sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Palmusny    76

panowie moge zmieszac na flage t2 w pszenicy oz. piraxor z tarcza lanem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

możesz , np 0,8l priaxor+ 0,6l tarcza łan,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
2 godziny temu, Kubawww napisał:

Jeszcze wyciąg z alg morskich bym dorzucił.. kiedy ludzie zrozumia, że te wszystkie specyfiki to tylko portfele nabijają poza mikro oczywiście, ale ono na pewno nie w tej fazie i nie przy tej suszy jaka ma całą polska

czemu tak uważasz że podanie mikro w fazie liscia flagowego początek kłoszenia nic nie daje ? Bo mam zamiar dać siarczan potasu i mikro z dr green kukurydza na t2 razem z fungi


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Priaxor 0.8 l/ ha doradca mi mówił żeby robić zabieg na końcowe rozwijania liść flagowy w jakiej fazie Wy polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Najlepiej zabieg do 25 maja, jak poczekasz do liścia flagowego to będziesz miał zieloną słomę do sierpnia. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

u mnie pszenica po kukurydzy ziarnowej więc t2 pójdzie dopiero gdzieś za półtora tygodnia ma iść 1l priaxor, a na t3 planuje prochloraz plus tebukonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
2 minuty temu, Miejscowy napisał:

u mnie pszenica po kukurydzy ziarnowej więc t2 pójdzie dopiero gdzieś za półtora tygodnia ma iść 1l priaxor, a na t3 planuje prochloraz plus tebukonazol.

U mnie za 2 tygodnie to może się już zacznie kłosić , bo co roku tak od 1 do 10 czerwca to się kłosi, i w tedy pójdzie T2/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
Miejscowy napisał:

u mnie pszenica po kukurydzy ziarnowej więc t2 pójdzie dopiero gdzieś za półtora tygodnia ma iść 1l priaxor, a na t3 planuje prochloraz plus tebukonazol.

Moja pszenica po kuku siana ok 5.11 zaczyna usychać, łan sięga max do połowy kolan i widać ziemię między rzędami. Zapowiadali deszcz od soboty przez kilka dni a teraz opady się rozmywają. Zboża siane do końca września wyglądają ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

W tym roku t 2 troszkę szybciej na dopiero wychodzące flagę . Balaya 1 l imbrex 1 l , siarczan potasu 5 kg optysil 0.5 l

AF04F018-0D8B-4664-B71A-9FB203C0E838.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

U mnie nie jest złe z deszczem . Co jakiś czas pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
22 minuty temu, masa24 napisał:

W tym roku t 2 troszkę szybciej na dopiero wychodzące flagę . Balaya 1 l imbrex 1 l , siarczan potasu 5 kg optysil 0.5 l

AF04F018-0D8B-4664-B71A-9FB203C0E838.jpeg

Na bogato. :)  Ile kosztował Cię zabieg fungicydowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

A tu ciekawostka i moje zdziwienie . Przewaga 5 klasy 

82544FB0-E251-4606-858D-4B42FD99F3B6.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Harenda , siew 19 luty. Stanowisko po około 50 cio letnim sadzie, 3a. Dzierżawa na rok. Areał około 0,48ha🤭

20220517_165711.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)
49 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Na bogato. :)  Ile kosztował Cię zabieg fungicydowy?

Około 210 zl. To taki priaxor + triazol wiec i cena w sumie podobna . Potas i krzem z ciekawosci 

Z ciekawosci , maxie jakies badania jak wypada ten cały mefentriflunikonazol czy jak mu tam wypada w porównaniu do tebu lub protio?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Tys doładowal tego siarczan potasu bo 5kg , ja 2kg tylko dałem i również z ciekawości . Kurde dzisiaj 1l normalnie szok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekg109    1

Koledzy, czy można jeszcze podsypać saletrą pszenicę  i pszenżyto w małej dawce? Do 100kg /ha saletry. Czy teraz to już tylko dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570

pszenice można podsypać. na pszenżyto darował bym sobie, lepiej niech ta saletra poczeka na następny sezon

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
2 godziny temu, masa24 napisał:

A tu ciekawostka i moje zdziwienie . Przewaga 5 klasy 

82544FB0-E251-4606-858D-4B42FD99F3B6.jpeg

Bo ma dobre podglebie. 

Tutaj też 5 klasa

IMG_20220515_184734.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Agrest napisał:

Harenda , siew 19 luty. Stanowisko po około 50 cio letnim sadzie, 3a. Dzierżawa na rok. Areał około 0,48ha🤭

20220517_165711.jpg

Ile dostała N ? ile razy grzyb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Agrest napisał:

Harenda , siew 19 luty. Stanowisko po około 50 cio letnim sadzie, 3a. Dzierżawa na rok. Areał około 0,48ha🤭

20220517_165711.jpg

Oplaca Ci się takie pole ? Ciut wyprowadzisz i odrazu oddasz..

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
12 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

Ile dostała N ? ile razy grzyb ?

Przedwczoraj t1 duett na start.

Pogłównie w marcu 150kg mocznik, na 3 liść 200l rsm26s.

300kg polifoska 6

Czyli około 150N

1 minutę temu, Kubawww napisał:

Oplaca Ci się takie pole ? Ciut wyprowadzisz i odrazu oddasz..

A czytałeś po czym ono?

50 lat był sad. W ciul siewek robaki zjadły ale i tak idzie jak głupia. Jedynie obawiam się że w suszy zaczną pozostałości herbicydowe uszkadzać pszenicę, bo już raz tak miałem.

Dogadane że oddaję pole uprawione pod nowy sad, 50m od domu. Wziołem zaorane. Czyli pole mam za darmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
44 minuty temu, Tomek90 napisał:

Bo ma dobre podglebie. 

Tutaj też 5 klasa

IMG_20220515_184734.jpg

Na Vkl. nie może byc dobre podglebie , czyli zanizona klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj