sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Piffpaff    307
Rolmlo napisał:

Po ilu godzinach po zabiegu na grzyba moze padac deszcz?

zależy czym pryskales, jeśli jakieś markowe produkty to 2h od momentu wyschnięcia liścia wystarczy ale jak zamienniki to nikt tego nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

zależy czym pryskales, jeśli jakieś markowe produkty to 2h od momentu wyschnięcia liścia wystarczy ale jak zamienniki to nikt tego nie wie

Zamierzam przeleciec Soligorem z Bayeru pod wieczor ale zapowiadaja burze i nie wiem czy ryzykowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631
Napisano (edytowany)

Ciesz się że pada....

To jest najważniejsze a nie jakieś tam cuda na kiju.

WLKP usycha....

 

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    307
Rolmlo napisał:

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

zależy czym pryskales, jeśli jakieś markowe produkty to 2h od momentu wyschnięcia liścia wystarczy ale jak zamienniki to nikt tego nie wie

Zamierzam przeleciec Soligorem z Bayeru pod wieczor ale zapowiadaja burze i nie wiem czy ryzykowac 

wiesz jaki powinien być odstęp czasowy i wiesz ze może padać, decyzja i ryzyko należy do ciebie


zapowiadają deszcz w weekend i zastanawiam się czy do t2 nie dokupić aminokwasów, tak na regenerację po stresie i kto wie ile tego spadnie i kiedy znowu spadnie... stosował ktoś agrosorb folium, warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
1 godzinę temu, panczo1922 napisał:

Ciesz się że pada....

To jest najważniejsze a nie jakieś tam cuda na kiju.

WLKP usycha....

 

I to dosłownie usycha....pszenicy na lżejszych ziemiach już zaraz nie będzie .Lepsza ziemia to jeszcze jakoś dyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766
47 minut temu, Rumcajs73 napisał:

I to dosłownie usycha....pszenicy na lżejszych ziemiach już zaraz nie będzie .Lepsza ziemia to jeszcze jakoś dyszy.

Dyszy ostatkami sił. Miesiąc bez kropli deszczu. Przy tej pogodzie na razie nie myślę o t2. Zboża na mozaikach w najgorszych miejscach już uschlo, jest po zniwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Do jakiej fazy można bez ryzyka wykonać regulacje medax max? Niedawno wyszła flaga a już euforia zaczyna się kłosić...

Artist na tym samym polu jeszcze siedzi cicho.

IMG_20220520_151425.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Sam się zdziwiłem... Nie dawno dosłownie flaga wychodziła a tu już kłos... Wczoraj patrzyłem na to pole bo pryskałem qq to jeszcze kłos mały był, a tu już taki wychodzi, artist na tym samym polu jeszcze nie. 50szt gęściej siany i wyższy to jego może jeszcze skróce, zabieg chciałem robić jutro w nocy bo ma coś dziś ponoć popadać, euforie boję się ryzykować że skracaniem medaxem, cerone nie chciałem dawać więc nie wiem...

Ale elatus era, mikroelementy i aminokwasy chyba nie zaszkodzą przy 300l wody nocą z adiuwantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305
Dnia 19.05.2022 o 09:10, Rolmlo napisał:

I jaki wniosek? Jakas fitotoksycznosc, czy może jakiś robal?

Nie mam pojęcia ale mam tak co roku wszędzie i nikt mi nigdy nie odpowiedział na to pytanie. Flaga która dopiero wychodzi też jest tak "ściśnięta"

Te ściśnięte liście lubią się złamać i odpaść.

IMG_20220520_191137_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    26

Chłopy,taka sprawa. Chcę zrobić taką mieszankę:

Priaxor 0,8l+ tebukonazol 0,5l

Basfoliar 36 8l

Dr.green 3kg

Siarczan magnezu.

Mam 2 pytania

Jaka dawka siarczanu?

Kolejność mieszania ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305
Napisano (edytowany)

Nie za dużo Greena?  Ja zawsze rozpuszczam Greena  potem siarczan jakieś proszki jak mam a dalej wsio eta

Edytowano przez PanPawel
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy to jakiś grzyb czy może szkodnik? Czym to potraktować? Znalazłem liść który się załamał.

pszenica.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja na flagę wyrośnięta dawałem 1kg Greena to na nakładkach liście żółte się zrobiły szło samo dokarmianie dolistne bo deszcz spadł o chciałem podkręcić i nie wiem czy nie zaszkodziłem w tej fazie to chyba dużo cynku i manganu i bor można dodać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    26

Deszcz będzie dzisiaj w nocy. W poniedziałek rano wjeżdżam.

Dzięki za odpowiedzi, dam mniej greena i siarczanu z 5kg.

Mam jeszcze owies w średniej kondycji,w fazie krzewienia. Zostanie mi green,siarczan.

Warto tylko tym lecieć owies, ewentualnie co dorzucić żeby go trochę poratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja dr green tylko do 2 pierwszych zabiegów w tym roku wjazd z samym fosforem potasem i dr green  proleaf max i imprower szedł. Zostawione pół ścieżki wszystkie nawozy na tej ścieżce szły razy 2 czyli (NK i PK) bo nie wyłączałem rozsiewacza pszenica koloru nie złapała do tej pory jak reszta wygląda też gorzej. Więc jednak dolistne coś pomaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11
1 godzinę temu, tomaszt135 napisał:

Czy to jakiś grzyb czy może szkodnik? Czym to potraktować? Znalazłem liść który się załamał.

pszenica.jpg

 

Pomoże ktoś co to jest na liściu? Grzyb, czy insekt, ślimak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jeden liść ma kropki i problem  robisz ,drugi przewężenie też problem ma ,za mało macie ha i szukacie dziury w całym, dać co potrzeba i dużo nie oglądać , a wy jakiś fosfor ,potas ,aminkwasy dolistnie i inne cuda , dać nawozu ile trzeba , podstawowe mikroelemnty czyli miedż, mangan i cynk , troszke boru i do każdego zabiegu siarczan magnezu i będzie git

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Agrest napisał:

0,6l spekfree to 258g tebukonazolu.

Chyba dużo jak na zabieg mieszany?

masz racje w ubiegłuch latach dawałem 0,4l , gdzieś już czytałem że triazole w nieodpowiednich warunkach atmosferycznych łatwo parzą liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jeden liść ma kropki i problem  robisz ,drugi przewężenie też problem ma ,za mało macie ha i szukacie dziury w całym, dać co potrzeba i dużo nie oglądać , a wy jakiś fosfor ,potas ,aminkwasy dolistnie i inne cuda , dać nawozu ile trzeba , podstawowe mikroelemnty czyli miedż, mangan i cynk , troszke boru i do każdego zabiegu siarczan magnezu i będzie git

Tu masz rację, faktycznie przy tym małym areale to się łazi co drugi dzień i szuka i pieści i dogląda. Potem im więcej się starasz tym gorzej, liście podpalone, albo źle skrócona, wylęgnie a jak zrobisz na spokojnie bez spiny albo na odpier**l to rekord. Eh...


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

No dobra ale jakiś powód tego liścia "ściśniętego" musi być. Ja też tak miałem i nie jestem pewien czy mam. Może temperatury w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj