sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

camo    103
2 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

Ja zawsze na 1 raz dawałem saletrosan, ale w takim wypadku dałbym saletrę, chwilę odczekał i podał saletrosan. On będzie miał spóźnione działanie, widziałem to na rzepaku, Gd, ie jeden dostał saletrę a drugi saletrosan. A jak się pod koniec marca ociepli rUc saletrosan, do maja będzie miała co pobierać.

Dobra czyli pierwszą dawkę dać największą? Bo ogólnie to myślę że tylko 250 kg całości na ha dam, oczywiście gdybym dawał saletrę jak dam saletrosan to więcej w nawozie. Coś tam musi urosnąć tylko żeby dobrze dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Wydaje mię się, że pierwsza dawka nie musi być bardzo duża, natomiast musi być jak najwcześniej. Pszenica dopiero szpilkuje, więc zapotrzebowanie niewielkie. W marcu musisz ją zmusić do krzewienia, stymulując azotem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
5 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Wydaje mię się, że pierwsza dawka nie musi być bardzo duża, natomiast musi być jak najwcześniej. Pszenica dopiero szpilkuje, więc zapotrzebowanie niewielkie. W marcu musisz ją zmusić do krzewienia, stymulując azotem.

To chyba saletra najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Saletra najszybciej się rozpuszcza i przyswaja. Już ze 2 lata nie daje saletrosanu 26, wolę saletrosan 30 albo saletrę. Mam zamiar w ogóle przejść na saletrę. Będę miał łatwiej w kupowaniu i składowaniu, a działa najszybciej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja dawałem po przerwie saletrę bo wcześniej szedł rsm i nie pobudziła pszenicy do krzewienia rok temu. Wolę rsm. Pszenica stała długo w miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@perkins3382 Z tego co słychać to Axial najlepszy w paku razem na 2 liścienne około 150 -160 zł/ha. Huzar przepuścił miotłę. Sam się zastanwiam czy nie zastosować w pszenicy ozimej która dopiero wschodzi bo niby na razie nie widać miotły i starczył by może tylko na 2 liścienne.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Rok temu z tego co zauważyłem nie ważne jaki środek był stosowany, na wilgotniejszych stanowiskach zawsze była miotła. Wydaje mi się że deszcze które przyszły po wiosennych zabiegach pobudziły ją powtórnie do wzrostu 

Edytowano przez superfarmer02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Na tą wschodzącą to można by jeszcze ctu I dff.

Sam w sobotę zasiałem jarą i myślę czy by tą mieszaniną jej nie zrobić. Choć pewnie i sam mustang później by wystarczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
9 minut temu, Norman napisał:

@perkins3382 Z tego co słychać to Axial nalnajlepszy w paku razem na 2 liścienne około 150 -160 zł/ha. Huzar przepuścił miotłę. Sam się zastanwiam czy nie zastosować w pszenicy ozimej która dopiero wschodzi bo niby na razie nie widać miotły i starczył by może tylko na 2 liścienne.

jesiennej nie ma to nie znaczy że nie wzejdzie jara miotła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Agrest Czyli co można by spróbować opryskać Bacara trio (na stanie) na wiosnę jak wzejdzie tą ozimą co wschodzi teraz w dawce 0,45,  czy lepiej do mustanga forte (na stanie) coś dołożyć na jednoliścienne axial, tolurex lub sam mustang, pole równe suche ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Nie stosowałem bacary nie znam stężeń.

Ale standardowe 2l ctu i 0,2l dff mogło by wystarczyć jeśli nie widzisz masy skiełkowanych przerośniętych chwastów.

Tu miałbyś o tyle dobrze że nie karmiłbyś chwastów do kwietnia.

Z mustangiem musisz czekać do wysokich temperatur. Chyba powyżej 8 średnia dobowa, więc o mieszaniu z tolurexem nie ma co myśleć.

A sam zabieg ctu I dff miał dobre warunki przed tymi wiatrami bo było ciągle na plusie.  Teraz idą nocne przymrozki do -6

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
2 godziny temu, perkins3382 napisał:

witam a jaki oprysk na miotłe polecacie?

W Jarej stosowałem axial pack  i było czysto.rumian był już duży myślałem że go nie weźmie ato ładnie wszystko poschlo , awiec polecam ten oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Zamówiłem dzis wlasnie środki na t1 i r1 na pszenice chciałbym dac pierwszy zabieg w dawce

Turbo pak na t1 (tern +plexeo) 

R1 chlorek chloromekwatu z adamy w dawce 2l/ha 

Siarczan magnezu 8kg/ha 

Dr green zboza 1.5kg/ha 

Co myślicie o takim zabiegu ? I czy można to wszystko ze sobą łączyć zeby zrobić jeden zabieg ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141
1 minutę temu, Szu15000 napisał:

do turbo paku dodaj koniecznie coś na podstawę, bo będzie lipton

A co polecasz kolego na t1 najlepiej cos kompletnego. Lub co dodać i w jakiej dawce. Myślałem nad samym delaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Delaro przez protio potrzebuje temperatur, gotowy budzetowiec to np Artemis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

np cyprodynil jeżeli chodzi o podstawę Bartek jak zboże nie w monokulturze to 1.5-1.7 starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
1 godzinę temu, Szu15000 napisał:

np cyprodynil jeżeli chodzi o podstawę Bartek jak zboże nie w monokulturze to 1.5-1.7 starczy

Jakby do tego dodać proquinazid na mączniaka to już by był konkret 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj