danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

racyl    1317

jak nie przestaną podwyższać pensji minimalnej to i inflacja nie wyhamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)
43 minuty temu, galan99 napisał:

Polska i pracodawcy już płaczą .

 wzrost płacy minimalnej przerasta możliwości przedsiębiorców

Planowany, wysoki wzrost płacy minimalnej będzie najwyższym w historii i pierwszy raz rozbity będzie na dwie części – 350 zł w styczniu i 150 zł w lipcu. Eksperci nie mają wątpliwości, że jest to zła wiadomość dla pracodawców.

To pracodawcy jak nie będą mili kasy dla pracownika zakończą działalność .

Jesteś naiwny jak dziecko. To nie o to chodzi, że ktoś nie będzie miał kasy. Bo są śmieciówki. Słabsze interesy zatrudniające mniej wykwalifikowany personel będą uciekały w śmieciówki. Z drugiej strony w wielu zawodach gdzie już dzisiaj zarobki są dużo większe niż minimalna to i tak nic nie daje. Podnoszenie płacy minimalnej służy np podnoszeniu składek na zus.

19 minut temu, witejus napisał:

co roku ta zła wiadomość

Jesteś tak samo naiwny jak ten wyżej. To żadna zła wiadomość. Ci co płaca więcej np budowlanka i tak nic sobie z tego nie robią A ci co płacą mniej mają do dyspozycji śmieciówki. Płaca minimalna służy np podnoszeniu składek na zus a nie zarobków Polaków. Czas najwyższy to zrozumieć.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
Napisano (edytowany)

Tak ci się wydaje że naiwny tylko skończyło się 5 zł za godzinę płaca  robola co zbiera truskawkę i kopie rowy aż tak wykwalifikowanego pracownika nie potrzeba to on ma zrobić marne grosze .

W urzędzie gminy czy innym dziele to aż tak wyuczeni w swym zawodzie a bywają większe barany jak ten co kopie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

5zł kiedy to było 15lat temu ? chłopie to wieczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
9 godzin temu, dysydent napisał:

 

gdyby kacapy nie wlazły na Ukrainę to nikt niczyich dzieci przed nikim tam by nie musiał bronić dla tego @many13 za takie coś

"zainteresowałeś" mnie losem Twoich dzieci a zaręczam że nie tylko mnie i to już nie jest ostrzeżenie a jawna groźba i radzę CI - albo zmądrzej albo WYPIER..ALAJ Z TEGO FORUM bo ktoś Cię na prawdę odszuka a wtedy nic Ci nie pomogą zapewnienia jaki Ty "spokojny człowiek"
понял?
(и не говори, что я раньше не спрашивал)

tfu! (na to narzecze co jest narzeczem bandy w sporej części coraz mniej zasługującej by przeżyć)

 

Panie „dysydencie” a może „decydencie” nie pan decydujesz póki co o moich wpisach na grupie. Celowo od razu nie odpowiedziałem na pańskie intelektualne wynurzenia i przebłysk myślowy który pozwolę sobie zacytować „Spierdalaj z grupy” czekając cierpliwie do wieczora na inne komentarze w podniesionym temacie. Nie mogę zabronić panu komentarzy moich tekstów inspirowanych różnorodną informacją zewnętrzną nagłaśnianą tak z jednej jak i z drugiej strony światowej sceny politycznej. Nie życzę sobie czytania pańskich rozbieganych intelektualnie ścieków myślowych. Chyba jest jasność, proszę nie czytać moich dla dobra pańskiego i mojego wysiłku czytania pańskich wynurzeń intelektualnych. Piszesz jak zwykle bezwładnym tekstem, że gdyby ruskie nie wkroczyły na tereny rusko języcznej Ukrainy to by nie było więzienia dzieci po piwnicach? Nawiązując do powyższego porannego tekstu miałem li tylko na uwadze dobro dzieci bez względu na ich nację. Tak,  dobro dzieci zamykanych przez Azowców w piwnicach z zablokowanymi drzwiami  i  pułapkami (granat plus naciągnięta linka na zawleczce) od strony zewnętrznej drzwi wyjściowych z piwnicy.

"Wszystkie dzieci nasze są" – te na Ukrainie w zbombardowanej Syrii czy Palestynie. Pytanie brzmi; co one są winne w tym imperialistycznym pędzie, pogoni i dążeniu do dominacji nad skarbami narodowymi  poszczególnych nacji? Nie odpowiadaj waść nie chcę czytać pańskiego bełkotu myślowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Dzisiaj nikt łopatą rowu nie kopie. Bo szkoda czasu i pieniędzy. Dzisiaj robi to operator koparki zarabiający dużo więcej niż minimalna.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

to jeszcze przed PO i może nawet PIS z 2007r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, galan99 napisał:

Tak ci się wydaje że naiwny tylko skończyło się 5 zł za godzinę płaca  robola co zbiera truskawkę i kopie rowy aż tak wykwalifikowanego pracownika nie potrzeba to on ma zrobić marne grosze .

A do truskawek nikt etatu nie da. Albo na czarno albo śmieciówka i zbieracz o minimalnej może zapomnieć.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Wszędzie koparka nie będzie kopać łopata zawsze będzie potrzebna to niech operator wyskakuje i dokopie łopatą tam gdzie nie da rady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
4 minuty temu, hubertuss napisał:

Jesteś tak samo naiwny jak ten wyżej.

Sam jesteś najwyższym naiwniakiem jeśli nie rozumiesz że to była kpina,tobie jak śmieszka nie przylepić to łykasz wszystko jak małpa kit

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

przy truskawkach jak ktoś dobrze zbiera to i 300zł zarobi na dzień. u mnie za 3h po 100zł wyciągali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 minutę temu, hubertuss napisał:

A do truskawek nikt etatu nie da. Albo na czarno albo śmieciówka i zbieracz o minimalnej może zapomnieć.

To sam będziesz za***rdalał i się śmiał że będziesz robolem bo czas robola się kończy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, witejus napisał:

Sam jesteś najwyższym naiwniakiem jeśli nie rozumiesz że to była kpina,tobie jak śmieszka nie przylepić to łykasz wszystko jak małpa kit

Ha ha i co jeszcze. Nie było żadnej emolki więc pisałeś serio. A teraz się wykręcasz bo znowu wyszło, że nie rozumiesz.

1 minutę temu, galan99 napisał:

To sam będziesz za***rdalał i się śmiał że będziesz robolem bo czas robola się kończy .

Nic nie rozumiesz. Wytłumaczyłem jasno. Ani zbieracz truskawek ani operator koparki nie będzie miał pożytku z rosnącej minimalnej. Z przyczyn które wytłumaczyłem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
1 minutę temu, hubertuss napisał:

Nie było żadnej emolki

No właśnie ,,nie było emolki"🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

No więc skoro nie było to pisałeś serio. A to dowodzi twego nie rozumienia tej sprawy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
14 minut temu, racyl napisał:

Truskawka jest tańsza niż rok temu

ja bym powiedział że i społeczeństwo biedniejsze niż rok temu ,  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
10 minut temu, hubertuss napisał:

No więc skoro nie było to pisałeś serio. A to dowodzi twego nie rozumienia tej sprawy.

Jesteś wyjątkową niemotą jeśli tłumaczysz mi to co wyraziłem w jednym krótkim stwierdzeniu.( potrzebna ci ,,emolka?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
29 minut temu, racyl napisał:

jak nie przestaną podwyższać pensji minimalnej to i inflacja nie wyhamuje

Na przyszły rok ma podskoczyć na 3500 zł czyli o inflację , powiedzmy te 12 % ale inflacja jest wiadomo pow. 20% .Z tej najniższej i tak nie da się wyżyć a ty chcesz całkiem zastopować wzrost płacy minimalnej . Ja chyba będę się zwijał z uprawy zbóż , jęczmień jary jak na razie zanosi się mi 1 tonę z ha , nie poradził sobie z suszą a te symboliczne opady już mu nie pomogą . Najprawdopodobniej oddam dzierżawy , dla mnie lepiej było jak nawóz był tańszy i zboże tanie a przy słabej wydajności wysoka cena zbóż nic mnie nie ratuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Inflacja i tak nie wyhamuje nie ma takiej opcji może za kilka lat ale nie teraz .

38 minut temu, racyl napisał:

5zł kiedy to było 15lat temu ? chłopie to wieczność

To marzenie plantatorów i wyzyskiwaczy że by płacić dalej za łubiankę 2 zł tak się nie da już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Kiedy będzie wypłacona 14 emerytura w 2022 roku?

14. emerytury będą wypłacone właśnie od 25 sierpnia aż do 20 września 2022 roku. Dodatkowo, zmiana może oznaczać, że prawo do czternastej emerytury zyska większa liczba osób. Jak podano w uzasadnieniu poprawki, proponuje się również przesunięcie terminu, w którym bada się prawo do dodatkowych świadczeń .

Emeryci są zwolnieni z podatku .

Mają 13 .

Mają 14 .

Nie muszą przepisywać ziemi   by mieć pełną emeryturę .

Waloryzacja na rok 2023 będzie kwotowa wysokości 130 zł a może być większa .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
Napisano (edytowany)
55 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Na przyszły rok ma podskoczyć na 3500 zł czyli o inflację , powiedzmy te 12 % ale inflacja jest wiadomo pow. 20% .Z tej najniższej i tak nie da się wyżyć a ty chcesz całkiem zastopować wzrost płacy minimalnej . Ja chyba będę się zwijał z uprawy zbóż , jęczmień jary jak na razie zanosi się mi 1 tonę z ha , nie poradził sobie z suszą a te symboliczne opady już mu nie pomogą . Najprawdopodobniej oddam dzierżawy , dla mnie lepiej było jak nawóz był tańszy i zboże tanie a przy słabej wydajności wysoka cena zbóż nic mnie nie ratuje .

wcześniej czy później będzie musiała wyhamować bo inaczej inflacji się nie powstrzyma. podnoszenie pensji minimalnej to jest tylko dokładanie drewna do gaszonego ogniska .

Słabej ziemi nikt teraz od tak nie weźmie ci w dzierżawę. Tobie się nie opłaca więc komuś też.

To samo tłumaczyliśmy ci na początku roku ale ty twierdził po swojemu 😄

49 minut temu, galan99 napisał:

Inflacja i tak nie wyhamuje nie ma takiej opcji może za kilka lat ale nie teraz .

To marzenie plantatorów i wyzyskiwaczy że by płacić dalej za łubiankę 2 zł tak się nie da już .

I za 3-4 zł wolą nic nie robić bo PIS waloryzuje i rozdaję 13-14-tki byle emerytów zagnć w przysżłym roku na wybory.

Potrafisz powiedzieć kiedy było 5zł na godzinę ? wydaję mi się że chlapiesz jęzorem ale nie wiesz kiedy to było na umowie a tym bardziej u chłopa

1 godzinę temu, jarecki napisał:

ja bym powiedział że i społeczeństwo biedniejsze niż rok temu ,  

Jak biedniejsze jak ma więcej w portfelu  😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Nie ja tylko przetaczam wypowiedz . Morawiecki: 5 lat temu za godzinę płacono 5 zł. Sprawdziliśmy czy ma rację

Prawie 11 zł a nie 5 zł wynosiła najniższa stawka za godzinę na umowach o pracę w lutym 2015 roku, czyli dokładnie 5 lat temu.

- Dzisiaj to praca szuka człowieka, a nie człowiek pracy. Dzięki podpisowi na ustawie, minimalna stawka to 17 zł, a nie 5 zł, jak 5 lat temu. Zobaczcie, jaka wielka różnica – mówił premier Morawiecki.

Minimalna stawka godzinowa obejmująca również osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych czy prowadzące własną działalność gospodarczą ustawowo obowiązuje od początku 2017 roku. Wówczas wynosiła 13 zł, a od stycznia 2020 roku faktycznie wynosi 17 zł.

 

https://www.money.pl/gospodarka/morawiecki-5-lat-temu-za-godzine-placono-5-zl-sprawdzilismy-czy-ma-racje-6478937582704769a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
32 minuty temu, galan99 napisał:

Kiedy będzie wypłacona 14 emerytura w 2022 roku?

14. emerytury będą wypłacone właśnie od 25 sierpnia aż do 20 września 2022 roku. Dodatkowo, zmiana może oznaczać, że prawo do czternastej emerytury zyska większa liczba osób. Jak podano w uzasadnieniu poprawki, proponuje się również przesunięcie terminu, w którym bada się prawo do dodatkowych świadczeń .

Emeryci są zwolnieni z podatku .

Mają 13 .

Mają 14 .

Nie muszą przepisywać ziemi   by mieć pełną emeryturę .

Waloryzacja na rok 2023 będzie kwotowa wysokości 130 zł a może być większa .

 

I to ma się przyczynić do rozwoju kraju ? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

a sory , 

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj