sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Damian_B    21

Witam. Co może dolegać tej pszenicy? Brak jakiegoś mikro czy co?  Stanowisko po rzepaku, pH 7-7,2 

Takie place są w miejscach gdzie jest ziemia troszkę słabsza i kiedyś bardzo podmokło było tam. 

IMG_20220104_130327.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ja nie rozumie ,ze niektórzy twierdzą że w internetowych sklepach jest taniej , chyba że kupują w sklepikach typu RUCH

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Często jest taniej i większy wybór.

U nas na Mazowszu jest "to" ale nie ma "tego", a "tamto" będzie od nowej dostawy za 2 tyg. 😶

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
10 minut temu, Damian_B napisał:

Witam. Co może dolegać tej pszenicy? Brak jakiegoś mikro czy co?  Stanowisko po rzepaku, pH 7-7,2 

Takie place są w miejscach gdzie jest ziemia troszkę słabsza i kiedyś bardzo podmokło było tam. 

IMG_20220104_130327.jpg

I tak to wygląda jakby wody było mało. Starsze liście z ciężaru się położyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504
10 minut temu, Damian_B napisał:

Witam. Co może dolegać tej pszenicy? Brak jakiegoś mikro czy co?  Stanowisko po rzepaku, pH 7-7,2 

Takie place są w miejscach gdzie jest ziemia troszkę słabsza i kiedyś bardzo podmokło było tam. 

IMG_20220104_130327.jpg

Zasadniczo wysokie pH = problem z poborem żelaza.

Standardowy objaw to cytrynowo żółte przebarwienia.

Tu jest poglądowa strona z objawami.

https://www.yara.pl/odzywianie-roslin/pszenica/niedobor-skadnikow-odywczych-pszenica/niedobor-elaza-pszenica/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Ale tutaj jeszcze są jeszcze jakby szczyty młlodszych liści pousychane. Mają odcięte 1/3 długości. Może wyrwij parę roślin przytnij ze 2cm nad węzłem i włóż do wilgotnego ręcznika żeby sprawdzić czy roślina żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Wody nie brakowało od jesieni, rośliny żyją ale i tak sprawdzę dla pewności. Myślałem że to może być od manganu ale pewnie wszystkich mikro może być mało. Od wiosny będzie trzeba jechać z dobrymi odżywkami. Najlepiej to analizę zrobić z tych placów pewnie. No pH wysokie to mam, nawet miejscami jest 7.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

@miwigos jest taniej i to sporo, dużo większy wybór środków w internecie itd. Przed zakupami nawozów czy środków bardzo dużo szukam porównuje ceny, żeby wyjść na tym interesie jak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Skoro w internecie możesz kupić taniej jak lokalnie i masz żyłkę do handlu, to śmiało możesz otwierać swój sklep z nawozami i środkami. ;) Strzygą Was konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Witam panów mam pytanie jako rolnik hobbysta.Dajmy na to że zasialem pszenicę za gęsto ale przez susze zdążyła wykształcić tylko 1-2 rozkrzewienia i wygląda na rzadką , jechać jak tylko się da wjechać z azotem czy ona jakoś odbije sama ? Czytałem gdzie indziej że jak się za gęsto posieje wtedy ciężko wykarmić i zamiast lepszych plonów są gorsze no ale co w taki wypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

jaką masz gwarancję, że na wiosnę nie będzie suszy ?

1-2 rozkrzewienia wystarczą do uzyskania plonu - do analizy potrzebna by była zasobność gleby na tym polu i jakie aktualnie nawożenie, jakie pH

lepiej mniej roślin wykarmić, jak utrzymac w dobrym stanie trawnik - w tym drugim przypadku koszty na pewno będą duże a plon może być taki sam albo i mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

No tak tak też tak myślę czyli na pierwszą dawkę nie muszę nawali N ewentualnie N2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

N1 i N2 w twoim przypadku dał bym po połowie dawki, N1  jak tylko da się wjechać w pole, N2 3-4 tygodnie później - tak ja robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Okej dzięki ;) a tak z innej beczki , od jakiej dawki N pomijając zasobność trzeba skracać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
10 godzin temu, bennos napisał:

Okej dzięki ;) a tak z innej beczki , od jakiej dawki N pomijając zasobność trzeba skracać ?

 

Zależy od odmiany, moim zdaniem skrócic nie zaszkodzi, mniej słomy łatwiej później uprawiać po zniwach, preparat typu modus również pomaga ukorzenic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8
9 minut temu, slavik80 napisał:

Zależy od odmiany, moim zdaniem skrócic nie zaszkodzi, mniej słomy łatwiej później uprawiać po zniwach, preparat typu modus również pomaga ukorzenic. 

Dzięki dzięki pytam z Ciekawości bo w tym roku i tak okrojone dawki napewno 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rexade pak myślę dać na wiosenne odchwaszczanie , ktoś stosował jakieś opinie ??

Warte to coś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Tak samo jak w rzepaku jakie mikroelementy stosujecie, w jakiej ilości i w jakich fazach. Nie chodzi mi o gotowe mieszanki bo tak sam stosuje, jestem ciekaw tych co stosują i kupują każdy pierwiastek solo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Witam, jakie nawożenie zastosowalibyście w pszenicy ozimej i jarej wybierając nawozy z tej oferty ? Proszę uwzglednoc też ceny. Zasobność gleby na niskim i średnim poziomie, 

Saletra PULAN 34N-3200,00 zł.
Zaksan 32N-3600,00 zł.
Saletrzak-2800,00 zł.
Saletrosan 26N-2700,00 zł.
Polifoska 8-2600,00 zł.
Polifoska 6-2750,00 zł.
Mocznik Pulrea 46N-3600,00 zł.
Salmag-2500,00 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523
8 godzin temu, Tomek90 napisał:

Tak samo jak w rzepaku jakie mikroelementy stosujecie, w jakiej ilości i w jakich fazach. Nie chodzi mi o gotowe mieszanki bo tak sam stosuje, jestem ciekaw tych co stosują i kupują każdy pierwiastek solo. 

Nie ma sensu kombinować. Jak chcesz cacy to 2 razy zrobić zabieg gotową mieszanka i w zupełności wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj