sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

nojsze    59

Biathlon 4d zwalcza bardzo szerokie spektrum chwastów , samosiewy rzepaku także w dawce 0,05/ha (minus bardzo długo chwasty obumieraja ale skutecznośc 100%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3445

cyprodynil jest dobry ale kosztuje swoje. protiokonazol też jest bardzo dobry ale kosztuje swoje, potrzebuje ciepła i niektórzy wolą go zostawić na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
drobny napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

dokładnie tak

A jaki przedplon ? 

rzepak i testowo też pszenica


nojsze napisał:

Biathlon 4d zwalcza bardzo szerokie spektrum chwastów , samosiewy rzepaku także w dawce 0,05/ha (minus bardzo długo chwasty obumieraja ale skutecznośc 100%)

dzięki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

@yacenty Pamiętam że Ty walczyłeś z ostrożniem co stosowałeś tribenuron? ile g czystego składnika? i do jakiej fazy pszenicy najlepiej opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

faza to było troszkę za 1 kolankiem, pryskem to jakoś koło 15 kwietnia. coś mi się kojarzy 20g tribenutonu ale trzeba by sprawdzić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Panowie na T1 planowany duet na strat w pełnej dawce. Mam jeszcze kupiony zapas prochlorazu. Zastanawiam się czy warto dołożyć go do duetu, jeśli tak to w jakich dawkach? Wcześniej zawsze szedł stary duet lub tilt z prochlorazem. I tak się zastanawiam czy warto go dorzucić?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
17 minut temu, yacenty napisał:

faza to było troszkę za 1 kolankiem, pryskem to jakoś koło 15 kwietnia. coś mi się kojarzy 20g tribenutonu ale trzeba by sprawdzić

Mam pytanie czy nie za późno na skracanie jęczmiennia zimowego płynnym wylęga czemu z modusem? Czy tylko dać sam moduss do tej pory brak warunków zimno i sucho chociaż ostatnio trochę popadało

Region to południe łódzkiego tam gdzie poszedł twoi agregat uprawowo siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, czy będzie coś z tej pszenicy? Siana 16 listopada. Dostała 200 kg/ha saletry i 200l/ RSM 28. Oraz pogłownie 600 kg wapna granulowanego. Czy lepiej likwidować i siać kukurydzę?

IMG_20220417_165322.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
3 minuty temu, Szu15000 napisał:

Mostowiak życica

Czym to zwalczyć, właśnie łąka wtym miejscu była kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
35 minut temu, Andrzej44 napisał:

będzie,jak się ociepli to bujnie. Chyba,że piąta klasa ziemi i będzie susza

Klasa 3 ziemia gliniasta. Można liczyć na 6 ton z ha?

IMG_20220417_165330.jpg

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Ile sztuk siałeś a ile wyszło/zostało?

Wydaje mi się że od razu założyłeś niską normę wysiewu nie uwzględniając ryzyka ciężkich wschodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    121

Z 16 listopada nie ma zbytnio co liczyć na jakieś rozkrzewienie , zrób kwadrat 25x25 z drutu rzuć losowo kilka razy i policz obsadę  żebyś miał z 200 roślin na metrze kwadratowym to można zostawić i dać dużą regulatora wzrostu , po co to wapno granulowane czyżby ph było słabe bo jeżeli tak to ja bym przesiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
41 minut temu, Andrzej44 napisał:

 

Wysiane 420 szt 

Co roku daje wapno, a nie podawałem przed orka to poszło pogłownie. Poszedł jeszcze CCC 750 jakoś ok 20 marca tylko nie wiem czy nie za duża dawka bo ok 0.9 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42

Pany... W czwartek będę pryskał na wyczyńca axialem, ale widzę, że pojawiają się też gdzieniegdzie dwuliscienne i samosiewy rzepaku - co dodać do tego zabiegu? Axial + mustang forte będzie ok? Poprawka też w jęczmieniu by była ;)

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
1 godzinę temu, Mostowiak napisał:

Czym to zwalczyć, właśnie łąka wtym miejscu była kiedyś

Axial w dawce 0.9-1 l da radę życicy.Miałem z tym problem na jednym polu kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    944
13 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Ile Axial na poprawki ? 

W ub. sezonie 0,7 l dawałem ale tego solo nie z paka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395
1 godzinę temu, panRys87 napisał:

Klasa 3 ziemia gliniasta. Można liczyć na 6 ton z ha?

IMG_20220417_165330.jpg

Policz ile jest roślin na metrze rządka w kilku miejscach i napisz ile jest redlic w siewnkui jaki szeroki siewnik to Ci powiemy jaką masz obsade i co robić , według mnie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj