sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Piffpaff    321

mam jedną działkę w fazie 1 liścia i też będę dokrzewial ale moddusem start w dawce 0.25l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Yacenty@ jaką stację pogody kupiłeś i czy jesteś z niej zadowolony?


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, marcinguru napisał:

Planuje w tym roku dokrzewianie CCC.Jaki termin i jaka dawka?Pszenica dopiero w fazie szpilki.

A kiedy siana w jakiej ilości i ile teraz jest roślin na m2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
14 minut temu, Pitekk napisał:

Yacenty@ jaką stację pogody kupiłeś i czy jesteś z niej zadowolony?

Davis Vantage Pro2 - tak jestem bardzo zadowolony.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

mam takie pytanie odnośnie fitotoksyczność pszenicy

jesienią opryskałem pszenice i pszenżyto expert met + dff

i tu pytanie odnośnie dff, bo miałem dwóch producentów 

1. Sempra 500 SC który miał  związek z grupy fenoksynikotynoanilidów – 500 g/l (41,55%) tego miałem 5l i nie widzę żadnych uszkodzeń

2. Adiunkt 500 SC który miał (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) - 500 g/l (42,12%)  a tego miałem 1l i na działkach które były nim opryskane pszenżyto źle zareagowało  i na nakładkach zżółkło. 

Teraz moje pytanie, czy ta różnica procentowa w g/l ma jakieś znaczenie? oprócz tego że jeden jest odrobine słabszy od drugiego, czy szukać innych przyczyn fitotoksyczność 

warunki były takie same, tylko widać, że tam gdzie był oprysk z Adiunktem, nakładki są żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
2 godziny temu, poosa21 napisał:

A kiedy siana w jakiej ilości i ile teraz jest roślin na m2. 

10.11.400sztuk,nierówne wschody na glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Teoretycznie 400szt jak będą 2 kłosy to może być lepiej niż za gęsty łan, u mnie celuje w 750 kłosów. 

Kiedyś dawałem ccc w fazie krzewienia (około 20 marca) to dawałem 0,5 - 0,7l/ha.

Najlepiej zrób jedna ścieżkę bez ccc i zobaczysz gdzie będzie lepsze ziarno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
2 godziny temu, yacenty napisał:

Davis Vantage Pro2 - tak jestem bardzo zadowolony

A jak cenowo wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
10 minut temu, tom1985 napisał:

A jak cenowo wygląda

to jest jak klocki lego, cały czas możesz poszerzac, ja wystartowałem od ok 5tys, a później doszedłem do ok 10tys plnów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Witam

Może trochę nie w temacie, ale zakupiłem trochę ziemi, gość ma tam żyto zasiane, a ja wejdę na jesieni i odrazu chciałbym polecieć z pszenica, tylko nie wiem co z samosiewami żyta, bo nigdy u siebie nie miałem takiego płodozmianu, a jak mi na wiosnę wywali się to żyto, to później kto mi to kupi, może ktoś miał taki przypadek, wystarczą uprawki czy opryski, a może darować sobie pszenicę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

odpuść sobie - niczym tego nie wywabisz z pszenicy, ewentualnie jara na wiosnę żeby wiosenną uprawą zniszczyć jesienne samosiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A rzepak nie da rady tam zasiac? Można też łubin, wtedy łatwiej pozbyć się żyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, jahooo napisał:

odpuść sobie - niczym tego nie wywabisz z pszenicy, ewentualnie jara na wiosnę żeby wiosenną uprawą zniszczyć jesienne samosiewy

Jest na to sposób , ja w tym roku miałem sporo pszenżyta w eufori , a teraz to idzie na młyn i nie znajdziesz ziarna żyta w tej pszenicy wcale .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

A gdyby przelecieć po żniwach talerzówką i jak zacznie się zielenić, to wtedy opryskać, może by coś pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
19 minut temu, Jakub5080 napisał:

A gdyby przelecieć po żniwach talerzówką i jak zacznie się zielenić, to wtedy opryskać, może by coś pomogło ?

Myślę wszystko odrazu nie wzejdzie choć większość powinno sie skasować lecz zawsze coś zostanie i skielkuje z pszenica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Siałem pszenice po jęczmieniu ozimym. 3x talerzowałem po żniwach i całkiem nieżle wyszło. Jak tylko troszkę pole się zazieleniło to cyk talerzówka na 4-5cm, gdybym miał brony to pewnie bronami by wystarczyło ruszyć.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Czyli może coś z tego wyjdzie, zależy mi żeby to była pszenica, bo ziemia niezła, a poza tym mamy już wprawę w pszenicy, do rzepaku nie mamy przystawki, a i skupy też daleko, a jak mały procent będzie żyta, to na młynie też przyjmą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3
8 minut temu, miwigos napisał:

To siejesz tylko pszenice caly czas

Nie no, mamy jeszcze kukurydzę na ziarno i kiszonkę, mieszankę i jęczmień, ale na handel tylko pszenica i kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Jak C się spieszy to ryzykuj z pszenica, miałem kiedyś identyczny dylemat ale zdecydowałem że zasieje lubin i to chyba śmieszna ilość 80kg/ha rozsiewaczem tylko dla dopłat a w lipcu talerzowka i tak leżało do połowy sierpnia, potem glifosat i pszenica. Pola nie oralem na zimę tylko talerzowka i na wiosnę jeszcze raz i siew to sporo było żyta w lubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Napisano (edytowany)

Panowie mam okazję kupić 2l azoksystrobiny 250 za wspólnie wypita flaszkę, towar pewny. Problem jest taki ze na ten rok kupiłem na t2 0.5l tebu i1l priaxor, czy mogę dodać azoksy i zmniejszyć priaxora?

Edytowano przez Piffpaff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Rozsiewa ktos nawozy rauchem z quatronem A ? Ustawiacie z aplikacji czy robicie próbę kręcona? Jak dokładność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Biorę z aplikacji i wychodzi przeważnie 👍

Sól mi trochę zaniża ale jej na ścieżkach nie siałem.... Dopiero na ten sezon przymierzam się do navi

Możecie polecić coś co działa i kosztuje rozsądnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj