sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    458

Ja robię tym T3 - pięknie trzyma aż do żniw

16 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

jak będzie dobra sytuacja w polu po T1 litr Priaxora w zupełności wystarczy

T1 robione będzie Delaro.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Pany ma sens dokarmianie dolistne chelatami wieczorem w temperaturze 7-8st? Noc max 3-4. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Axial 50 z jakim herbicydem się mieszał?

Z mustangiem forte???

W jęczmieniu jarym mieszałem z mustangiem forte

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306

Panowie, dziś ojciec siał saletrę na pszenicę, miało byc 250kg a wysiał 200, źle ustawił, zastanawiam się jak teraz podejść do tych 50kg, na klos nie chce zostawiać bo i tak sprzedaje na pasze a poza tym może być sucho i dupa. A może jechać z tymi 50kg za tydzień a może za dwa? Mam działkę 2ha więc w sumie 100kg do wysiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306

jestem 400km od domu i wracam w piatek a ojciec nie wie jak przestawić rozsiewacz. Dla tego pytam czy te 50kg/ha jest sens podać za tydzień albo dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
9 godzin temu, andrzej1988 napisał:

ja w tym roku skracam trineksapakiem bez ccc, wiec sie nie piekle. Troche wieksze pole manerwu z faza rozwojowa.

Niby pole maewru jest,ale działa lepiaj jak wczesniejpodany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
8 minut temu, Piffpaff napisał:

jestem 400km od domu i wracam w piatek a ojciec nie wie jak przestawić rozsiewacz. Dla tego pytam czy te 50kg/ha jest sens podać za tydzień albo dwa?

To jak przyjedziesz na weekend to dosiejesz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Tylko trineksapak w późniejszej fazie jedynie usztywni źdźbło, bez efektu skrócenia. 
Ja mimo ze mam zaplanowany Medax to tez będę celował jak najprędzej warunki pozwolą. Oczywiście bez spiny by robić na przymrozek. 
 

Btw. Dr green 2kg z Medaxem się nie pogryzie? Bardziej się zastanawiam czy można tym w ciągu dnia pryskać bo zapowiadają pełne słońce, choc max 12-14st. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306

@SawekBraczyk doceniam pomoc ale nie chce rozpisywać się publicznie w szczegółach o planach na weekend dla tego zadałem konkretne pytanie "czy ma to logiczne podłoże dosianie 50kg/ha za tydzień" czyli najwcześniej w nastepny poniedziałek albo w kolejny poniedziałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Piffpaff napisał:

@SawekBraczyk doceniam pomoc ale nie chce rozpisywać się publicznie w szczegółach o planach na weekend dla tego zadałem konkretne pytanie "czy ma to logiczne podłoże dosianie 50kg/ha za tydzień" czyli najwcześniej w nastepny poniedziałek albo w kolejny poniedziałek?

Nawet jak dasz na kłos to będzie szansa na ładne ciężkie ziarno więc i tak się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, tobago napisał:

Tylko trineksapak w późniejszej fazie jedynie usztywni źdźbło, bez efektu skrócenia. 
Ja mimo ze mam zaplanowany Medax to tez będę celował jak najprędzej warunki pozwolą. Oczywiście bez spiny by robić na przymrozek. 
 

Btw. Dr green 2kg z Medaxem się nie pogryzie? Bardziej się zastanawiam czy można tym w ciągu dnia pryskać bo zapowiadają pełne słońce, choc max 12-14st. 

Nie pogryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348
37 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Tobako jak nie będzie przymrozku i 12/14 w dzień i słońce to nic tylko jechać . Jeszcze jak to Medax jest . 

Pszenice dopiero powoli wchodzą w fazę I kolanka wiec na spokojnie. Pod koniec tygodnia ma już być bez ryzyka ze w nocy przymrozi. 
 

Nie wiem jak podejść do tematu grzybowki w życie. Jest już po I kolanku. Skrócone i normalnie powinien iść fungicyd ale sucho i zimno i chodzą głosy by z T1 poczekać na flagę. Trochę nie podoba mi się ta teoria bo akurat w wysokich zbożach ważna jest ochrona podstawy. Co z tego ze teraz wyglada na zdrowe.. Mam już kupionego Artemisa z przewidzianą dawką 2l ale może całkiem nie omijać zabiegu i zrobić 1.2-1.5l. 
Czy może T1 ominąć a na T2 zrobić jakąś kosę? Ale fungi nie działają aż tak wstecz by ewentualne obecne choroby załatwić zabiegiem na flagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3457

podstawy źdźbła nie nadrobisz przy liściu flagowym choćby nie wiem co. jak byś miał prochloraz solo to teraz można by było prysnąć wraz z fenpropidyną, a tebukonazol przytrzymać na lepsze warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Panowie zapytam ponownie bo nie wiem jak dalej podejść do trmatu.

Zastosowałem 0.4moddus ale przez błąd wychodzi że co najmniej tydzień za wcześnie tz grubo przed bbch 31  jak podejść dalej do skracania?zadziała coś czy raczej było za wcześnie podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Mam pytanko, jak wpisujecie w ewidencje zabiegów mieszaniny z kilku preparatów np 3 fungicydy i regulator + jeszcze jakieś mikro ? Trzeba wpisać tak jak się leci czy jakoś rozdzielacie osobno? A po za tym trzeba wpisywać nawozy dolistne typu mikroelementy czy mocznik/siarczan mg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    306
luki08 napisał:

Panowie zapytam ponownie bo nie wiem jak dalej podejść do trmatu.

Zastosowałem 0.4moddus ale przez błąd wychodzi że co najmniej tydzień za wcześnie tz grubo przed bbch 31  jak podejść dalej do skracania?zadziała coś czy raczej było za wcześnie podane?

dokrzewiles pszenicę jeśli zrobiłeś zabieg moddusem prze pierwszym kolankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Panowie mam problem z pszenica ozima. Wyskoczyła mi miotła, wyczyniec i część samosiewów rzepaku przetrwała  po jesiennym zabiegu w dołku i muszę poprawić. Teraz mam takie pytanie można dać 250g nomadu 75 wg plus mustang jeżeli część roślin już ma pierwsze kolanko 1,5 cm nad węzłem? Teoretycznie już za późno na nomad, ale może ktoś praktykował? Drugą opcją jest axial, ale czy mogę dodać do niego mustanga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2004

Zrobiłem wieczorem odżywka i skracanie po ok 30 minutach poszedł deszcz. To że medax trzeba poprawić to wiem ale czy ta odżywka coś zadziała czy tak samo poszła się walić i od nowa trzeba cały pakiet dać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Można dodać mustanga .

Według danych rynkowych, Axial 50 jest mieszany z takimi substancjami jak: florasulam, aminopyralid, 2,4D, fluroksypyr, tribenuron metylu i inne. Warto przypomnieć, że w przypadku mieszanin, w celu utrzymania wysokiej skuteczności na chwasty jednoliścienne należy stosować maksymalne dawki Axial 50 EC

Tylko Axial na 1 liś  jak wyczyniec dawka 1 l .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
miwigos napisał:

9 godzin temu, andrzej1988 napisał:

ja w tym roku skracam trineksapakiem bez ccc, wiec sie nie piekle. Troche wieksze pole manerwu z faza rozwojowa.

Niby pole maewru jest,ale działa lepiaj jak wczesniejpodany

jesli nie ma warunków to na siłe nie bede skracał bo pierwsze kolanko na 1 cm. U mnie jest jakież 0.6-0.7cm. Wszystko ślamazarnie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

U was też taka ujnia z pszenica że wszystko ledwo rośnie i wygląda nędznie.  Ja u siebie nie pamiętam tak słabych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj