sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

GRZES1545    8980
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Zastosowany, a co wyjdzie to się okaże. Na razie ok, zboża aż kipią

A kontrolkę bez tego specyfiku gdzieś zostawileś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84

Co na grzyba w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym na t1? Axial complet pak bierze w jarym owies głuchy, bo na etykiecie nic nie jest napisane na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
soltys48 napisał:

3 minuty temu, FarmerDyzio napisał: właśnie kiedy dać takie trochę późne T2 ? jak kłos zacznie się pojawiać to nie zaszkodzimy ?  tak daje

no to w przyszłym tygodniu trezba będzie pomyśleć. można dodać też coś na skrócenie doklosia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Napisano (edytowany)

Gdzie🧐? Daj foto

 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdomagala23    5

Panowie, wykonałem oprysk na skrót 2 tyg temu maksymalna dawka Cuadro (zamiennik moddusa) 0.4 l ha. Pszenica jest dość mocna i gęsta, czy mogę jeszcze raz oblecieć tym środkiem? Jeśli tak to w jakiej dawce aby nie zrobić sobie szkody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmat98    0
5 minut temu, GRZES1545 napisał:

Gdzie🧐? Daj foto

 

Już jest, Nie dodało mi wcześniej załączników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Tak te ubytki podłużne to pewnie dorosła skrzypionka, u mnie też się pojawiła, składa jajeczka potem będą jakby małe  ślimaczki na liściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

mógłby się ktoś więcej wypowiedzieć czy elatusera 0,8l / czy revysky?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34

Zdecydowałem sie na 1l priaxor, czy mogę dodać do tego 0,4 modusa i 1l CCC jeszcze jakieś odżywki dolistne oraz cos na skrzypionke.

A na pszenżyto 

0,7l/ha promax  prochloraz 315g
0,4l/ha andros  fenpropidyna 300g
0,8l/ha orius extra tebukonazol 200g

plus Modus i CCC

Czy zamienić zabieg z pszenżyta na pszenicę bo nie wiem co lepiej zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Na T2 poleci 0,75l Priaxor+100g protio+cyperkill 

Czy mogę dodać 2kg saletry potasowej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
1 godzinę temu, huzieba napisał:

Zdecydowałem sie na 1l priaxor, czy mogę dodać do tego 0,4 modusa i 1l CCC jeszcze jakieś odżywki dolistne oraz cos na skrzypionke.

A na pszenżyto 

0,7l/ha promax  prochloraz 315g
0,4l/ha andros  fenpropidyna 300g
0,8l/ha orius extra tebukonazol 200g

plus Modus i CCC

Czy zamienić zabieg z pszenżyta na pszenicę bo nie wiem co lepiej zadziała.

na ccc to chyba za późno a dawka moddusa raczej przesadzona max 0,3l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
17 godzin temu, robercikj100 napisał:

Stosowało się i środki Bayera i basfu z górnej polki ale żeby tak trzymaly do września 😁. W  sumie to bym nawet chciał ale niestety na początku sierpnia zawsze pod kosę się nadawała 

To jeszcze wszystkiego nie próbowałeś zdaje się. 

I nie chciałbyś uwierz 

3 godziny temu, Matmat98 napisał:

Spalone czubki to po oprysku, a paski i dziurki to skrzypionka 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
drobny napisał:

Na T2 poleci 0,75l Priaxor+100g protio+cyperkill 

Czy mogę dodać 2kg saletry potasowej ??

petarda, tak zrobiłem kawałek jęczmienia ozimego. w jakim celu saletra potasowa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Pszenica faza liść flagowy wychodzi trochę maku wyskoczyło czym najlepiej zwalczyć żeby nie zaszkodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
26 minut temu, yacenty napisał:

petarda, tak zrobiłem kawałek jęczmienia ozimego. w jakim celu saletra potasowa?

Czym masz zamiar pryskać flagę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Mam pytanie, czy tak późno można jeszcze zrobić poprawkę od miedzy z sąsiadem na przytulie, ostrożeń i zwykłą pokrzywę? Pierwszy rok pszenica euforia na tej działce po pastwisku, szerokie ogrodzenie było, najlepsze pole w gospodarstwie i trochę szkoda tych kilku metrów co jest zachwaszczone. Jeśli można to czym polecacie? Z góry dzięki. 

20220512_111304.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25601

Harenda z lutego.

Na pędzie głównym kolanko 1,5cm od węzła krzewienia, ale skracał nie będę bo sama się skraca w oczekiwaniu na deszcz

20220512_114401.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

na kilku hektarach robiłam poprawkę na dwuliścienne sekatorem w dawce o,55 l/ha. po 14 dniach część przytulii już fikła a niektóre wyglądają jak na zdjęciu. Niby przybladła, ale patrzy do góry. weźmie ją czy czeka mnie kolejna poprawka xD

20220512_120433_Easy-Resize.com.jpg

20220512_120519_Easy-Resize.com (1).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1883
18 minut temu, Agrest napisał:

Harenda z lutego.

Na pędzie głównym kolanko 1,5cm od węzła krzewienia, ale skracał nie będę bo sama się skraca w oczekiwaniu na deszcz

20220512_114401.jpg

To wy tam mieliście ten śnieg i jakiś większy deszcz po drodze. Deszczu na aplikacjach na 2 tygodnie do przodu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
9 minut temu, sxAnia napisał:

na kilku hektarach robiłam poprawkę na dwuliścienne sekatorem w dawce o,55 l/ha. po 14 dniach część przytulii już fikła a niektóre wyglądają jak na zdjęciu. Niby przybladła, ale patrzy do góry. weźmie ją czy czeka mnie kolejna poprawka xD

20220512_120433_Easy-Resize.com.jpg

20220512_120519_Easy-Resize.com (1).jpg

Poprawka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj