danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

mirro    6400
8 godzin temu, Roman176 napisał:

dziękuję ... gdybym wybierał miedzy, dalej bym wolał pis    jak tam torebka Kasi z tarczy od pis ? 

Ty byś wybrał PiS a Kasia torebkę. Ot takie to dylematy wyboru.😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
11 godzin temu, racyl napisał:

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „JAROSŁAW KACZYŃSKI (PIERWSZY z LEWEJ) NA SPOTKANIU z WYBORCAMI.”

porównuje się do Gierka a ludziom to się dobrze pamiętają te czasy i wspominają i ma szansę zabłysnąć .

MŁODZI NIE PAMIĘTAJĄ TO PORÓWNUJĄ GO ZE ŚWINIAMI . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

@galan99 a co takiego Kaczyński zbudował ? 😄 rozbudował ale ludzkie apetyty na darmową kasę z socjalu 😄

nawet zdjęcia nie umiesz poprawnie odczytać ? 😄

świnie to ludzie co wszystko opierdzielą bez zastanawiania skąd to jedzenie jest i kto za nie będzie płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Tak se tłumacz ludzie urodzeni w 2000 roku to juz nic nie wiedzą z dawnych czasów wiec ludzie z tamtych czasów dobrze pamiętają jak było .

A młodym podoba się darmowa kasa wiec nic tu nie zwojujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

czy się śpi czy się leży 500+ się należy 😄

 

już ludziom co pobrali kredyty na mieszkania to bokiem wychodzi to darmowe rozdawanie kasy

podobać to się może promocja na markecie co biorę, płacę i nie ponoszę skutków ubocznych a za te socjale będziemy odczuwać wszyscy latami

ciekawe czy za gierka też ludzie brali pensję w fabrykach przed ich fizycznym istnieniem 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, galan99 napisał:

Za Gierka ludziom się żyło kredyty spłacali za jajka .

to był krótki epizod. wynik hiperinflacji. coś takiego nie ma prawa bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
6 minut temu, galan99 napisał:

Za Gierka ludziom się żyło kredyty spłacali za jajka .

Somsiad w somsiedniej wsi kupił 330 nowy za byka i 10 prosiąt😆,to były czasy.Kupił za schyłkowego Jaruzelskiego.

Edytowano przez witejus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
11 godzin temu, racyl napisał:

A gdzie teraz ujrzysz świnie na jakiejkolwiek wsi 😄

 

56652784_1960643047379187_306775452230352896_n.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
9 minut temu, galan99 napisał:

Za Gierka ludziom się żyło kredyty spłacali za jajka .

 

to pewnie od 2015 PIS do tego dąży pozwalając na budowanie kolejnych biedronek, lidlów itp

5 minut temu, witejus napisał:

Somsiad w somsiedniej wsi kupił 330 nowy za byka i 10 prosiąt😆,to były czasy.Kupił za schyłkowego Jaruzelskiego.

 

to znaczy że minimalna pensja nie była na wysokim poziomie a żywność była droga.

Nie da się wszystkim za wszystko płacić sowicie, ktoś musi robić za frajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

na dzis taki traktor pokroju c 330 ile by kosztował ? 70 tys ? to jest 7-9 byków  a co to jest wychodować tyle byczków przy obecnej mechanizacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdybanie , ile by kosztowal . 

Dlaczego nie ma w ofercie nowych spartanskiego full mechanika 60-80 km ???

jak by taki byl to od razu bym kupil a nie eko pojebance z gownolitu za 250tys 

Tak samo z kombjnami , ekran i elekronika mi potrzebna ????

Rolnicwo ma isc w korpo co bedzie po iles set ha 

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5599
5 minut temu, jarecki napisał:

na dzis taki traktor pokroju c 330 ile by kosztował ? 70 tys ? to jest 7-9 byków  a co to jest wychodować tyle byczków przy obecnej mechanizacji 

Za złego Balcerowicza hektar ziemi był u mnie wart 10 świniakow, a teraz ile trzeba dać u mnie około 150 świniakow za ha. Taki to dobrobyt PiSu... 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5006
V12 napisał:

Gdybanie , ile by kosztowal . 

Dlaczego nie ma w ofercie nowych spartanskiego full mechanika 60-80 km ???

jak by taki byl to od razu bym kupil a nie eko pojebance z gownolitu za 250tys 

Z tego co wiem to dziadek też nowych nie kupował, bo aby takiego dostać trzebaby było się bratać z partyjnymi szumowinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 minut temu, racyl napisał:

a gdzie masz hodowlę byków powszechną ? a koszty

a co za komuny to swinie na powietrzu rosły ?                       

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Leszy napisał:

Z tego co wiem to dziadek też nowych nie kupował, bo aby takiego dostać trzebaby było się bratać z partyjnymi szumowinami.

A te przydzialy to juz parodia . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
4 minuty temu, jarecki napisał:

a co za komuny to swinie na powietrzu rosły ?                       

Jakby teraz ludzie mieli przez tyle czasu co kiedyś karmić świnie i sprzedawać je po obecnych cenach to ani jednej świni byś nie widział w polsce

Kto teraz zajmuję ci się na poważnie hodowlą świń,  w takim sensie żeby coś na nich zarobić ? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tucz nakładczy   , jest na plus .       ale to nie pocieszenie .      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
racyl napisał:

czy się śpi czy się leży 500+ się należy 😄

 

już ludziom co pobrali kredyty na mieszkania to bokiem wychodzi to darmowe rozdawanie kasy

podobać to się może promocja na markecie co biorę, płacę i nie ponoszę skutków ubocznych a za te socjale będziemy odczuwać wszyscy latami

ciekawe czy za gierka też ludzie brali pensję w fabrykach przed ich fizycznym istnieniem 😄

Głupoty wypisujesz to właśnie dzięki rządom PiS stać ludzi na mieszkania i budowę domów stopy są śmieszne niskie tak dobrze nie było nigdy tylko ludzie nie potrafią tego docenić 😎


Leszy napisał:

V12 napisał:

Gdybanie , ile by kosztowal . 

Dlaczego nie ma w ofercie nowych spartanskiego full mechanika 60-80 km ???

jak by taki byl to od razu bym kupil a nie eko pojebance z gownolitu za 250tys 

Z tego co wiem to dziadek też nowych nie kupował, bo aby takiego dostać trzebaby było się bratać z partyjnymi szumowinami.

Nie wiem gdzie wy żyjecie ale chyba na innej planecie bo u mnie nowy traktor i to nie jeden ma każde gospodarstwo ponad 10 ha i jakoś biedy nie widać więc coś z tych świń zostaje u mnie w gospodarstwie nigdy używanego sprzętu nikt nie kupował a mamy już 5 ciągników


Tomasz0611 napisał:

5 minut temu, jarecki napisał:

na dzis taki traktor pokroju c 330 ile by kosztował ? 70 tys ? to jest 7-9 byków  a co to jest wychodować tyle byczków przy obecnej mechanizacji 

Za złego Balcerowicza hektar ziemi był u mnie wart 10 świniakow, a teraz ile trzeba dać u mnie około 150 świniakow za ha. Taki to dobrobyt PiSu... 

A po co komu taką drogą ziemię kupować jak z tych ha co są można dobrze żyć 😎

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
10 godzin temu, Roman176 napisał:

no na pewno gdy Tusk sra i zabiera z tarczy 3 mln to jest szczyt ... głupoty mało ... 

Ja wiem czy sra. Mu się władza z pod d nie wymyka jak pisiorom. Nie wiem czy wziął Tusk coś z tarczy. O zięciu czytałem. Ale jak dawali to co miał nie brać. Słyszałeś o raperze co 2 bańki przytulił. Kupił se niemiecki samochód z a to i z rządu się śmiał. Zdajesz siebie sprawę,, że gdzieś tak połowa a 1/3 tych tarcz poszło do Niemiec. Boi se Polacy za nie samochody po kupili. Nawet tutaj Danian się chwalił, że za 200 tys żonie niemieckiego suva kupił.  Dlatego Polska nigdy nie dogoni Niemiec. Bo u Niemca rządzą mądrzy a w PL zawsze głupki.

Znam całą masę innych ludzi co wzięli tarcze a się z pisu śmieją. Bo mają całkiem dobrze działające firmy a forsę z tarcz wydali na zupełnie co innego. Bardzo wielu oprócz samochodów wydało na mieszkania. Na firmy zaś niewielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Rogas71 napisał:

 

 

Nie wiem gdzie wy żyjecie ale chyba na innej planecie bo u mnie nowy traktor i to nie jeden ma każde gospodarstwo ponad 10 ha i jakoś biedy nie widać więc coś z tych świń zostaje u mnie w gospodarstwie nigdy używanego sprzętu nikt nie kupował a mamy już 5 ciągników

 

 

 

 

W mojej okolicy tez mają , i tacy co mają 12ha , tylko ze albo 24h siedza w bydle albo maja inna robote 

Ja nie komentuje nawet jak mozna kupowac sprzet do gospodarstwa za kasę zarobiona z innej roboty , gospodarswo MUSI zarabiac samo na siebie 

Suma sumarum jest taka że maja nowy sprzet ale czasu i pieniędzy na normalne zycie juz nie , na konta kredytowe im nie zaglądam ale pewnie jest tam ciekawie...

Edytowano przez V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
8 minut temu, Rogas71 napisał:

Głupoty wypisujesz to właśnie dzięki rządom PiS stać ludzi na mieszkania i budowę domów stopy są śmieszne niskie tak dobrze nie było nigdy tylko ludzie nie potrafią tego docenić 😎

 

Może jak u ciebie jak się siędziało na d*pie tak się dalej siedzi to tak ci się wydaje że jest dobrze

Prosty przykład działka 16ar z dala od drogi głównej 139tys a gdzie koszty budowy domu 🤣

ttttr.PNG

hhhhyh.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Za te pieniądze to dom gotowy kupisz że ktoś tyle chce nie znaczy że dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj