sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andpol    949

W ubiegłym sezonie dawałem tebu 200 i 150 azoksy

Chmura idzie oby coś popadało.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
Napisano (edytowany)

Taż to prawie zrobiłeś oprysk Skorpion .Skorpion ma 200 g i  difenokonazolu 125 g

Zawartość substancji czynnej: azoksystrobina (związek z grupy strobiluryn) – 200 g/l (17,84 %) difenokonazol (substancja z grupy triazoli) – 125 g/l (11,15 %) tebukonazol (substancja z grupy triazoli) – 125 g/l (11,15 %)

Bardzo dobre dawkowanie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
3 godziny temu, Turok napisał:

ponawiam

Wpisz sobie potrzeby pokarmowe pszenicy i tam wszytsko masz napisane, a jak wejdziesz sobie na stronę Adobe i adob mikro zboże to tam masz napisane dawki i fazy, porównaj kilku dobrych producentów i literaturę, wtedy zawsze coś dobierzesz 

13 godzin temu, Maniek4 napisał:

Dobre tzn jakie właśnie trzeba mi coś polecić bo ja zielony w temacie:)

Co polecicie. I czy jest sens wjeżdżać z modusem w słabe zboże? 

 

Zdjęć chyba nie będzie. Dopiero jak będę pryskal jak coś doradzicie to zrobie;) 

Ja osobiście stosuje Terra sorb complex, ale dopiero będzie drugi sezon. Innego nie miałem do porównania, a cena nie bierze się z nikąd. Musisz uważnie czytać skład/etykietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
3 godziny temu, Turok napisał:

ok dawki są ok czy coś zwiększy czy zmniejszyć lub coś dołożyć ?

Moze byc, na miedź pewnie za późno ale 25g nie jest szkodliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    76
Tomek90 napisał:

3 godziny temu, Turok napisał:

ok dawki są ok czy coś zwiększy czy zmniejszyć lub coś dołożyć ?

Moze byc, na miedź pewnie za późno ale 25g nie jest szkodliwe. 

ok jak mówisz że miedź może być za późno to ja odpuszczę zostawię na jesien , inne powinno pobrać ? dodać do tego siarczan magnezu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekg109    1

Witajcie. Proszę o pomoc,  czy mogę w jednym zabiegu zastosować moddus w dawce 0,25l + kier 0,8 l + odżywka NPK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
47 minut temu, Tomekg109 napisał:

Witajcie. Proszę o pomoc,  czy mogę w jednym zabiegu zastosować moddus w dawce 0,25l + kier 0,8 l + odżywka NPK ?

Można  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
Napisano (edytowany)

Wysypało mi się na kawałek ok. 60arów pszenicy za dużo azotu bo od rzepaku mi zostało w rozsiewaczu to poleciałem po pszenicy. W sumie dostała ok 240N. Co to teraz zrobić żeby się nie wywaliła? Grzybówkę na choroby podstawy solidną dostała, poszedł też modus 0,3 i stabilan 1l  prawie 2 tygodnie temu. Poprawić modusem np. 0,2 teraz i na flagę 0,2 czy może inaczej?

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

miało dziś tak u mnie w lubelskim padać, saletra wysiania i może że trzy krople spadły... lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja to samo saletrę na jarki rozsiałem a tu d*pa :/ 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

Panowie turbo pak + Prokarb( prochloraz) + medax max + siarczan magnezu i  po 3 dniach od oprysku dolne liście w pszenicy ozimej zrobiły się żółte i to w ciul. Nigdy tak nie miałem, oprysk robiony ok. godz. 17. Miał tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
Fugeo napisał:

tebu 150g + azoksy 125g na T2 bedzie ok?

będzie ok 👍

galan99 napisał:

Taż to prawie zrobiłeś oprysk Skorpion .Skorpion ma 200 g i  difenokonazolu 125 g

Zawartość substancji czynnej: azoksystrobina (związek z grupy strobiluryn) – 200 g/l (17,84 %) difenokonazol (substancja z grupy triazoli) – 125 g/l (11,15 %) tebukonazol (substancja z grupy triazoli) – 125 g/l (11,15 %)

Bardzo dobre dawkowanie .

to to na warzywa ale składem bardziej pasuje na rzepak niż na zboża tak samo jak Kier

Mateusz291992 napisał:

175g azoksystorbiny  i 137g difenokonazolu na t2 w pszenicy będzie wystarczające?

za dużo azoksy 125g w zupełności wystarczy

Tomekg109 napisał:

Witajcie. Proszę o pomoc,  czy mogę w jednym zabiegu zastosować moddus w dawce 0,25l + kier 0,8 l + odżywka NPK ?

wal śmiało

Cheesburger napisał:

tebu 150g + azoksy 125g na T2 bedzie ok?

będzie ok 👍

Andpol napisał:

To ja b. dawał 2l zobaczę czy b.efekt? Nawóz dolistny SUPLOFOL MIKRO ZBOŻE 20 L na 8 ha 11584113744 - Allegro.pl

przy jednarozowych 2L bez żadnego wspomagacza tj siarczanu magnezu, mocznika efekt będzie ciężko zauważyć

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    56

Panowie 160kg N w pszenicy jarej ościstej będzie podane finalnie i pytanie czy 0.4 moddusa wystarczy na skracanie czy dodać do tego jeszcze 1l CCC? Czy może jakaś inna opcja? Problemu z wodą u nas zbytnio nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

U mnie też żółto w spodzie-duet na start,modus,stabilan,mocznik,siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
Dnia 4.05.2022 o 22:25, cinek1808 napisał:

Prochloraz tylko do 01.10.22 

A nie do 2023 roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

25—27) ustanowiło termin wycofania substancji czynnej prochloraz na dzień 31 grudnia 2021 r. W związku z powyższym termin wycofania zezwoleń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzanie do obrotu środków ochrony roślin, w skład których wchodzi przedmiotowa substancja czynna wyznacza się na dzień 1 kwietnia 2022 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9
12 minut temu, poderwa napisał:

U mnie też żółto w spodzie-duet na start,modus,stabilan,mocznik,siarczan

Kilka dni temu też o tym pisałem. Ale myślałem że to po wcześniejszym oprysku mustangiem a tu wychodzi że po to połączenie duetu ze skracaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Panowie mam pytanie stosował ktoś mieszaninę na pszenice oz. w postaci 

środek 1 (Prochloraz  Tebukonazol Fenpropidyna)+ środek 2 (piraklostrobina+fluksapyroksad) zostały mi resztki tych środków nie mam pełnych dawek i nwm czy moge to zmieszać na jednym kawałku żeby polecieć za 1 razem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
43 minuty temu, Mati17 napisał:

A nie do 2023 roku? 

sklepy legalnie mogą sprzedawać do 1-10-22 , a my bodajże do kwietnia 23 możemy stosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

Mam ija fito,

Tebu, prochloraz ,fenpropidyna, mocznik 5kg.

Zabieg robiony przed południem.

received_727352451921590.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj