sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

yacenty    3838

pod warunkiem że podstawy są spełnione, bo jak podstaw braknie to i mikro nie pomoże


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
54 minuty temu, robi57362 napisał:

zaskakujaco tanio masz mocznik i salmag

I polifoska 8 też jeszcze sensowna cena

To jak o micro mowa to pytanie.

Kto stosuje mączkę bazaltową na swoich gruntach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Nie ma sensu kombinować. Jak chcesz cacy to 2 razy zrobić zabieg gotową mieszanka i w zupełności wystarczy 

A jakie gotowe masz w zboże np? 

Np krzewienie miedź z manganem, liść flagowy cynk bądź żelazo a taki molibden zbędny, a jest w gotowych mieszankach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jeszcze raz co skutecznego zastosować wiosną na chwasty ?? głównie miotła , chaber, przytulia , fiołek , rumianowate .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

no cóż albo odchwaszczanie jesienne albo drogie wiosenne 🤷‍♂️


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
55 minut temu, Tomek90 napisał:

A jakie gotowe masz w zboże np? 

Np krzewienie miedź z manganem, liść flagowy cynk bądź żelazo a taki molibden zbędny, a jest w gotowych mieszankach. 

Sporo jest. Np foliq, nie pamiętam dokładnie nazw ale poszukaj na necie. Po starych cenach zabieg kosztował 20 zł około to po nowych jak nic trzeba liczyć ponad 30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No cóż wyjątkowo w tym roku jesienią nie było czasu na chwasty 

A może taniej coś do chlorotoluronu dodać 🤔 tylko co , chwastox turbo , fluroksypyr , Mustang , tribenuron  czy biathlon ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Axial + coś na dwuliscienne mustang bądź tribenuron 15g + fluroksypyrem 0.5l, albo kompleksowo lancet plus 

Ewentualnie nomad. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Agrest napisał:

Ctu to jak najwcześniej, a wówczas na pozostałe za zimno

Możliwe , chociaż w zeszłym sezonie jedna działka pszenżyta wiosną walnięta opal + tribenuron i lepszy efekt jak jesienne bo czysto i  bez poprawek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rexade pak mnie zaciekawiło , ,a jak  nie to ctu najpierw i dwuliścienne troszke później jak będzie cieplej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
51 minut temu, hardkor113 napisał:

lancetu nie polecam przepuszcza miotle

U mnie czysto, pryskane już nawet na mega rose. Lancet musi mieć ciepło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
16 godzin temu, Ursus932 napisał:

Rexade pak myślę dać na wiosenne odchwaszczanie , ktoś stosował jakieś opinie ??

Warte to coś ??

Stosowałem nie polecam miotłę poprawiałem axialem a to już razem koszty zliczyć to nie małe reszta chwastów kosi super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Rexade pak polecam, pryskalem koniec Marca jak było bardzo ciepło i ciepłe noce. Bałem się ze nie zadziała bo po 3 dniach przyszło -5 stopni w nocy ale było czyściutko, pamiętam jeszcze ze lokalny sklep sprzedał w dobrej cenie bo 125 brutto /ha. Lancet też bardzo dobry ale właśnie wymaga wyższej temp i jak masz bydło to podobno nie polecają za bardzo bo w słomie jakieś toksyny czy coś podobnego. Axial komplet też super tylko cena może być dużo wyższa niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

A jakie gotowe masz w zboże np? 

Np krzewienie miedź z manganem, liść flagowy cynk bądź żelazo a taki molibden zbędny, a jest w gotowych mieszankach. 

Molibden w obu zabiegach , na T1 i T2 troszke boru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Mam możliwość zakupienia soligora na t1 w cenie 150 zł za litr jak myślicie nada to się.Myśle dać go te 1,1 litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

To może delaro wyjdzie przy litrze jakieś 180zł

3 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Za mało Protio chyba . Wydaje mi się ze lepsze by było 160g Protio i do tego Fenpropidyna . 

Ile tej fenpropidyny z 300g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jeszcze by pomyśleć nad budżetowym T1 prochloraz +fenpropidyna  , chyba musi starczyć w tym sezonie  , T2 azoksystrobina + tebu , T3 metkonazol 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3458
hardkor113 napisał:

albo mustang plus axial tylko oddzielnie

a czemu oddzielnie?

hardkor113 napisał:

lancetu nie polecam przepuszcza miotle

u nas Lancet jest okej, po stokroć lepszy od Huzara

miwigos napisał:

Molibden w obu zabiegach , na T1 i T2 troszke boru

ja bym do każdego jednego możliwego zabiegu dorzucał manganu bo w końcu wspomaga fotosynteze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111
12 godzin temu, Ursus932 napisał:

To jeszcze by pomyśleć nad budżetowym T1 prochloraz +fenpropidyna  , chyba musi starczyć w tym sezonie  , T2 azoksystrobina + tebu , T3 metkonazol 🤔 

Jak budżetowo, na T1 tylko prochloraz  a T2/3 azoksy plus Teby i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj