sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Audi213    143

Zlikwidowałem pszenicę, na jesieni poszedł Quelex Complex pak. Jak głęboko muszę uprawić żeby zasiać kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
Dnia 25.03.2022 o 13:20, Tomek90 napisał:

U mnie plonvit zboża zrobił kisiel. 

Proleaf Max z prochlorazem nic mi się nie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
3 godziny temu, Audi213 napisał:

Zlikwidowałem pszenicę, na jesieni poszedł Quelex Complex pak. Jak głęboko muszę uprawić żeby zasiać kukurydzę?

W przypadku konieczności wcześniejszej likwidacji plantacji opryskiwanej jesienią herbicydem w dawce 37,5 g/ha, można uprawiać następujące rośliny: – po upływie 1 miesiąca od zabiegu opryskiwania, niezależnie od sposobu uprawy przed siewem tych roślin - pszenica jara, jęczmień jary, kukurydza, życice,

 

W przypadku konieczności wcześniejszej likwidacji plantacji opryskiwanej wiosną herbicydem w dawce 50 g/ha, można uprawiać następujące rośliny: – po upływie 1 miesiąca od zabiegu opryskiwania, niezależnie od sposobu uprawy przed siewem tych roślin - pszenica jara, jęczmień jary, – po upływie 1 miesiąca od zabiegu opryskiwania i po wykonaniu orki przed siewem – kukurydza, – po upływie 2 miesięcy od zabiegu opryskiwania i po wykonaniu uprawy uproszczonej lub orki przed siewem – kukurydza.

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904
16 minut temu, ervyn napisał:

Proleaf Max z prochlorazem nic mi się nie działo 

Zgadza się, proleaf nie gryzie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Proleaf jeśli chodzi o mieszalnośc super. Tylko w tym roku znacznie podrożał to podziękowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Pszenica oz siana koniec listopada po burakach cukrowych na dziś tak wygląda. Siarczan magnezu jeszcze od lutego leży, brak opadów.

IMG_20220329_112104.jpg

IMG_20220329_112033.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
30 minut temu, Tomek90 napisał:

Proleaf jeśli chodzi o mieszalnośc super. Tylko w tym roku znacznie podrożał to podziękowałem. 

Jaka cena bo miałem dzwonić pytać ale jak znacz cene to jak możesz podaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904
49 minut temu, Tomek90 napisał:

Proleaf jeśli chodzi o mieszalnośc super. Tylko w tym roku znacznie podrożał to podziękowałem. 

Mi się udało, kupiłem po dwie stówy jeszcze chyba we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

No właśnie we wrześniu już była podwyżka, bo wcześniej 180. 

Teraz ponad 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Pytanie-

N1 podane 14 marca, 59kgN na dobrze rozkrzewioną plantacja, na jutro prognozowany deszcz.

Podać już N2 czy za wcześnie? Pogranicze mazowieckiego świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

rsm ? ja czekam na deszcz i podaje. N1 poszło 8 marca. Teraz poczekać tylko za deszczem. Jeszcze wczoraj obiecywali 10mm dziś już odwołane.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
12 minut temu, Agrest napisał:

Pytanie-

N1 podane 14 marca, 59kgN na dobrze rozkrzewioną plantacja, na jutro prognozowany deszcz.

Podać już N2 czy za wcześnie? Pogranicze mazowieckiego świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

U mnie pszenżyto jeszcze nie podniósło się z ziemi, pszenica też siedzi nisko ale akurat mam takie odmiany ze późno startują wiosna. 

Pilnuj opadów, jak pokrzewione to bym czekał. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Podzielam zdanie że trzeba czekać. Na zapas sie nie najesz jak to mówią. U mnie na podlasiu ludzie z N1 jeszcze nie wyjeżdżają nawet jedynie ja sie wylamalem ok 2tyg temu dałem saletre.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Agrest napisał:

Pytanie-

N1 podane 14 marca, 59kgN na dobrze rozkrzewioną plantacja, na jutro prognozowany deszcz.

Podać już N2 czy za wcześnie? Pogranicze mazowieckiego świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

LBL rsm podałem 1 marca 67N. Zastanawiam sie z druga dawką ale chyba dam po tych deszczach co zapowiadają chociaz myslalem o jutrze ale chyba pojade 4 kwietnia. pszenica na chwile obecną ładnie sie zazieleniła. Paski po rsmie znikły wiec rośnie i ciagnie azot z pierwszej dawki pewnie jeszcze te formy saletrzane i amonowe, mocznikowa chyba jeszcze nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak dałem saletrę na pszenicę słabo pokrzywioną ok 10 marca w ilości 300kg i do dnia dzisiejszego nie było opadów to będą duże straty azotu? Na polu było sucho jak rozsiewalem saletrę długo leżała nie chciała się rozpuścić.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

U mnie pszenżyto jeszcze nie podniósło się z ziemi, pszenica też siedzi nisko ale akurat mam takie odmiany ze późno startują wiosna. 

Pilnuj opadów, jak pokrzewione to bym czekał. 

Ja też czekam za opadami z n2, pogody na t1 też na razie nie widać. Wlasnie przyjechałem z pola, jedna odmiana pszenicy początek strzelania w źdźbło, tylko susza jak nie wiem się robi, zaczynaja być widoczne miejsca gdzie idą sączki i to nie na najgorszych glebach. 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

No właśnie we wrześniu już była podwyżka, bo wcześniej 180. 

Teraz ponad 200

Kwestia rabatów też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Mam rabaty nie małe, chyba ze brać mauser 1000l ale to za wiele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Witam, po uprawie bezorkowej od granic mam problem z perzem, na chwasty mam axial pak, i teraz zastanawiam sie jakby później poprawić attributem ostatnimi dwoma dyszami od granicy do okoła działek, tylko czy od tego bogactwa pszenica nie pomrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, Michal014d napisał:

Podzielam zdanie że trzeba czekać. Na zapas sie nie najesz jak to mówią. U mnie na podlasiu ludzie z N1 jeszcze nie wyjeżdżają nawet jedynie ja sie wylamalem ok 2tyg temu dałem saletre.

A ja dzisiaj podałem azot . 3 marca poszło ok 57N , dziś poszło następne 57N I za jakieś 10 dni pójdzie jeszcze raz 57N w RSM26, ten dzisiejszy będzie przecież dopiero działał za min, 3 tygodnie , więc raczej nie ma na co czekać , tym bardziej że przed chwilą zaczęło mżyć i jutro i w czwartek ma coś popadać . Z saletrą to się można jeszcze wstrzymywać , ale z rsm czy mocznikiem to nie ma co zwlekać . 

ps pszenice w większości pokrzewione dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Ja raczej jadę jutro z n2, zapowiadają deszcz na noc. N1 poszło coś koło 10. 

Teoretycznie powinienem się wstrzymać, tylko kiedy będzie deszcz następny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie T1 będzie zapewne tuż przed świętami z racji tego że nie ma dużych presji chorób chciałbym zrezygnować z drogich środków, planowałem boogie xpro 230zlna ha, a w zamian zastanawiam się nad wirtuozem 1l na ha bądź artemis 2l na ha. Ktoś podpowie? Artemis miałem kawałek w tamtym roku wypadł wniare dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Agrest napisał:

Pytanie-

N1 podane 14 marca, 59kgN na dobrze rozkrzewioną plantacja, na jutro prognozowany deszcz.

Podać już N2 czy za wcześnie? Pogranicze mazowieckiego świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

My ten sam region. N1 podane 14 marca, ja czekam aż. Pszenica ruszy bardziej po deszczach. Może za 10 dni dorzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3601
roni9411 napisał:

chciałbym zrezygnować z drogich środków, planowałem boogie xpro 230zlna ha, a w zamian zastanawiam się nad wirtuozem 1l na ha bądź artemis 2l na ha. Ktoś podpowie? Artemis miałem kawałek w tamtym roku wypadł wniare dobrze

żeby Wirtuoz miał jaki kolwiek sens trzeba by było go zwiększyć do 1.2L/ha. Artemis przy 2L też spoko. Pomyśl jeszcze nad Duetem na start- w pokręconej wersji (1L+0.33L) wychodzi 170zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja uważam ze lepiej może przed tymi deszczami kto ma dać N2 niech da. 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj