sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Broody    106
3 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

dzięki za opinie. siarczan potasu leżał obok ale zdecydowałem się na coś takiego właśnie ze względu na ten azot. do tego pójdzie jeszcze siarczan magnezu

Hehe rozumiem 😀 to był ten bodziec dodatkowy 😉 

Sprawdź sobie w wiaderku mieszalnosc siarczanu z saletrą potasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
5 minut temu, Andpol napisał:

W Foxxie też?

 

Na razie jedną odmianę sprawdzałem a foxa, findusa i euforię dzisiaj jadę obadać i wychodzi na to że pewnie po świętach zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    901
37 minut temu, kellyq napisał:

Mam zamiar dać 300g fenpropidyny, 430g cyprodynilu. Ile dołożyć protiokonazolu żeby była absolutna kosa bo prawie na każdym źdźble widać zaczątki chorób podstawy

teoretycznie wystarczyło by 0,4 300tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Rozsialiscie juz N2 w lubelskim, powiat kraśnicki i okoliczne?

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Kiedy najlepiej podać saletrę na pszenicę jara? Przedsiewnie zero nawozu, pod orkę zimową obornik dany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
2 godziny temu, kellyq napisał:

Na razie jedną odmianę sprawdzałem a foxa, findusa i euforię dzisiaj jadę obadać i wychodzi na to że pewnie po świętach zabieg

To u mnie trochę słabsza kosa bo zamiast Protio idzie 150g Tebukonazol . Unix wczoraj poszedł razem z mikro i 0,7l CCC . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

No i się wyjaśniło, na jednym polu muszę dać tylko kosę, reszta pójdzie z tebukonazolem bo czysto na razie. Fox elegancko na ten czas

 

 

 

IMG_20220414_102929.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 11.04.2022 o 09:22, yacenty napisał:

przy mocnych pszenicach i mocnym nawożeniu robiłem 0.45 z litrem ccc i na pod flagowym jeszcze raz - wtedy 0.3-0.4 zależy jak pszenica wyglądała.
w jęczmieniu 0.75kg teraz i 0.5kg na podflagowym

Ja myślę dać dzisiaj 0.5kg medax max, za 2 tyg 0.2 i na flagowy 0.25kg. zadego CCC Pszenica wyglada obiecująco i wydaje się że wody nie braknie. 3kl po rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Ja myślę dać dzisiaj 0.5kg medax max, za 2 tyg 0.2 i na flagowy 0.25kg. zadego CCC Pszenica wyglada obiecująco i wydaje się że wody nie braknie. 3kl po rzepaku

Przy jakim nawożeniu taka regulacja? I jaka odmiana? Ja w tamtym roku tylko R1 medax 0,5kg i R2 0,25l Cuadro zamiennik Modusa. Euforia i Bataja ładnie stała przy nawożeniu 180kg N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Ja dziś w pełnym słońcu wożę gnojówkę rozcieńczoną na pszenżyto 😂 zobaczymy czy spali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
2 godziny temu, Aroo22 napisał:

Przy jakim nawożeniu taka regulacja? I jaka odmiana? Ja w tamtym roku tylko R1 medax 0,5kg i R2 0,25l Cuadro zamiennik Modusa. Euforia i Bataja ładnie stała przy nawożeniu 180kg N. 

Też coś koło 180kg N po rzepaku, pH było badane 6.7 może znowu skoczyło. Kizeryt 150kg, poli6 250kg, kor kali 100kg (kupowane w dobrych cenach) magnez jedynie średni reszta bardzo wysoka, artist 275szt, euforia 225szt 25.09. pole w dobrej kulturze 3kl. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Ja dzis wyjechałem z t1. 

1l. Wirtuoz 1l 

2kg dr green 

8.5kg siarczanu magnezu

 Niby pszenice mam jeszcze kilka dni przed pierwszym kolankiem ale czytałem etykietę na wirtuozie ze można pryskac juz od początku krzewienia dlatego się zdecydowałem. W mazowieckim wczoraj i dziś ladne okienka w nocy było +5 dzis nadają +8. Ze skracaniem wstrzymam się po świętach 

Edytowano przez Bartekj1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

macie już kolanko do 1 cm owyżej węzła u mnie 3 mm, czyli jeszcze dobry tydzień

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Jakie można dać w miarę rozsądne dawki fenpropidyny + protiokonazolu na T1 w pszenicy? Myślałem coś 300+120g? Mam jeszcze prochloraz, ale nie widz sensu dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
9 godzin temu, Mareg napisał:

Rozsialiscie juz N2 w lubelskim, powiat kraśnicki i okoliczne?

Ja kolego jestem z kraśnickiego powiatu. Jeszcze nie dawałem, myślę że w przyszłym tygodniu tak zrobię bo niby jakiś deszcz ma być. Kolanko jest ok. 0.5cm nad węzłem krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Tak. Ze względu na niskie temperatury nie mogła pobrać fosforu w wystarczającym stopniu, zresztą innych składników również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Jak myslicie Czy mocznik+siarczan magnezu+mikrokomplex jest dobrym wyborem w odżywianiu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
26 minut temu, PanAres napisał:

Tak. Ze względu na niskie temperatury nie mogła pobrać fosforu w wystarczającym stopniu, zresztą innych składników również.

Dzięki, jakie najlepiej odżywki zastosować pod taka pszenicę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

Co najlepiej zastosować na poprawkę na miotłę w pszenicy ? Pszenica w fazie 1 kolanka i za bardzo nie wiem co można dać by się jej pozbyć. Macie jakieś sprawdzone rozwiązania ? Dodam że jesienią poszedł Quelex i tylko to zostało nie ruszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj