sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piffpaff    316
Sim95 napisał:

3 godziny temu, Piffpaff napisał:

 

mam pole gdzie wychodzi 2 liść i planuje dać 60kg N

 

 

Nie za uboga ta dawka? Pytam, bo mam pszenicę w fazie 3-4 liści i zastanawiam się ile N jej sypnąć?

200kg saletry i za 2-3 tygodnie 250kg saletry w zależności od opadów. działka 1.3ha więc tako własny eksperyment zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2447
5 godzin temu, Piffpaff napisał:

 

mam pole gdzie wychodzi 2 liść i planuje dać 60kg N

 

U mnie było-2 ale ziemia zapadala się pod butem o 6 rano, zapowiadają ciepło, trochę wiatru i bez większego deszczu wiec liczę że pod koniec tygodnia wjadę

 

E to u mnie było -6 st 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

jutro piękne warunki na azot ale to dopiero połowa lutego. Zasilał już ktoś zboża azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

każdy ci publicznie powie ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471
10 godzin temu, mich18 napisał:

Panowie czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosować saletrosan 26 na pszenice w dawce 260kg/ha chodzi mi o siarke czy nie za dużo bedzie 

200 wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
11 godzin temu, dawidor111 napisał:

jutro piękne warunki na azot ale to dopiero połowa lutego. Zasilał już ktoś zboża azotem?

Od 1 marca dopiero można z Azotem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
1 minutę temu, galan99 napisał:

Od 1 marca dopiero można z Azotem .

Na jakie kary można liczyć i czy to się opłaci przed 1-03?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

2192,40 zł  – za stosowanie nawozów niezgodnie z Prawem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

a to nie od hektara ? coś mi się wydaje, że za to zabierają dopłaty na jakiś okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

byłem dziś na pszenicy. Zasiana po nieudanym rzepaku. Jest taka jakby ruda ( pousychane części liści ). Będzie trzeba ją dokrzewic. 300 kg saletrosanu 30 i 100 kg kizerytu na początku marca będzie optymalnie?


mokolultura zbożowa od co najmniej 15 lat. Cudów nie wymagam ale ziemia dobra, dwa lata temu wapnowana to może warto byłoby się postarać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

Jak będą warunki to spróbuj ten siarczan magnezu dać szybciej niż azot, jak się nie da to trudno, daj wtedy tego samego dnia.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Tylko siarczan magnezu i Saletrosan . Nie za dużo siarki będzie . Ja mam w swojej od 2 do 6 rozkrzewien i ile byście dali azotu ? U mnie Saletrosan na pierwsza dawkę idzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

ja bym dał minimum 250 kg/ha to jest 65 czystego składnika zależ jeszcze jaki był przedplon tej pszenicy ? i jaki plon chcesz osiągnąć ?


FarmerDyzio napisał:

byłem dziś na pszenicy. Zasiana po nieudanym rzepaku. Jest taka jakby ruda ( pousychane części liści ). Będzie trzeba ją dokrzewic. 300 kg saletrosanu 30 i 100 kg kizerytu na początku marca będzie optymalnie?


mokolultura zbożowa od co najmniej 15 lat. Cudów nie wymagam ale ziemia dobra, dwa lata temu wapnowana to może warto byłoby się postarać

ja bym proponował saletrę amonowa więcej jest w niej azotu saletrzanego który przyczynia się do lepszego krzewienia i dać do tego jakąś siarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1

A co polecacie w jęczmieniu ozimym i pszenżycie na podstawę źdzbła w monokulturze zbożowej. 

Czy prochloraz w dawce 0,75 wystaczy czy lepiej dać unixa? 

Czy 0,5 unixa + 0,5 tebu +0,3 ternu byłoby dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

Unix polecałbym jest to bardzo dobry środek ale dużo kosztuje fajne jest rozwiązanie z basf duett na start dzisiaj brałem 110 zł na ha przy dużych pakach


jak chcesz bełtac ja wolałbym samego Unix 1kg na ha lepiej zadziała niż ta mieszanka którą proponujesz bo tebukonazol to ci wcale nie zadziała bo w niskich temperaturach nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
malinalbe napisał:

ja bym dał minimum 250 kg/ha to jest 65 czystego składnika zależ jeszcze jaki był przedplon tej pszenicy ? i jaki plon chcesz osiągnąć ?


FarmerDyzio napisał:

byłem dziś na pszenicy. Zasiana po nieudanym rzepaku. Jest taka jakby ruda ( pousychane części liści ). Będzie trzeba ją dokrzewic. 300 kg saletrosanu 30 i 100 kg kizerytu na początku marca będzie optymalnie?


mokolultura zbożowa od co najmniej 15 lat. Cudów nie wymagam ale ziemia dobra, dwa lata temu wapnowana to może warto byłoby się postarać

ja bym proponował saletrę amonowa więcej jest w niej azotu saletrzanego który przyczynia się do lepszego krzewienia i dać do tego jakąś siarkę

za późno. saletrosan kupiony w ,,dobrych pieniądzach,,. akurat zapowiadają nieznaczny przymrozek na początku marca to może uda się wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453
46 minut temu, malinalbe napisał:

Unix polecałbym jest to bardzo dobry środek ale dużo kosztuje fajne jest rozwiązanie z basf duett na start dzisiaj brałem 110 zł na ha przy dużych pakach

 

jak chcesz bełtac ja wolałbym samego Unix 1kg na ha lepiej zadziała niż ta mieszanka którą proponujesz bo tebukonazol to ci wcale nie zadziała bo w niskich temperaturach nie działa

 

Ale sam Unix tez lipnie wyjdzie bo tylko choroby podstawy . Ja tez tak jak kolega powyżej czyli Unix , Tebu i Fenpropidyna i jak nie będzie temp na triazol to po prostu rozdzieli się . 
Co do plonu to 6 do 7t . Stanowiska po rzepaku i pszenicy . Łącznie około 150N jest w planie . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Ja chyba zmienię T1 i polecę Unix+Kendo+ Tebu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

Unix w pełnej dawce czyli 1 kg ha załatwi ci t1 ale i potelepie po kieszeni bo zabieg wychodzi około 200 zł jeszcze trzeba zapytać jaka klasa ziemi bo nie wiadomo czy 150 N wystarczy na osiągnięcie zakładanego plonu czy na tym polu był srosowany obornik czy gnojówka czy słoma przyorana ? dużo niewiadomych jest u ciebie aby ci coś poradzić 😀


na tebukonazol trzeba około 10 stopni na plusie pr,ez kilka dni mim zdaniem szkoda dawać tebukonazol na t1 szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2237
34 minuty temu, malinalbe napisał:

Unix w pełnej dawce czyli 1 kg ha załatwi ci t1 ale i potelepie po kieszeni bo zabieg wychodzi około 200 zł jeszcze trzeba zapytać jaka klasa ziemi bo nie wiadomo czy 150 N wystarczy na osiągnięcie zakładanego plonu czy na tym polu był srosowany obornik czy gnojówka czy słoma przyorana ? dużo niewiadomych jest u ciebie aby ci coś poradzić 😀

 

na tebukonazol trzeba około 10 stopni na plusie pr,ez kilka dni mim zdaniem szkoda dawać tebukonazol na t1 szkoda kasy

 

A czym maczniaka i spetorioze zwalczysz??? Unixem?? 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

No ale przecież nie pojadę z Unix w temp 6 czy 7 stopni bo to tez lipnie wyjdzie tylko tak jak w przypadku Tebukonazol piszesz ze te 10 przez kilka dni min . I sam Unix nie wystarczy na choroby liści , tak jak kolega pisze powyżej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

1 kwietnia 2021 poszło combo (cyprodynil, protiokonazol, fenpropidyna). Zadziałało elegancko pomimo takiej pogody.

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj