danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7694

ta przepychanka  trwa latami bo są wytwarzane przewodniki do elektroniki , Amerykanie już sami więcej w kraju wytwarzają przecie technologię procesora można skopiować i na miejscu wytwarzać . Nie koniecznie na Tajwanie .

Gość   
Gość
21 minut temu, Ursus932 napisał:

Ja nie mam planu ,

plan jest taki aby nieschodzić ze standartu życia , takie samo założenie, jak wchodził cow wtedy mi sie udało a czy teraz ?? nie wiem.  wymaga to pracy, czasu a głownie myslenia.

Edytowano przez V12

jarecki    3274
22 minuty temu, V12 napisał:

plan jest taki aby nieschodzić ze standartu życia , takie samo założenie, jak wchodził cow wtedy mi sie udało a czy teraz ?? nie wiem.  wymaga to pracy, czasu a głownie myslenia.

w Polsce z cow. nie było pod górkę wporównaniu do niektórych państw chociazby w europie

38 minut temu, Ulman napisał:

Po co chcesz sam sobie życie utrudniać? 

Czy utrudniać , i co to są standardy życia ?  Czy standardem jest jazda 1 km . po chleb samochodem , skoro nieraz jak jest pogoda można rowerem jechać .                 Tyle jedzenia wyrzucamy do kosza. Do śmieci trafia około 17 procent sprzedawanych artykułów spożywczych, wynika z raportu ONZ. 17 procent żywności sprzedanej w 2019 roku zmarnowało się – wynika z danych przedstawionych w czwartek (04.03.21) przez Organizację Narodów Zjednoczonych.     pewnie te dane są z lekka przeszacowane ale nawet niech to bedzie 10 % 

Edytowano przez jarecki

Ulman    5600
34 minuty temu, Pafnucy napisał:

taaaa. sobie...

A komu? 

31 minut temu, galan99 napisał:

nie napadnie bo nie będzie miła czym zbytnio a CHINY CZEKAJĄ odpowiedniego czasu by dojechać Ruska ta przyjazna gra .

Nikt nikogo nie dojedzie a Twoje  leki się nasilą. 

• Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Gość   
Gość
1 minutę temu, Ulman napisał:

A komu? 

no najlepiej od innych wymagać.

Strongman    3289

Ja sam bym napadł bo tam tyle gazu i ropy.:D

A kto tu inny napadnie jak nie chiny bo przez granicę mają.

Edytowano przez Strongman

Gość   
Gość
5 minut temu, jarecki napisał:

w Polsce z cow. nie było pod górkę wporównaniu do niektórych państw chociazby w europie

.

W tej chwili jesteśmy i to nawet sie stało  w tym samym miesiacu, co na początku 20 też panika, strach o przyszlosć jak to bedzie, snucie wizjii itp . tamta sytuacja dała mi sporo do myślenia, 

many13    621
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Ty żyjesz w jakiś urojeniach. Nie wiesz jak działa świat? Większość ma Ukrainę kompletnie w d*pie. Nikt nie zrezygnuje z biznesu z Rosją w imie solidarności z Ukrainą. Biznes to biznes i nie ma sentymentów.  Większość świata nie wie nawet co to jest Ukraina i nasza optyka nie ma większego przełożenia. 

Skąd weźmiesz masę surowców które rosja dostarcza? Poczytaj jakie maja zasoby i jakim liczącym są dostawcą.

Chciało by się żebyś miał rację. Niestety tym razem wczorajsi Rosji przyjaciele oczęta mają skierowane na "strażnika demokracji". Mamy zachodni wiatr aby  Rosję minimalizować nie tylko gospodarczo ale i geopolitycznie. Powodów jest kilka jak nie więcej.  USA na Ukrainie  zaangażowała od roku 2014 nie tylko w przemysł zbrojeniowy ale i chemiczny, Anglia w przemysł metalurgiczny. A w co zainwestował Izrael - łatwo się domyśleć poświęcając nie dużo czasu na historyczną lekturę.

jacus    3071

ja chodze czasami w takich spodniach- to moda byla w modzie ladnych pare lat temu,teraz to do garazu w nich chodze..

zenska wersja V12   nazywa sie- bezdzietna lambadziara-to nie jest pozytywna postawa..

Jak pieprzysz takie kocopoły bez zastanowienia to nie mogłem się powstrzymac.

gdy czytam wypocina pacholka rosji tez mam takie uczucie

1 godzinę temu, jarecki napisał:

wystarczy ograniczyć nadmierną konsumcje  wszelkich dóbr .  minimalnie ograniczyć temperature w  domach nawet i benzyny z 8 % da sie ograniczyć zużycie .

najtansza energia to jest ta niezuzyta........ 

Nie bądź żałosny 

wystarczy ze ty jestes, musisz sie bardziej postarac jak na razie popieraja cie tylko psychicznie chorzy.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Ulman    5600

Zapomniałeś jeszcze dodać standardowej śpiewki o zdrajcy i rubelkach😆 

dejmian90    159

Premier dzisiaj mówił że wszyscy przywódcy europejscy dziękują Polakom. Tylko czemu nikt nie zaoferował że przyjmie też kilka set tysięcy uchodźców. Dziękowanie to nie wszystko. I że dzisiaj odnotowano najniższe bezrobocie 2,8%, ale jak uchodźcy w takim tempie będą przyjeżdżać to bezrobocie za rok albo 2 będzie 28%. I wtedy będzie mógł sobie myśleć gdzie popełnił błąd. 

Edytowano przez dejmian90

Gość   
Gość
6 minut temu, dejmian90 napisał:

Premier dzisiaj mówił że wszyscy przywódcy europejscy dziękują Polakom. Tylko czemu nikt nie zaoferował że przyjmie też kilka set tysięcy uchodźców. Dziękowanie to nie wszystko. 

Ciapatych przyjęli a my nie 

Gość   
Gość
2 godziny temu, jarecki napisał:

a bardziej polacy się lansują taki troche udają nowobogackich ,nawet niedawno pisałem polska jest na pierwszym miejscu jesli chodzi o ilosc samochodów na1 tys

Czym sie lansuja ?? za ich jedno auto nie kupisz 3 jakie maja najczęciej  Polacy (rocznik, stan...przebieg)

u nas to koniecznosc  bo jak jeden z przebiegiem 300-500 tys i wiecej  , jest w remontach , to ten drugi lub 3-ci jezdzi , zwykła rzeczywistosć sporej czesci naszego parku aut w kraju 

Edytowano przez V12

Ulman    5600
1 godzinę temu, jarecki napisał:

Czy utrudniać , i co to są standardy życia ?  Czy standardem jest jazda 1 km . po chleb samochodem , skoro nieraz jak jest pogoda można rowerem jechać .                 Tyle jedzenia wyrzucamy do kosza. Do śmieci trafia około 17 procent sprzedawanych artykułów spożywczych, wynika z raportu ONZ. 17 procent żywności sprzedanej w 2019 roku zmarnowało się – wynika z danych przedstawionych w czwartek (04.03.21) przez Organizację Narodów Zjednoczonych.     pewnie te dane są z lekka przeszacowane ale nawet niech to bedzie 10 % 

Można też chodzić piechotą, chodzić spać o zmierzchu żeby prądu nie używać, myć się w miednicy mieszkać w jednej izbie a w piecu palić chrustem zbieranym cały rok. Przecież to jest uwstecznianie sie w imię jakiejś chorej ideologii. Odmrażanie sobie uszu na złość babci. 

Weż pod uwagę że gdybyś tak robił w imię nie wiem czego to ograniczasz swój rozwój a tym samym całej gospodarki. Ameryka północna i południowa azja australia  afryka ,  bedą się normalnie rozwijać nie robiąc takich głupot a my mamy jeździć rowerkiem żeby co? 

dejmian90 napisał:

Premier dzisiaj mówił że wszyscy przywódcy europejscy dziękują Polakom. Tylko czemu nikt nie zaoferował że przyjmie też kilka set tysięcy uchodźców. Dziękowanie to nie wszystko. I że dzisiaj odnotowano najniższe bezrobocie 2,8%, ale jak uchodźcy w takim tempie będą przyjeżdżać to bezrobocie za rok albo 2 będzie 28%. I wtedy będzie mógł sobie myśleć gdzie popełnił błąd. 

No jak nie. nie oglądam tv bo płakać się chce widząc co się dzieję z dziećmi Ukraińskim i. Węgry od nas przyjmują nasze żony,dzieciaki. POLSKA najwięcej. Żądanie se pytanie czemu? bo granicznym. nie bo tacy jesteśmy. Bo nasz tak dziadki wychowali. proszę A nawet błagam nie oceniajcie tego co się dzieję według tego co było.

niesmiertelny88 napisał:

dejmian90 napisał:

No jak nie. nie oglądam tv bo płakać się chce widząc co się dzieję z dziećmi Ukraińskim i. Węgry od nas przyjmują nasze żony,dzieciaki. POLSKA najwięcej. Żądanie se pytanie czemu? bo granicznym. nie bo tacy jesteśmy. Bo nasz tak dziadki wychowali. proszę A nawet błagam nie oceniajcie tego co się dzieję według tego co było.

zadajmy

6465    12479
15 minut temu, V12 napisał:

Czym sie lansuja ?? za ich jedno auto nie kupisz 3 jakie maja najczęciej  Polacy (rocznik, stan...przebieg)

u nas to koniecznosc  bo jak jeden z przebiegiem 300-500 tys i wiecej  , jest w remontach , to ten drugi lub 3-ci jezdzi , zwykła rzeczywistosć sporej czesci naszego parku aut w kraju 

Gdzie takimi truposzami jeżdżą? Ja dziennie robię przeszło 400km i auta w wieku 7+ to może z 10%

• Like 1

mirro    6480
25 minut temu, dejmian90 napisał:

Premier dzisiaj mówił że wszyscy przywódcy europejscy dziękują Polakom.

Wszystkie pytania miały w końcu taką samą odpowiedź. Oglądałem i wymioty były blisko. 

Pozwoliłem sobie też oglądnąć na TV Republika program z udziałem Pana Antoniego Maciarewicza. Komentować szkoda, obrażać nie ma kogo, tylko życzyć zdrowych nóg, bo głowa już nie do uratowania.

• Like 1

Gość   
Gość
24 minuty temu, 6465 napisał:

Gdzie takimi truposzami jeżdżą? Ja dziennie robię przeszło 400km i auta w wieku 7+ to może z 10%

Jest z każdym rokiem lepiej , pisałem tez troche idac w przeszlosc 

w duzych miastach. to potwierdzam. mlodziaków sporo 

Laczny wiek aut w Pl jest nie ciekawy, ogolem na ogladałem sie jakim stanem tech. mozna jezdzic

Rocznik też nie wyklucza awaryjnosci .  definuje go przebieg . wypadkowosc , oraz sposob i jakosc serwisu 

jak wiadomo jakość spada a stopien skomplikowania rosnie .

2014 rok i 380 tys ??? bardzo częsty przebieg... na ta chwile własciciel zbiera na wtryski bo przerosły go koszty, a dzieki staremu 16-letniemu  Clio żonki maja czym jeżdzić , ot Polskie realia. 8 letnie auto a juz grat...a koszty przerosły  posiadacza 

Edytowano przez V12

Gość   
Gość
16 minut temu, Ulman napisał:

Można też chodzić piechotą, chodzić spać o zmierzchu żeby prądu nie używać, myć się w miednicy mieszkać w jednej izbie a w piecu palić chrustem zbieranym cały rok. Przecież to jest uwstecznianie sie w imię jakiejś chorej ideologii. Odmrażanie sobie uszu na złość babci. 

Weż pod uwagę że gdybyś tak robił w imię nie wiem czego to ograniczasz swój rozwój a tym samym całej gospodarki. Ameryka północna i południowa azja australia  afryka ,  bedą się normalnie rozwijać nie robiąc takich głupot a my mamy jeździć rowerkiem żeby co? 

A kiełbase jaką lubisz wpieprzać 🤔 , prymitywną ,tradycyjną według starego przepisu czy może nowoczesna , chemiczna i malowana barwnikiem ?

Ulman    5600

Ale żeś analogię wymyślił.... Ty też jesteś za uwstecznieniem się na złość Putinowi? 

jacus    3071
49 minut temu, Ulman napisał:

Zapomniałeś jeszcze dodać standardowej śpiewki o zdrajcy i rubelkach😆 

teraz to chyba w bitoinach powinienes brac-bo rublami to sie nie najesz.. za chwile bedziesz na rowerze jezdzil jak ci nie podniosa pensji.

no i premia za szkodliwe warunki pracy. lajki tylko i wylacznie od psychicznych to chyba nie jest przyjemna rzecz ??

21 minut temu, 6465 napisał:

sprawdz jaka jest srednia wieku samochodow  w polsce..

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku

• Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj