sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Damian_B    21

Ja dziś planuje t1 i r1 ELC w nocy przymrozku nie było a na kolejną nadają 4 stopnie to jadę mieszanka prochloraz tebu i feno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Ja w tamtym roku przypaliłem jedno pole, a było właśnie też te 2-3 stopnie w nocy ale bez słońca dni 11-12 stopni dawałem prochloraz, morfoline i tebukonazol, w tym roku poszedł duet na start i póki co jest ok. Tebu chyba minimum 13 stopni i ciepła noc. Co polecacie na poprawkę w pszenicy? Jesienią quelex complet, zadziałał ale pole po łące i od miedzy widać przytulie, ostrożeń i kilka innych dwu lisciennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Weźcie pod uwagę że rośliny to żywe istotny i odczuwają temp odczuwalną a nie taka jaka jest na termometrze więc 5 stopni to może być i koło zera i bliżej 10, wszystko zależy od wilgotności powietrza, wiatru nasłonecznienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmazowsze    7

Panowie, pilne pytanie!!

Lancet nie chce mi się rozpuścić w wodzie. Nigdy mi się tak nie działo.

Opryskiwacz jest po wcześniejszym przysłaniu Lancerem, przejechałem w drugie miejsce po wodę, i wogóle ani Lancet ani dassoli nie chce się rozmieszać, tylko spływa jakby po tej wodzie. Co dodać do tej wody?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
3 godziny temu, Mostowiak napisał:

 

Jakie dawki tych substancji dajesz ? Też mam takim mixem lecieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Czy u was po quelex complex pak też tyle miotły? Opakowanie 8ha poszło na 7.15 i słabo to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
1 godzinę temu, jogus napisał:

Czy u was po quelex complex pak też tyle miotły? Opakowanie 8ha poszło na 7.15 i słabo to wygląda.

Zobaczy czy to miotła na 100%, bo u mnie to stokłosa prawdopodobnie została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

Hej czy zgodnie z poniższym

Mozna stosować Dr green na liść flagowy? Próbował ktoś?

 

Stosowałem w zeszłym roku jak już kłos był w pszenicy i paramatry bardzo dobre. Myślę, że coś tam do tego green dołożył na pewno. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
23 minuty temu, Kubawww napisał:

Stosowałem w zeszłym roku jak już kłos był w pszenicy i paramatry bardzo dobre. Myślę, że coś tam do tego green dołożył na pewno. 

Tylko na kłos i jaka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
5 minut temu, Andpol napisał:

Tylko na kłos i jaka dawka?

1.5 kg jakoś nie całe wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

można jechać unix + turbopak + regullo+ccc + siarczan magnezu+ gr green jeśli w nocy zapowiadają 2 stopnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
6 godzin temu, ervyn napisał:

Prochloraz 400g, tebukonazol 125g, fenpropidyna 300g

Nie za dużo prochlorazu w takiej mieszaninie ? Solo maksymalna dawka to 1 litr , np mondatak, a tu wychodzi 0.9 litra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
18 minut temu, mj23 napisał:

Nie za dużo prochlorazu w takiej mieszaninie ? Solo maksymalna dawka to 1 litr , np mondatak, a tu wychodzi 0.9 litra ?

Max do 0,8 może zejść około 380g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valt144    7
4 godziny temu, jogus napisał:

Czy u was po quelex complex pak też tyle miotły? Opakowanie 8ha poszło na 7.15 i słabo to wygląda.

o widze ze nie tylk u mnie jest z tym problem... ierwszy i ostatni raz to stosowalem. tam gdzie chlorotoluron +dff+metsulfuron czysto a po quelexie do poprawki miotla i dwuliscienne co gorsza nie niektore dwuliscienne szczegolnie rzepak, chaber , maruna to wygladaja jkaby w ogole te quelex na nich nie podzialal jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37
5 godzin temu, jogus napisał:

Czy u was po quelex complex pak też tyle miotły? Opakowanie 8ha poszło na 7.15 i słabo to wygląda.

Dodawałeś adiuwent ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy zastosowanie Moddusa po godzinie 20.00 jak zaszło słońce ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601
mj23 napisał:

6 godzin temu, ervyn napisał:

Prochloraz 400g, tebukonazol 125g, fenpropidyna 300g

Nie za dużo prochlorazu w takiej mieszaninie ? Solo maksymalna dawka to 1 litr , np mondatak, a tu wychodzi 0.9 litra ?

bardzo dobrze. prochloraz działa ale bardzo słabo na podstawę źdźbła, w połączeniu z wycofanym już epoksykonazaolem np duett star robił bardzo ładną robote. prochloraz jest trzykrotnie słabszy w działaniu na podstawę źdźbła od protiokonazolu

jarekvip99 napisał:

czym mozna skutecznie i tanio poprawic teraz jeszcze na miotle?

teraz to nie będzie tanio, a jeśli tanio to tak see z pewnością skuteczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
33 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

bardzo dobrze. prochloraz działa ale bardzo słabo na podstawę źdźbła

Jak ogolnie daje 180g tebu + 300g prochloraz i spoko sie trzyma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@Cheesburger Wiesz, to dużo zależy od innych czynników. Pogoda, odmiana, płodozmian to wszystko ma wpływ. U mnie rzepak/pszenica(pszenżyto) to rzucając 300g prochlorazu łamliwość ze zgorzelą mnie wyśmieją

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Panowie mam dwa zabiegi do zrobienia w pszenicy i pszenzycie odchwaszczanie i regulacja z t1  który wykonac pierwszy? Kolanko zaczyna uciekac a do odchwaszczania mam axial komplet  i jaki odstęp od zabiegów 4 dni wystarczą? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj