasem trafi się 9-10 ale sporadycznie. !50kg N,200kg NPK, 300kg wapna granulowanego, 10 kg krystalonu, 15kg siarczany siedmiowodnego. Ph średnio 6.2.   

Mam zdrowy łan, równy bez chwastów, obsada wręcz idealna. Próbowałem kilka odmian i każda dobija do 8 pieterek. Fakt że wody za dużo nie ma.

Obsada idealna to ile? Ile siejesz nasion na m2, kiedy dajesz azot i w jakiej ilości. Zamiast kristalonu zainwestuj w porządne mikro bo NPK to daje się w granuli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Mam do Was pytanie. Co robię źle że nie mogę uzyskać więcej jak 8-9 pięterek pszenicy, czasem trafi się 9-10 ale sporadycznie. !50kg N,200kg NPK, 300kg wapna granulowanego, 10 kg krystalonu, 15kg siarczany siedmiowodnego. Ph średnio 6.2.   

Mam zdrowy łan, równy bez chwastów, obsada wręcz idealna. Próbowałem kilka odmian i każda dobija do 8 pieterek. Fakt że wody za dużo nie ma.

50kg n? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
tommy66692 napisał:

7 minut temu, Piffpaff napisał:

dziś rozmawiałem z przedstawicielem z agrosorb folium to mówił żeby na t3 dać 0.5 prcholorazu, praktykował ktoś takie rozwiązanie?

 

Oczywiście agro sorb również?

przedstawiciel mówił że na klos też można ale szczerze mówiąc nie dopytywałem dokładnie bo moja pszenica ma liść podflagowy a chciałem jej pomóc zregenerować się po stresie suszy. Może spróbuję 0.5l prochlorazu na T3 bo na t1 i t2 poszło tebu więc nie chce powielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

10 -11 pięterek to było - 4 lata temu jak od marca do lipca deszcz padał co dwa tygodnie a za tonę pszenicy kupiłem tone saletry. Teraz to jak mi sarna się odleje na rogu pola  to tam kłos tęgi, reszta niech ma 8 to będzie dobrze. 

 

4 minuty temu, zetorr6441 napisał:

50kg n? 😱

150 -  wykrzyknik zamiast 1 mu się wstawił. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Piffpaff napisał:

przedstawiciel mówił że na klos też można ale szczerze mówiąc nie dopytywałem dokładnie bo moja pszenica ma liść podflagowy a chciałem jej pomóc zregenerować się po stresie suszy. Może spróbuję 0.5l prochlorazu na T3 bo na t1 i t2 poszło tebu więc nie chce powielać.

Nie martw się powtarzaniem substancji, nic się nie stanie jak i na T3 pójdzie tebu. Ile będziesz lać tych aminokwasów??

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koks85 napisał:

Ktoś podpowie co to może być? Wyszło punktowo, jęczmień jary. Nie było jescze pryskane od zielska. 

IMG_20220523_204827046.jpg

IMG_20220523_210230615.jpg

korzenie całe? może jakiś robak w ziemi żeruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj