sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Kedar88    43
1 godzinę temu, Nh89 napisał:

Czy 2957zł za 20l  PRAKTIS  protiokonazol 250g/l to dobra cena czy można gdzieś taniej kupić protio? Jeśli tak to gdzie ?

Zamówiłem w agrolok po 3149 netto. Najtaniej było u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
57 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Bacara trio odchwaszczalem już drugi rok z rzędu. Uważam ta mieszaninę za chyba najskuteczniejsza.

jęczmień mam zrobiony quelexem - będzie porównanie. Z tego co widziałem wczesną jesienią to jednak na bacare chyba było zbyt sucho


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Nh89 napisał:

Czy 2957zł za 20l  PRAKTIS  protiokonazol 250g/l to dobra cena czy można gdzieś taniej kupić protio? Jeśli tak to gdzie ?

Przy cenie pecari 300 za którą płaciłem 1100 zł /5 litrów , to bardzo dobrze ten praktis wychodzi , bo za 5.000g protiokonazolu masz 2957zł , a za 5.000g protiokonazolu w pecari300  co po przeliczeniu na czysty składnik trzeba by kupić 16,7 litra , co już za 3 x 5 litrów wychodzi 3300 złi , i jeszcze trzeba dodać 1,7 l to dodatkowo z 350zł . Razem za ten sam skład w pecari , na tej ilości wychodzi z 3650  , więc twoja cena wydaję się bardzo dobra , a wręcz rewelacyjna bo zaoszczędzasz w zględem pecari 750 zł 

 A jeszcze takie pytanie , gdzie masz taką cenę ?

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Quelex stosowałem 2 lata temu, ale miałem mieszane uczucia. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba tobolka przyhamowało, ale nie zabiło. Dopiero wiosna zanikł zupełnie. Aczkolwiek porównanie będzie, to wiosna się upomnimy o ocenę agrotechniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, jajonasz napisał:

T1 450g prochloraz 375g fenpropidyna 

T2 125g azoksystrobina 180g tebukonazol

T3 Nie wiem, chyba nic xD 

Przy malej presji ujdzie T1

320g (max 360) prochloraz + 325g fenpropidyna?

Edytowano przez Cheesburger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95

Co wiosną na chwasty w pszenicy sprawdzonego polecacie ? Siana dość późno i nie zdążyłem jej przed zimą opryskać. Czy ten zabieg zrobić dużo wczesniej jak T1 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Mam pytanie co do nawożenia. Przyszedł czas zmierzyc się z działaniami mafijnymi. Jesienią dałem pod sięw 20 kg N. Na wiosnę mam 75 kg N uszykowane. Nie ukrywam, że obecnie nie kupię w takiej cenie azotu. Gleba 3bi 4a, po rzepaku,srednk plon 7 t z lat poprzednich. O ile zmniejszy mi się wydajność przy tak skąpym nawożeniu? Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, doświadczonych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
15 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Mam pytanie co do nawożenia. Przyszedł czas zmierzyc się z działaniami mafijnymi. Jesienią dałem pod sięw 20 kg N. Na wiosnę mam 75 kg N uszykowane. Nie ukrywam, że obecnie nie kupię w takiej cenie azotu. Gleba 3bi 4a, po rzepaku,srednk plon 7 t z lat poprzednich. O ile zmniejszy mi się wydajność przy tak skąpym nawożeniu? Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, doświadczonych rolników.

Na 7 ton to ile wcześniej N dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jeśli przyjmiemy ze w głębie jest ok 50kgN + 75kg ktore chcesz dać i licząc 26kgN/1t to wychodzi ok 5t przy dobrych wiatrach powinno być. Tyle z teorii a praktyka pokaże w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
13 godzin temu, mysza103 napisał:

Przy cenie pecari 300 za którą płaciłem 1100 zł /5 litrów , to bardzo dobrze ten praktis wychodzi , bo za 5.000g protiokonazolu masz 2957zł , a za 5.000g protiokonazolu w pecari300  co po przeliczeniu na czysty składnik trzeba by kupić 16,7 litra , co już za 3 x 5 litrów wychodzi 3300 złi , i jeszcze trzeba dodać 1,7 l to dodatkowo z 350zł . Razem za ten sam skład w pecari , na tej ilości wychodzi z 3650  , więc twoja cena wydaję się bardzo dobra , a wręcz rewelacyjna bo zaoszczędzasz w zględem pecari 750 zł 

 A jeszcze takie pytanie , gdzie masz taką cenę ?

2957 na dzień dzisiejszy czyli bez VAT. 20l. Agrolok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na zasiejpole dodali priaxora w litrowkach po 148,5, a praktis w 5l wychodzi po 169 litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

Mam pytanie co do nawożenia. Przyszedł czas zmierzyc się z działaniami mafijnymi. Jesienią dałem pod sięw 20 kg N. Na wiosnę mam 75 kg N uszykowane. Nie ukrywam, że obecnie nie kupię w takiej cenie azotu. Gleba 3bi 4a, po rzepaku,srednk plon 7 t z lat poprzednich. O ile zmniejszy mi się wydajność przy tak skąpym nawożeniu? Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, doświadczonych rolników.

Kombinujesz z ochroną, a szkodujesz azotu. 

Przy 70kgN to prochloraz T1 T2 tebukonazol. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Różne są sytuacje w życiu i w portwelu. Nie da się tego ujednolicić. Ochronę chce w miarę dobra, bo u sąsiada mimo kiepskiego nawożenia, zrobiły się czarne kłosy, śnieć cuchnąca i miał problemy ze sprzedażą. Nie można nikogo oceniać nie znając szczegółów. Mamy słabe zmianowanie, rzepak na przemian z pszenica, nie mogę sobie pozwolić na taką wtopę. Być moze jeszcze dokupie trochę saletry, ale to będzie zależało od ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
sadownik12 napisał:

Na zasiejpole dodali priaxora w litrowkach po 148,5, a praktis w 5l wychodzi po 169 litr.

dzięki za cynk, właśnie zamówiłem 4l zawsze to parę gr taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Właśnie się zastanawiam czy pria or czy delaro, ale w takiej cenie to chyba priaxor kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
SuperRolnik1 napisał:

Co sądzicie o cenie 148,5zl za priaxor w zasiejpole.pl? Może to być trefny towar?

zaryzykuje z tym towarem i po zniwach będę wiedział


Siedzacybyk napisał:

Właśnie się zastanawiam czy pria or czy delaro, ale w takiej cenie to chyba priaxor kupię

w tej cenie masz albo gotowy delaro 2 substancje aktywne albo 1l priaxor + 0.5 tebu 3 substancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, SuperRolnik1 napisał:

Co sądzicie o cenie 148,5zl za priaxor w zasiejpole.pl? Może to być trefny towar?

Jak dla mnie to tylko pokazuje jaką marże walą sklepy na śor :P. I przy 148,5zl sklep za darmo tego nie sprzedaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
Napisano (edytowany)

Z tego wynika, że opcja z priaxorem będzie ciekawsza. 

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
16 godzin temu, yacenty napisał:

jęczmień mam zrobiony quelexem - będzie porównanie. Z tego co widziałem wczesną jesienią to jednak na bacare chyba było zbyt sucho

Miałeś po tych środkach jakieś poprawki na wiosnę. Bo u mnie jak sieje późno po buraku to lentipur wystarczy do żniw, ale po innych przedplonach niekiedy muszę poprawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

bacare zastosowałem drugi raz, więc doświadczenie tylko z poprzedniego sezonu. było czysto bez poprawek. quelex pierwszy raz, jesienią wyglądało spoko, pole z presją rzepaku bo jęczmień sialem bezorkowo po rzepaku, tylko 2x talerzowka i upr-siewny aktywny

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj