sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

mich18    89

Dobrym wyborem będzie na t2/3 w pszenicy azoksystrobina 125g/ha i tebukonazol 175g/ha ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, salata96 napisał:

Ma ktoś jakiś sprawdzony oprysk na oset ostrożeń polny mam dwie odmiany tego na jednej działce w kwietniu poszedł mustang forte i jeden zatrzymał a drugi teraz idzie do góry pszenica ma początek liścia flagowego

fundamentum z asystentem sprawdzony można do flagi

@mich18 ja daje 150 i 200

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3578
mich18 napisał:

Dobrym wyborem będzie na t2/3 w pszenicy azoksystrobina 125g/ha i tebukonazol 175g/ha ? 

oczywiście 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
3 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

a wieje tak że tam gdzie qq posiana to zaraz znaku nie będzie po tych dzisiejszych 6 litrach

Kukurydza ma wody dosyc na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
Napisano (edytowany)

Dopiero ma 5 liści to wody prawie nie potrzebuje, a co bedzie w lipcu ,skoro twierdzisz że ma sucho

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214
Napisano (edytowany)

Jak to jest z opryskami zbóż w dzien? W rzepak wiadomo ze nikt normalny nie wjeżdża podczas oblotu pszczół. Chce wykonać regulację pszenicy a na opakowaniu jest napisane do prawidłowego działania srodka potrzebne jest naslonecznienie. Nie pojadę pryskać w nocy. 

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
3 minuty temu, MFrolnik26 napisał:

Jak to jest z opryskami zbóż w dzien? W rzepak wiadomo ze nikt normalny nie wjeżdża podczas oblotu pszczół. Chce wykonać regulację pszenicy a na opakowaniu jest napisane do prawidłowego działania srodka potrzebne jest naslonecznienie. Nie pojadę przysłać w nocy. 

A co tam pszczoły mają robić na zbożu jak nie ma kwiatów? Ja pryskam wieczorkiem ale jak w dzień pryskałem to nic się nie stało pszczołom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
tytanowyJanusz napisał:

mich18 napisał:

Dobrym wyborem będzie na t2/3 w pszenicy azoksystrobina 125g/ha i tebukonazol 175g/ha ? 

oczywiście 👍

a jeszcze lepszy protiokonazol. drozszy ale i lepszy ale tebukonazol tez jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Powoli brakuje wody, bo juz się skręca w rurki

20220521_155949.jpg

20220521_160042.jpg

20220521_160254.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kiedy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Zabieg T2 wykonany wczoraj o 20:30  pierwszy deszcz o 3, myślicie że substancje wchłonęły się  całkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Powoli brakuje wody, bo juz się skręca w rurki

20220521_155949.jpg

20220521_160042.jpg

20220521_160254.jpg

Jak nie wypalenisk to nie susza, takiej pszenicy jescze nie widziałem w tym roku, raczej do żniw nie ustoi

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACE    0
1 godzinę temu, MFrolnik26 napisał:

Jak to jest z opryskami zbóż w dzien? W rzepak wiadomo ze nikt normalny nie wjeżdża podczas oblotu pszczół. Chce wykonać regulację pszenicy a na opakowaniu jest napisane do prawidłowego działania srodka potrzebne jest naslonecznienie. Nie pojadę pryskać w nocy. 

To zależy czym regulujesz. Czasem słońce i około 20st. Czasem pochmurnie lub wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
miwigos napisał:

Jeden liść ma kropki i problem  robisz ,drugi przewężenie też problem ma ,za mało macie ha i szukacie dziury w całym, dać co potrzeba i dużo nie oglądać , a wy jakiś fosfor ,potas ,aminkwasy dolistnie i inne cuda , dać nawozu ile trzeba , podstawowe mikroelemnty czyli miedż, mangan i cynk , troszke boru i do każdego zabiegu siarczan magnezu i będzie git. dużo nie oglądać...? Czego mamy nie oglądać? Swoich upraw? Niech każdy posłucha miwigosa I będzie GIT. A debile kur.. niech swoje pola doglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
yacenty napisał:

Powoli brakuje wody, bo juz się skręca w rurki

20220521_155949.jpg

20220521_160042.jpg

20220521_160254.jpg

wygląda niesamowicie, aż za mocna , nie martwisz się czy ustoi do zniw ? u mnie pszenica w sam raz za to pszenżyto wygląda aż za dobrze i się zastanawiam czy to będzie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

dużo nie oglądać...? Czego mamy nie oglądać? Swoich upraw? Niech każdy posłucha miwigosa I będzie GIT. A debile kur... niech swoje pola doglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
12 godzin temu, konio1011 napisał:

Panowie dawał ktoś medax jak miejscami kłos wychodzi?

Za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Możesz dać, to przynajmniej dokłosie skróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Panowie jakie skutki po zastosowaniu 0.6l moddusa na pszenżyto prócz przypalenia? 

Po zabiegu Artemis 2l moddus 0.6l i cyperkill pszenżyto w wielu miejscach dość przyzolky końcówki liści i ciekawi mnie to jakie to będzie miało następstwa, wody jest na 4cm jest wilgoć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
1 godzinę temu, ACE napisał:

To zależy czym regulujesz. Czasem słońce i około 20st. Czasem pochmurnie lub wieczorem.

Może być ale sprawdzaj wilgotność powietrza, Temperatura czy siła wiatru to nie jedyne ważne parametry podczas zabiegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3578
BomV napisał:

Po zabiegu Artemis 2l moddus 0.6l i cyperkill pszenżyto w wielu miejscach dość przyzolky końcówki liści i ciekawi mnie to jakie to będzie miało następstwa, wody jest na 4cm jest wilgoć.

w Artemisie masz 200g tebukonazolu, jeśli idzie razem tebu + moddus to schodzi się z dawki moddusa, a Ty dowaliłeś pełną dawke - właśnie dla tego masz żółte końcówki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj