sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzidzia202    294

Myślę że te przewężenie może być od skracania. Przynajmniej u mnie tak jest 0,6 stabilanu dawałem i 0,2 consul. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25

Ma ktoś jakiś sprawdzony oprysk na oset ostrożeń polny mam dwie odmiany tego na jednej działce w kwietniu poszedł mustang forte i jeden zatrzymał a drugi teraz idzie do góry pszenica ma początek liścia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
4 godziny temu, Mecha napisał:

No dobra ale jakiś powód tego liścia "ściśniętego" musi być. Ja też tak miałem i nie jestem pewien czy mam. Może temperatury w nocy.

A po co nad tym sie zastanawiać, sądzisz że to ma wpływ na plon , nie sądze ,woda ważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

ile dać saroksypyru na hektar na przytulie w pszenicy ozimej. Wczoraj robiłem T1 i jest kilka miejsc że trzeba przytulie poprawić. Patrzę że dawka to od 0.5 do 0.8. Rok temu też robiłem poprawkę tylko już nie pamiętam w jakiej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
10 minut temu, livebird napisał:

Susza  strasznie miało padać a tu ch*ja 

Lubelskie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie zachodniopomorskie w nocy 4l a miało być ponad 20.

Robaki macie w pszenicy bo u mnie w tym roku jakoś na szczęście bardzo mało mszycy i skrzypionki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

te ich prognozy, miało w noc napadać 8, a napadało 20 (wlkp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Prognozowali u mnie jakieś 15-20 litrów na metr, a spadło coś w okolicy 9-10 litrów. Lepsze to niż nic, ale liczyłem na więcej.

Jeśli nie planuję robić t3 to z t2 wjeżdżać na liść podflagowy czy lepiej poczekać do flagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

U mnie pada godzinę taki nie duży ale i to spoko że wogole.  A kiedy pszenica ma okres największych wymagań wody ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293
1 godzinę temu, livebird napisał:

A małopolskie w moim rejonie ch*ja pada 

MŁP gdzieś  tam południem przeszło i tylko wieje...  nie ciekawie sie robi


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293
3 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

ile dać saroksypyru na hektar na przytulie w pszenicy ozime

przecie pisze wszesniej  , co bedzemy pisac w kolko tyo samo na forum


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Skoro po wykłoszeniu można dać setkę moddus to można dać odpowiednio medax max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    23
Napisano (edytowany)

Środek Lubuskiego. Modlitwy zostały wysłuchane. W nocy 23,5L.Od 22. 02 do wczoraj 17L. 

Edytowano przez jaro11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

U mnie chociaż tyle ze ten deszcz był ze pszenica liści nie zwija . Czekamy , może coś jeszcze popada . Zapewne na żniwa deszcz przyjdzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
34 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

a za 21 pięknych majowych dni mam 7.9L... dużo?

A to u mnie 12 w maju.

Pszenicy ozimej nie skróciłem. Chodzę po polu i nie widzę bujnego wzrostu.

Za to pszenicę jarą skróciłem, choć tylko 0,3 windsar,  ale sucho i już żółknie na słabszej glebie. Ewidentnie grzybówka i retardant zaszkodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj