sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

SawekBraczyk    460

Ja nic nie daje , przy pierwszym kolanku regulacje rozbiłem na dwa razy i więcej nie daje . Również 150N . Dzisiaj T2 idzie Delaro 0,9l , Dr.Green Zboża 1kg , siarczan potasu 2kg , Rsm 10l , Decis 0,2 . Liść flagowy wychodzi , pszenica 4 tygodnie po T1 . Dalej będziemy obserwować czy coś z tego będzie czy nie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1489

na drugie skracanie najlepiej brać trineksapak jest najbezpieczniejszy + dobrze żeby był oryginał bo zamienniki potrafią przypalać a w tej fazie to pozamiatane, dawka 0,2 jest wystarczająca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACE    0

U mnie na drugą regulacje leci mix cerone 0,5l z mepikiem 0,5l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

co byście polecili na t2 budżetowego , nigdy nie robiłem t2 w zbożu a w tym roku chce spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Czy gold będzie bezpieczny jeszcze w pszenicy na pawój ? Pszenica siana 20 października hondia ok 35 cm wysokości miejscami gęsta miejscami rzadka jak to bywa na polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3607
jajonasz napisał:

125g azoksystrobiny i 180g tebukonazolu 

dobrze gadasz 🍻

logitech55 napisał:

Czy można zmieszać axial z tebukonazolem i dolać trochę mikro?

taa i jeszcze dolać litra CCC😄. kolego herbicydy muszą iść solo, bez takiej zupy. dopiero z tebukonazolem możesz mieszać mikro itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Czym zrobić poprawkę na osty w pszenicy ozimej? Fundamentum przepóścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3607
Papkin napisał:

Panowie co sądzicie o basfoliar 36, warte to coś?

12.5kg siarczanu magnezu + 12.5kg starego mocznika + 4-5L Florovit uniwersalny i masz elegancki zabieg witaminowy. Basfoliar na pewno nie jest tyle wart ile trzeba za niego zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekg109    1
16 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

12.5kg siarczanu magnezu + 12.5kg starego mocznika + 4-5L Florovit uniwersalny i masz elegancki zabieg witaminowy. Basfoliar na pewno nie jest tyle wart ile trzeba za niego zapłacić

Hej. A czy mógłbyś powiedzieć  jakie proporcje mogę użyć w odżywce mocznik + siarczan+ npk 20-20-20 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Właśnie, odnośnie Florovit'a, jakie macie zdanie o nim w pszenicy? W tym roku parę ha na próbę prysnąłem Florovit BioNawóz niby z aminokwasami 10l/ha, ale póki co różnicy nie widać po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3607
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Tomekg109 napisał:

mocznik + siarczan+ npk 20-20-20 ?

8-12.5kg + 12.5kg + 2-4kg

10 godzin temu, melepeta napisał:

Właśnie, odnośnie Florovit'a, jakie macie zdanie o nim w pszenicy? W tym roku parę ha na próbę prysnąłem Florovit BioNawóz niby z aminokwasami 10l/ha, ale póki co różnicy nie widać po tym.

@Agrest weź no coś powiedz o Florovicie

O Florovicie Agro z 70g aminokwasów w kilogramie tutaj gość opowiada

 

 

Edytowano przez tytanowyJanusz
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Aby zabieg dolistny dał efekt to musi być duża wilgotność powietrza .Najlepiej póżnym wieczorem na lekką rose .Ja basfoliaru 36 dawałem 10l na flage na 300 litry wody + 7.5 kg siarczanu .Nie było przypaleń jedynie na zakładkach w poprzeczniakach ale pryskane już po zachodzie słońca .Efekt super wizualnie .Teraz to te witaminki drogie w uj  basfoliar pewnie ok 280 zł za 20 l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17
1 godzinę temu, Kobi napisał:

Czym zrobić poprawkę na osty w pszenicy ozimej? Fundamentum przepóścił

Goldem 450 ec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
41 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

8-12.5kg + 12.5kg + 2-4kg

@Agrest weź no coś powiedz o Florovicie 

Uniwersalny ma bardzo mocny skład w mikroskładniki, dodać pare kilo mocznika i niech się schowają wszystkie Plonvity, Insole 

O Florovicie Agro z 70g aminokwasów w kilogramie tutaj gość opowiada

 

 

Przecież florovit ma tragedia skład w micro...

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
33 minuty temu, krzysiek1979 napisał:

Aby zabieg dolistny dał efekt to musi być duża wilgotność powietrza .Najlepiej póżnym wieczorem na lekką rose .Ja basfoliaru 36 dawałem 10l na flage na 300 litry wody + 7.5 kg siarczanu .Nie było przypaleń jedynie na zakładkach w poprzeczniakach ale pryskane już po zachodzie słońca .Efekt super wizualnie .Teraz to te witaminki drogie w uj  basfoliar pewnie ok 280 zł za 20 l .

Kupiłem dzisiaj 3 banki po 310zl do tego dam jeszcze siarczan i dr, Greena. Pójdzie to pewnie z t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja tylko dałem teraz przy T2 Dr.Green Zboża 1kg , siarczan potasu 2kg , Rsm 10l . I zabiegi tez na wieczór zrobiłem tak jak kolega powyżej pisał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3607
7 godzin temu, Tomek90 napisał:

Przecież florovit ma tragedia skład w micro...

Pewny jesteś? Porównaj sobie ze składem Plonvitów, Insoli, Foliqów a nawet Yary Gramitrel 

Screenshot_20220515-064750~2.png

6 godzin temu, boogie7 napisał:

I co ten basfoliar wniesie za te pieniądze ? 🤦

Wynosi ... Z portfela przy 10L/ha to już 155zł + 30zł jeszcze jakiś szarczan mg i wtedy wychodzi odżywianie w cenie naprawde dobrej T2 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Nie zostawiłem kontroli więc w sumie nie mogę nic powiedzieć.

Kupię pewnie i za rok jak będzie nadal w tych pieniądzach.

Oprócz micro to świetny zakwaszacz i adiuwant.

Jęczmień ozimy mam wyraźnie ciemniejszy w tym roku przy podobnym nawożeniu N jak w ubiegłym roku. Ale też zwiększyłem nawożenie siarczanem magnezu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj