sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Michal014d    142

200-250kg/ha siarczanu magnezu pod jare zboża nie przesada? Zasobności w ziemi w mg można powiedzieć zerowe i czy taka dawka moze "cos" drgnac zasobności mg w glebie do gory na dluzsza mete? Gleba piach 5,-6 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Mostowiak napisał:

Dnia 29.01.2022 o 22:29, Mostowiak napisał:

 

Do rsm 32 dodawał ktoś siarki i wjakich ilościach

tak jak pisałem wyżej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
6 godzin temu, proxy8441 napisał:

co na chwasty w późno sianej pszenicy ozimej? mogę dac Mustang Forte + Fenuxar np na jednoliścienne?

Możesz, tylko trzeba uważać na temperaturę podczas zabiegu pumą :D Wolałbym użyć axiala, pewniejszy w niższych temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20
3 godziny temu, yacenty napisał:

ile dajecie siarczanu magnezu na zboża? Planuję 37,5kg MgO i 75kg SO3, w pszenicy celuję w 8t, w jęczmieniu idę na trochę więcej.

jakie środki zawierające MgO i S stosujesz ? dopiero zaczynam zabawę z rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kurcze, od 2 dni w tym temacie non stop przewija się ten wątek: siarczan magnezu i kizeryt


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
3 minuty temu, yacenty napisał:

kurcze, od 2 dni w tym temacie non stop przewija się ten wątek: siarczan magnezu i kizeryt

Powinieneś się cieszyć że masz odwiedziny i kliki na portalu, nie narzekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

cieszę się i smucę się zarazem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

To ciekawe pany z tym siarczanem no mi tez się udało te 8t pierwszy raz wyciągnąć Z a bez siarczanu na Saletrosan to 7,5t . Co jest ciekawe to w spółdzielni u mnie przeważnie na samej Saletrze jada i tez te 8 a nawet 9t osiągają . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

gleba, płodozmian, klimat. to wszystko ma bardzo duże znaczenie. obornik, przyoruwanie słomy albo jej sprzedaż. miniony sezon u nas był dobry w kontekście opadów i myślę że to głównie opady podniosły plon. co prawda w 21 spadło mało deszczu, ale bardzo dużo spadło październik grudzień 20 i gleba zmagazynowala wodę na tyle że rośliny to pięknie wykorzystały. w tym sezonie jesień już sucha i zobaczymy co będzie dalej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230
9 godzin temu, Michal014d napisał:

200-250kg/ha siarczanu magnezu pod jare zboża nie przesada? Zasobności w ziemi w mg można powiedzieć zerowe i czy taka dawka moze "cos" drgnac zasobności mg w glebie do gory na dluzsza mete? Gleba piach 5,-6 klasa.

Moim zdaniem to za dużo, zarówno magnez jak i siarka są mobilne w glebie, połowa z tego to będą tylko straty

zwiększyć zasobność możesz tylko wraz ze zwiększeniem ilości próchnicy, czyli co roku te 100kg siarczanu (może 120 czy 150) plus zostawianie słomy plus obornik lub jakieś resztki z pieczrkarni

samym sypaniem takich ilości siarczanu nie zwiększyć zasobnosci w Mg, prędzej wapno magnezowe, które się dłużej rozkłada co 2-3 lata da jakiś efekt

siarczan moim zdaniem jest to działanie doraźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
25 minut temu, jahooo napisał:

Moim zdaniem to za dużo, zarówno magnez jak i siarka są mobilne w glebie, połowa z tego to będą tylko straty

zwiększyć zasobność możesz tylko wraz ze zwiększeniem ilości próchnicy, czyli co roku te 100kg siarczanu (może 120 czy 150) plus zostawianie słomy plus obornik lub jakieś resztki z pieczrkarni

samym sypaniem takich ilości siarczanu nie zwiększyć zasobnosci w Mg, prędzej wapno magnezowe, które się dłużej rozkłada co 2-3 lata da jakiś efekt

siarczan moim zdaniem jest to działanie doraźne

Tez tak myślałem że zasobności siarczanem mg nie zrobie. Obornik co 2 lata szedł w ilosci 30t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a co powiecie na siarkę i magnez w resztkach pożniwnych? to że zostaje bardzo dużo potasu i fosforu plus troszkę azotu to wszyscy mówią i publikują dane a co z magnezem i siarka? czy po 4 latach uczciwego stosowania siarczanu magnezu poziom siarki i magnezu w glebie pójdzie do góry?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Co do magnezu to na działkach po trawie i lucernie gdzie dawałem często gnojowicę mg bardzo wysoki, tam gdzie obornik co 3 lata też po trawie Mg i k bardzo niskie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

z tego co czytałem w necie to siarkab i magnez najszybciej przemieszczają się w głębie nawet szybciej jak azot wiec siarka ze slomy mimo że uwalnia się wolno to i tak od sierpnia do marca jest wypłukiwana może nie w całości ale duża część na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Nie prawda  że jest wypłukane to jeden wielki wał i mit .

Jak by spadło 100 l wody na metr w kilka minut ziemia płynęła z wodą w tedy było by wypłukane .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

Jak jest rozpuszcone w ziemi to nie spłynie , na III KL. wymywanie praktycznie nie istnieje , chyba że 100 mm na raz , na szczeście tyle nigdy nie spadło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jakiś czas temu ktoś pisał że gdzieś w necie jest promocja na medax max, ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Nie zdążyłem po późnym siewie pszenicy ozimej z wjazdem z herbicydem. Czy stosownym jest teraz wykorzystanie tej mieszaniny mianowicie chlorotoluron+dff czy lepiej poczekać do marca i wjechac z typowo nalistnym środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Pszenica na dziś, sezon rozpoczęty

20220210_165727.jpg

20220210_171258.jpg

20220210_171309.jpg

20220210_171331.jpg

20220210_164510.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

No nie wierzę że taka może być pogoda w Polsce zróżnicowana ładna pszenica .

W Zamojskim to 1,5 miecha jeszcze trzeba  czekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj