sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
miwigos napisał:

W 2021 u mnie spadły 473 mm     ,ziemia rozmarzła w starym roku ,pomimo że było -18 ,śnieg nie pozwolił na wielkie zamrzniecie

Dziś podsumowałem moje pomiary i wyszło 860 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
14 minut temu, hardkor113 napisał:

Moddusa na usztywnienie warto dać.Koszt żaden a cos tam da

Jeśli chodzi o koszt to nie wiem czy żaden , bo minimum 50 z/ha, trzeba dać , a czy warto ? to wystarczy sobie etykiete przeczytać modusa czy innego antywylegacza ,, Stosować na polach intensywnie nawożonych azotem '' ale jeśli uważasz że 90kg N , to jest intensywne nawożenie azotem , to zgadzam się z tobą całkowicie że modus warto dać,  a nawet  trzeba.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Nigdy nie robiłem t1 i tak się zastanawiam czy warto dac np sam prochloraz 450g/ha? Koszt około 60zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
22 minuty temu, MFrolnik26 napisał:

Nigdy nie robiłem t1 i tak się zastanawiam czy warto dac np sam prochloraz 450g/ha? Koszt około 60zl 

Prochloraz 400g + fenpropidyna 300g i git zabieg jak na dzisiejsze realia. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
mysza103 napisał:

55 minut temu, Patrykxd napisał:

Ja w tym roku (pszenica) jedna działka: 1 dawka gnojowica 20m3, 2 dawka 150kg saletry, odchwaszczanie, regulacja modus + CCC i grzybówka. 2 działka 100kg kizerytu, 1 dawka 150kg saletry, 2 dawka 150kg saletrzaku i ta sama ochrona ochrona grzybowa i skracanie.

Wszystko ładnie - pięknie , tylko po co to skracanie przy nawożeniu na poziomie 90 kg N ? . Ludzie włączcie myślenie .

To czemu mądralo tam gdzie nie skróciłem mam leżące zboże. Zapomniałem dodać, że jeszcze pod pług szła gnojowica, to jest powyżej 100 kg. Jak nie stosowaleś nigdy gnojowicy to się nie wypowiadaj i sam włącz myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21
Michal014d napisał:

Prochloraz 400g + fenpropidyna 300g i git zabieg jak na dzisiejsze realia.

bez tebukonazolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
6 minut temu, Patrykxd napisał:

To czemu mądralo tam gdzie nie skróciłem mam leżące zboże. Zapomniałem dodać, że jeszcze pod pług szła gnojowica, to jest powyżej 100 kg. Jak nie stosowaleś nigdy gnojowicy to się nie wypowiadaj i sam włącz myślenie.

Tym bardziej powinieneś włączyć myślenie i napisać od początku co dałeś i co masz zamiar dać , bo piszesz najpierw że dasz 90kg N i skracanie będziesz stosować , co przy 90 kgN jest po prostu głupotą i być może obniżeniem plonu , a teraz wyskakujesz że zapomniałeś dodać że stosowałeś jeszcze gnojowice . To jak tak jesteś zapominalski to może zapomniałeś zasiać tą pszenicę ? Jak ktoś napisze że bez azotu zbiera 8-9 ton pszenicy , to mam mu uwierzyć ? a no nie , ale jak sobie ta osoba przypomni że zapomniała dodać , że dała z 200 ton obornika , to już to zmienia zupełnie sprawę . I w twoim przypadku jest tak samo , najpierw coś piszesz , a potem sobie coś jeszcze przypominasz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można rok po roku na tym samym stanowisku polecieć na T1 prochlorazolem i tebukonazolem ? Czy lepiej zmienić substancję ? 

W ogóle jakieś sugestie na gotowa mieszankę na T1?? W zeszłym roku, zastosowałem środek Zamir 400, bardzo fajniej się sprawdził. 

Czy bardziej jesteście przekonani do mieszania substancji ? Na pewno wychodzi to korzystniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Mimo ze zima to trochę zielono. Zaraz mój ulubieniec będzie insynuował ze fotki kręcone. A fotki prosto z telefonu

20220102_114045.jpg

20220102_114150.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37
mysza103 napisał:

6 minut temu, Patrykxd napisał:

To czemu mądralo tam gdzie nie skróciłem mam leżące zboże. Zapomniałem dodać, że jeszcze pod pług szła gnojowica, to jest powyżej 100 kg. Jak nie stosowaleś nigdy gnojowicy to się nie wypowiadaj i sam włącz myślenie.

Tym bardziej powinieneś włączyć myślenie i napisać od początku co dałeś i co masz zamiar dać , bo piszesz najpierw że dasz 90kg N i skracanie będziesz stosować , co przy 90 kgN jest po prostu głupotą i być może obniżeniem plonu , a teraz wyskakujesz że zapomniałeś dodać że stosowałeś jeszcze gnojowice . To jak tak jesteś zapominalski to może zapomniałeś zasiać tą pszenicę ? Jak ktoś napisze że bez azotu zbiera 8-9 ton pszenicy , to mam mu uwierzyć ? a no nie , ale jak sobie ta osoba przypomni że zapomniała dodać , że dała z 200 ton obornika , to już to zmienia zupełnie sprawę . I w twoim przypadku jest tak samo , najpierw coś piszesz , a potem sobie coś jeszcze przypominasz

Skąd ty wziąłeś 90 kg, nie wiesz jaki skład ma gnojowica to po co piszesz. Nie porównój saletry do gnojowicy. Napisałem to co będę robił, a ty wielki znawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

w monokulturze to 2l Artemis 450EC

Sporo wychodzi, bo 170 zł około na hektar. Jakieś bardziej budżetowe propozycje ? 

 

2 minuty temu, yacenty napisał:

Mimo ze zima to trochę zielono. Zaraz mój ulubieniec będzie insynuował ze fotki kręcone. A fotki prosto z telefonu

20220102_114045.jpg

20220102_114150.jpg

Ale gęsta 😁

Jaka obsada ? 

Moja taka 2/3 rozkrzewienia

IMG_20211231_115532.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

300, siana 25.09


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

teraz nie, na przełomie listopada i grudnia było 3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570

MateuszImiołek napisał:

Sporo wychodzi, bo 170 zł około na hektar. Jakieś bardziej budżetowe propozycje ?

według mnie jeśli liczysz na przyzwoity plon w monokulturze to to jest optymalny zabieg który i tak nie ma najlepszych substancji. chcesz taniej to 1 litr prochlorazu 450 i 0.4l fenpropidyny. taniej nie zejdziesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak monokultura, to już lepiej ze 150 - 160 protiokonazolu. Koszt ok. 130 - 140 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
3 godziny temu, Patrykxd napisał:

. 2 działka 100kg kizerytu, 1 dawka 150kg saletry, 2 dawka 150kg saletrzaku i ta sama ochrona ochrona grzybowa i skracanie.

150 kg saletry i 150saletrzaku to jest 90 N a gnojowicą to mnie za wiele nie obchodzi , bo jak sam widzisz nic o niej nie piszesz , a teraz zaczynasz się motać przypominając sobie o gnojowicy. Było napisać od razu że nawożenie azotem w sumie razem z gnojowicą będziesz miał na poziomie 140-170 kgN na hektar ,i temat byłby zamknięty , bo wtedy jakiś antywylegacz trzeba dać . Bo tak to wychodzi tak jak ci dałem przykład , że ktoś zbiera 8-9 ton pszenicy bez nawozu , ale nie dopisuje że zastosował 200 ton obornika na ha . Jak nie wiesz jeszcze o co mi chodzi , to trudno

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
7 godzin temu, Piffpaff napisał:

CCC jest tanie ale skraca korzeń więc w suchym roku efekt nie porządany lepiej zastosować mieszankę z modusem na 1 kolanko

Nie skraca tylko korzenia ale też znosi dominację pedu głównego. Zresztą to że skraca korzeń to też nie do końca. Jak Ty dokrzewiasz na 1 kolanku to powodzenia. Pszenicę dokrzewiasz wraz z ruszeniem wegetacji. Strzelanie z moddusa czy CCC na bbch31 pomorze jak umarłemu kadzidło. Tylko oprócz rzucenia regulatora pszenica musi dostać azot żeby miała z czego się krzewić

1 godzinę temu, MateuszImiołek napisał:

Można rok po roku na tym samym stanowisku polecieć na T1 prochlorazolem i tebukonazolem ? Czy lepiej zmienić substancję ? 

W ogóle jakieś sugestie na gotowa mieszankę na T1?? W zeszłym roku, zastosowałem środek Zamir 400, bardzo fajniej się sprawdził. 

Czy bardziej jesteście przekonani do mieszania substancji ? Na pewno wychodzi to korzystniej. 

 

1 godzinę temu, MateuszImiołek napisał:

Można rok po roku na tym samym stanowisku polecieć na T1 prochlorazolem i tebukonazolem ? Czy lepiej zmienić substancję ? 

W ogóle jakieś sugestie na gotowa mieszankę na T1?? W zeszłym roku, zastosowałem środek Zamir 400, bardzo fajniej się sprawdził. 

Czy bardziej jesteście przekonani do mieszania substancji ? Na pewno wychodzi to korzystniej. 

Jak chcesz ekonomicznie to wyczuć litr wirtuoza i na plon 5-6t może starczy. I nie. Lepiej nie podawać tych samych substytucji co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mraukot napisał:

Jak monokultura, to już lepiej ze 150 - 160 protiokonazolu. Koszt ok. 130 - 140 zł.

Mówiąc o monokulturze,  mam rozumieć monokulturę zbożowa, czy to że pszenica po pszenicy. 

Mam też działkę po owsie czy stosować ten sam środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, MaXtzTS napisał:

bez tebukonazolu?

Tak. Na t2 azoksy + tebu i 2zabiegi budzetowe gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

150 kg saletry i 150saletrzaku to jest 90 N a gnojowicą to mnie za wiele nie obchodzi , bo jak sam widzisz nic o niej nie piszesz , a teraz zaczynasz się motać przypominając sobie o gnojowicy. Było napisać od razu że nawożenie azotem w sumie razem z gnojowicą będziesz miał na poziomie 140-170 kgN na hektar ,i temat byłby zamknięty , bo wtedy jakiś antywylegacz trzeba dać . Bo tak to wychodzi tak jak ci dałem przykład , że ktoś zbiera 8-9 ton pszenicy bez nawozu , ale nie dopisuje że zastosował 200 ton obornika na ha . Jak nie wiesz jeszcze o co mi chodzi , to trudno

 

To jak Ja daje 50m3 i wiosna 150N to według Ciebie suma na wiosnę dla pszenicy wychodzi 300-320  N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214
14 minut temu, Michal014d napisał:

Tak. Na t2 azoksy + tebu i 2zabiegi budzetowe gotowe :)

O tym samym pomyślałem ale chyba dodam na t1 fenpropidyny do prochlorazu tak jak radzicie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
36 minut temu, Kubawww napisał:

To jak Ja daje 50m3 i wiosna 150N to według Ciebie suma na wiosnę dla pszenicy wychodzi 300-320  N ?

Jak lejesz na jesień te 50 M3 to pewnie by trzeba dodać że 100N do tych 150N co dajesz wiosną a jak gnojowica wiosną , to więcej . Nie wiem jakie są zawartości w gnojowicy , ale patrzyłem na paru stronach to od 3 do 5 kgN/M3 . To by  było 150 - 250 kgN w 50m3

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj