sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Tomek90    2248
30 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Pewny jesteś? Porównaj sobie ze składem Plonvitów, Insoli, Foliqów a nawet Yary Gramitrel 

Screenshot_20220515-064750~2.png

Wynosi ... Z portfela przy 10L/ha to już 155zł + 30zł jeszcze jakiś szarczan mg i wtedy wychodzi odżywianie w cenie naprawde dobrej T2 

Tak jestem pewien, porównaj jeszcze raz składy 😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570

Okej 🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦🤦 

Już wiem 🤭 

Przepraszam, zjebałem 

Gram a miligram to jest ogromna różnica 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

moze ktos pochwali sie efektami w stosowaniu tych roznych bluen i innych co ciagna azot z powietrza.  Część sie pewnie skusila ale cos cicho o efektach. Jeden doktor od roslin na fb nie moze sie nachwalic tego cudu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Bo pewnie jeszcze kontrakt na wodolejstwo obowiązuje🤭

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Na T2 w pszenżycie elatus era wystarczy czy coś dodać jeszcze 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
1 godzinę temu, masa24 napisał:

moze ktos pochwali sie efektami w stosowaniu tych roznych bluen i innych co ciagna azot z powietrza.  Część sie pewnie skusila ale cos cicho o efektach. Jeden doktor od roslin na fb nie moze sie nachwalic tego cudu

Żeby nie wylęgło tylko

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wg, mnie kolor pszenicy i gęstość w obecnej fazie jest bez znaczenia. Są różne odmiany  i wybarwienia więc to czy ten bluen działa czy nie to można sprawdzić może za 3 lata na tym samym stanowisku nie dając azotu w żadnej innej formie niż ten bluen.  U mnie jedna pszenica siwa się zrobiła a druga jest koloru zgnitej zieleni. Obie wyglądają rewelacyjnie  a czy oddadzą to co wsypałem to się okaże już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Jakie odmiany pszenicy ozimej polecacie na południową część Podkarpacia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ktoś siał pszenice z polskich hodowli opoka euforia? Jak wrażenia . Myske spróbować czegoś wyhodowanego w naszych warunkach a nie Niemczech czy Francji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Euforia dobrze plonuje mam ją drugi rok przy N 180 7,8t na 3b potencjał ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek85    32

Planuje jeden z dwóch wariantów na T2. Pierwszy - Hutton 0,5l plus zakeo 0,4l. cena ok 130 zł/ha - w tamtym roku ładnie trzymało ochronę. Drugi - Hutton 0,5l plus Aviator 0,5l. Cena ok 170 zł/ha. Nie planuje na dzień dzisiejszy T3. Pszenica cześć po rzepaku część w monokulturze. Zapowiada się pięknie. Azotu ok 150 w czystym składniku. Proszę o radę czy ten drugi wariant jest wart tej różnicy


zapomniałem dodać że są to odmiany Patras i Euforia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
radzioRS napisał:

Euforia dobrze plonuje mam ją drugi rok przy N 180 7,8t na 3b potencjał ma 

nie masz problemu z chorobami z euforii? Mam ja drugi rok i ro temu miałem na flagowym DTR septorioza i już widzę początki DTR A na t1 poszedł unix I protio a na T2 teraz na liść przed flagowy mam kupiony priaxor 1l o 0.6 tebu masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

U mnie zdrowa Euforia , nie mam problemu z chorobami . Choć ja zabiegi profilaktycznie wykonuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020

Ponawiam pytanie, czym można zrobić chwasty dwuliścienne w pszenicy, środek który zadziała a nie uszkodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Andpol napisał:

fundamentum bezpieczny.

ok super do liścia flagowego. Czy kupi go w op na 1ha ? I jaki to koszt ? 

Czytałem że to chemirol wszędzie będzie dostępny ? 

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Na to k**estwo to tylko randap przed żniwami bo nawet jak zadziała to i tak odbije miałem tak na dzierżawie gdzie wcześniej porzeczka czarna rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2020
2 minuty temu, Andpol napisał:

Na to k**estwo to tylko randap przed żniwami bo nawet jak zadziała to i tak odbije miałem tak na dzierżawie gdzie wcześniej porzeczka czarna rosła.

Wiem że to podłe. Mam to pole 3 rok dopiero to w pierwszym miałem w pszenicy dużo, poszedł glifosat i burak. W buraku było ok czysty a teraz pszenica i wylazła mała  jak już praktycznie zszyła się i okryła  całkowicie ziemię pszenica. Ale do żniw nie ma opcji żeby nie wylazła na zboże. Pójdzie deszcz i znów będę miał problem bo zielonego napcha 

4 godziny temu, masa24 napisał:

moze ktos pochwali sie efektami w stosowaniu tych roznych bluen i innych co ciagna azot z powietrza.  Część sie pewnie skusila ale cos cicho o efektach. Jeden doktor od roslin na fb nie moze sie nachwalic tego cudu

Ciekawe ile osób się skusiło jak 2 tys na 10 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Panowie planuję na t2 priaxor 0,7+ tebu. Ile dać tebukonazolu?

Chcę jeszcze dodać do tego basfoliar 36 ok 8l, dr green ze 2kg i siarczan magnezu. Jakie stężenie siarczanu będzie bezpieczne teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Bo tego za rok nie zniszczy bo ma bardzo długie korzenie i tak na pszenicę wejdzie czy będziesz ją teraz pryskał czy nie ale ją trochę przyhamuje a przed żniwami glifo i zielonego w zbiorniku nie będzie.

8 minut temu, Damianek20 napisał:

Wiem że to podłe. Mam to pole 3 rok dopiero to w pierwszym miałem w pszenicy dużo, poszedł glifosat i burak. W buraku było ok czysty a teraz pszenica i wylazła mała  jak już praktycznie zszyła się i okryła  całkowicie ziemię pszenica. Ale do żniw nie ma opcji żeby nie wylazła na zboże. Pójdzie deszcz i znów będę miał problem bo zielonego napcha 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj