sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

alfa    1171

Pracownik pryskał axial komplet pak i wyszło mu 0.7 litra axial i gdzieś 15 Winnetou.  Da to radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
4 godziny temu, Roxer napisał:

Ale gafę strzeliłem. Miałem zerwana etykietę i zamiast Ternu dodałem jeszcze raz Moddusa tak że wyszło na regulację 1l CCC + 0,6 moddusa.

Może coś nie tak być z pszenicą?

Widzę że jakiś pechowy ten modus w tym roku.. mi wyszła teraz poprawka w przeliczeniu na modusa z 0,65l... ale tylko tym pryskalem. 

Ponoć z domieszką czegoś mogloby być gorzej.. doradca mówi mi żeby pryskac jakimiś aminokwasami żeby soki rozrzedzić. Się zobaczy na dniach. Obserwuj, ja mam nadzieję że będzie tylko niska..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    123
2 godziny temu, alfa napisał:

Pracownik pryskał axial komplet pak i wyszło mu 0.7 litra axial i gdzieś 15 Winnetou.  Da to radę? 

jeżeli pszenica późno siana i małe chwasty to bej bo warunki idealne raczej w trakcie zabiegu były jak u nas dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Widzę że jakiś pechowy ten modus w tym roku.. mi wyszła teraz poprawka w przeliczeniu na modusa z 0,65l... ale tylko tym pryskalem. 

Ponoć z domieszką czegoś mogloby być gorzej.. doradca mówi mi żeby pryskac jakimiś aminokwasami żeby soki rozrzedzić. Się zobaczy na dniach. Obserwuj, ja mam nadzieję że będzie tylko niska..

Ale poprawka regulacji? U mnie pierwszy zabieg bo dopiero pierwsze kolanko. 

Ja właśnie z domieszką jeszcze prochloraz i gramitrel yary. Aminokwasy jakis konkretnie produkt/dawka?

Kurde jeszcze te butelki takie same, kolor i formulacja cieczy taka sama w tym Ternie, dowalilem :D na szczęście pomyłka ledwo 2ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co będzie lepsze na pszenice chce dokarmić Basfoliar 36 + siarczan magnezu czy kristalon zielony + siarczan magnezu, co bedzie lepsze żeby dać kopa pszenicy


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter87    5

Panowie pytanie na cito... czym najtaniej zrobic poprawke na miotłe w pszenicy? po expercie i legato, nie ma dużo ale gdzie niegdzie sie  trafia... część pól pod rzepak na jesien więc uwzględniamy w wyborze herbicydu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    73

Może wy będziecie wiedzieć co dolega tej pszenicy mam taki dziwne miejsca, że jest dużo jaśniejsza niż reszta pola , nawożenie takie same

IMG_20220426_115205.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    73

mam nadzieję że jak się ciepło zrobi to się poprawi czy jechać z jakąś odżywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
26 minut temu, Turok napisał:

Może wy będziecie wiedzieć co dolega tej pszenicy mam taki dziwne miejsca, że jest dużo jaśniejsza niż reszta pola , nawożenie takie same

IMG_20220426_115205.jpg

Mam to samo i to na większości pól, z czasem znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
58 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

zdobądź starego mocznika do tego siarczanu i wtedy będzie kopnięcie

no właśnie nie moge zdobyć mocznika

 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf21    0

Panowie co proponujecie na pszenicę jarą, żeby uzyskać w miarę dobry plon. Przed siewem dawane 250kg NPK oraz 250kg saletrzaku 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127
9 godzin temu, tomekZ058 napisał:

Można zmieszać Mustang Forte z Axial Komplett zamiast z tym Winnetou ?

Mieszałem Mustang Forte z Axialem 50, w Komplet jest florasulam, w mustangu też jest . Nie wiem czy nie za dużo go będzie na zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

2 dni pomiędzy regulacją a poprawką Starane + chwastox wystarczy? Niby książkowo co najmniej trzy ale akurat dzień bez wiatru się trafia.

Mogę chwastox zamienić na tribenuron jeśli to w czymś pomoże


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Z tym mustangiem to bym już ostrożnie podchodził.. pewnie u większości 2 kolanko, a on stosowany za późno powoduje czarne kłosy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

A ja daję ale odpowiednio wcześnie, jak tylko pierwsze ciepło sie pojawi ,po co robicie sobie problemy i wszystkie opryski w jednym tyg,przecież to stres dla rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Fosforan monopotasowy dolistnie jako uzupełnienie potasu i fosforu nadaje się na zboża? Jakie dawki stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj