sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Tigon    1469
Napisano (edytowany)

Podkarpacie koniec kwietnia koło 20 mm i w sobote 7 mm + tak raz taki dingus z 1 mm, kwiecień było dużo bardziej obfity w deszcz także nie ma tragedii oby teraz coś popadało

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

tyle samo u mnie ale w ostatni tydzień kwietnia przyszła burza i ostro zlało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Wczoraj robiłem 2 skracanie na wychodzacy liść flagowy 0,2l moddus + 100g azoksy 

T2 pójdzie po wykłoszeniu 0,75l Priaxor+100g Protio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250
26 minut temu, Tomtom83 napisał:

Panowie ile sypiecie mocznika i siarczanu do opryskiwacza na hektar ?

W  OPÓR


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248
Napisano (edytowany)

Aż gęsto! Jak już nie chce się rozpuszczać to przestaje sypać. 

Ps. - tu też susza, ekstremalna, czegoś takiego jeszcze nie było. 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

1. Rano pisalem o skurczonym lisciu 1cm od wierzcholka w pszenicy. W zalaczniku wysylam dokladne zdjecia o co mi chodzi. Wydaje mi sie ze to jest od jakiegos robala.

2. Czy moze ktos mi pomoc w okresleniu fazy pszenicy? 

3. Czym prysnac po taniosci ewentualnie na robala i skrzyponke bo takowa zauwazylem dzisiaj u siebie. 

Dzieki za pomoc

IMG-20220519-WA0018.jpg

IMG-20220519-WA0018.jpg

IMG-20220519-WA0017.jpg

IMG-20220519-WA0016.jpg

IMG-20220519-WA0019.jpg

IMG-20220519-WA0015.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    22
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Podkarpacie koniec kwietnia koło 20 mm i w sobote 7 mm + tak raz taki dingus z 1 mm, kwiecień było dużo bardziej obfity w deszcz także nie ma tragedii oby teraz coś popadało

Panie kolego. Środek Lubuskiego od 22 lutego spadło17mm.W maju 0!. U was to luksus.

Edytowano przez jaro11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438
9 minut temu, Rolmlo napisał:

1. Rano pisalem o skurczonym lisciu 1cm od wierzcholka w pszenicy. W zalaczniku wysylam dokladne zdjecia o co mi chodzi. Wydaje mi sie ze to jest od jakiegos robala.

2. Czy moze ktos mi pomoc w okresleniu fazy pszenicy? 

3. Czym prysnac po taniosci ewentualnie na robala i skrzyponke bo takowa zauwazylem dzisiaj u siebie. 

Dzieki za pomoc&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

IMG-20220519-WA0018.jpg

IMG-20220519-WA0018.jpg

IMG-20220519-WA0017.jpg

IMG-20220519-WA0016.jpg

IMG-20220519-WA0019.jpg

IMG-20220519-WA0015.jpg

Liśc podflagowy, jak robisz zdjęcie to całej rosliny od korzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0
10 minut temu, miwigos napisał:

Liśc podflagowy, jak robisz zdjęcie to całej rosliny od korzenia

Dzięki, tak wiem ale mamy tylko.10mb na zdj a zeby tyle dodac to trzeba obcinac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zabiegu t1 przypaliło mi w pszenicy końcówki było dane 0,8 prokarb, 0,6 spekfree 0,4 andros i 5 kg siarczanu jednowodnego , w poprzednich latach tek jechałem i nie podpalało, pryskane wieczorem. pszenica już się zregenerowała ale zastanawiam się czego przypaliło. miałem dodać do t2 troszkę siarczanu bo mi zostało ale czy nie przypali?  obecnie zaczyna wychodzić liść flagowy, poczekam jeszcze parę dni może popada, dam amistar pak w zalecanej dawce i może ok 3 kg siarczanu jednowodneg. ogólnie zboża słabo wyglądają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Od braku wody te liście skurczone i pozwijane . Widać roślina bez turgoru jest i blada . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0
14 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Od braku wody te liście skurczone i pozwijane . Widać roślina bez turgoru jest i blada . 

A to przeciecie wzdluz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
8 godzin temu, jaro11111 napisał:

Panie kolego. Środek Lubuskiego od 22 lutego spadło17mm.W maju 0!. U was to luksus.

Ja to wam szczerze współczuje, bo już poprzednie lata jak jechałem nad morze to widziałem jak u was jest tragicznie i naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić jak funkcjonujecie. Jak wyglądają uprawy przy takich opadach, czy coś jeszcze żyje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Co budżetowego polecicie na T2? Tebu + azoksy może być? Jeśli tak to w jakich dawkach? Na T1 poszedł Duett na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235
7 godzin temu, monstercase457 napisał:

w zabiegu t1 przypaliło mi w pszenicy końcówki było dane 0,8 prokarb, 0,6 spekfree 0,4 andros i 5 kg siarczanu jednowodnego , w poprzednich latach tek jechałem i nie podpalało, pryskane wieczorem. pszenica już się zregenerowała ale zastanawiam się czego przypaliło. miałem dodać do t2 troszkę siarczanu bo mi zostało ale czy nie przypali?  obecnie zaczyna wychodzić liść flagowy, poczekam jeszcze parę dni może popada, dam amistar pak w zalecanej dawce i może ok 3 kg siarczanu jednowodneg. ogólnie zboża słabo wyglądają

0,6l spekfree to 258g tebukonazolu.

Chyba dużo jak na zabieg mieszany?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
3 godziny temu, Fugeo napisał:

Co budżetowego polecicie na T2? Tebu + azoksy może być? Jeśli tak to w jakich dawkach? Na T1 poszedł Duett na start.

Ja taki zabieg będę stosował. 125g azoksy i 160g tebu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
3 godziny temu, Fugeo napisał:

Co budżetowego polecicie na T2? Tebu + azoksy może być? Jeśli tak to w jakich dawkach? Na T1 poszedł Duett na start.

tebu 0,8+azoksy 0,6 ja tak daje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

idzie czymś zwalczyć stokłose w pszenicy w ktorej zaczyna wychodzić liść flagowy? I czy da się jakoś walczyć że stokłosą w odchwaszczaniu jesiennym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
Napisano (edytowany)

Zostało mi w beczce trochę pictora 50l z oprysku rzepaku można to zmieszać z opryskami na t2 w 400l?

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj